Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy szállhatnék ki ebből az...

Hogy szállhatnék ki ebből az ördögi körből?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs mi szeretnék lenni, milyen szakmát szeretnék, ennek következtében nem látom értelmét hogy tanuljak, a jegyeim egyre rosszabbak. Sok tesztet töltöttem ki, de vagy mindig olysn szakmák jöttek ki amikben egyáltalán nem tudom magam elképzelni vagy csak nem tetszettek. Egyébként fő probléma hogy két naponta változik hogy mit szeretek, pl. egyik nap imádok matekozni, másik nap meg alig várom a töriórát aztán meg rájövök hogy utálom mindkettőt :(

16/L


2018. febr. 13. 16:51
 1/7 anonim válasza:

Mindenképpen tanulj. Ne rágódj annyit az egészen. Egyszer majd csak rájössz.

Én hetedikes vagyok és nekem sincs semmi elképzelésem a középiskolával kapcsolatban...

2018. febr. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Korai még döntened, csak tanulj.
2018. febr. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

pont ezért lenne érdemes tanulnod és jó jegyeket szerezned mindenből, amiből csak tudsz, mert még nem tudod, hogy mivel szeretnél foglalkozni. ha majd 2-3 év múlva már biztos leszel abban, hogy pl. te mérnök akarsz lenni, akkor bánni fogod azt a döntésedet, hogy 16 évesen nem tanultál.

egyébként ezen a folyamaton a legtöbbünk átesik, ne aggódj, 16 évesen még csak a nagyon szerencsések tudják, hogy mit is szeretnének az életben, sokan még az egyetemen sem tudják ezt a kérdést megválaszolni.

próbálj meg tanulni és az érdeklődésednek megfelelő dolgokat csinálni (valami hobbira gondolok, sport, szakkör stb.), járj nyitott szemmel a világban, olvasgass különböző cikkeket, nézz különböző videókat, egyszer csak rá fogsz jönni, melyek azok a tartalmak, amik téged vonzanak és amik iránt szenvedélyt érzel.

2018. febr. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Lehet kora de már év végén le kell adni hogy ki milyen faktra (már ha akar) menni.

Meg egyébként szakgimibe járok de rájöttem h egyáltalán nem való nekem ez a szakma, egyszerűen rámerőltették a szüleim mert nem érdekelt semmi, gimihez meg rosszabbak voltak a jegyeim. Aztán kilencedikben belehúztam de most megint kezdek visszatérni ahhoz az állapotomhoz ami általánosban volt.

2018. febr. 13. 17:55
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

18 évesen sem tudom.

Nekem már úgy néz ki csak a golyó maradt.

2018. febr. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tökmindegy mit szeretnél, ha nem tudsz pucsítani s térdelni, ez mára ilyen világ lett.Tanulj s majd lesz valami, fejlesszed személyiségedet.Tanulj meg minden szinten érvényesülni, tehát a gyökerek s posztgraduálisok közt is.
2018. febr. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3. válaszoló vagyok, kérdező, ha egyetemre szeretnél menni, akkor próbáld meg a felvi.hu-n nézegetni a szakokat és nagyjából belőni, mi az, ami érdekel. vannak olyan tárgyak, amiket különböző szakokra is elfogadnak, pl. egy angol vagy töri emelt érettségivel nem igazán lehet mellélőni, de persze van, ahol meg kötelező pl. az emelt matek vagy kémia
2018. febr. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!