Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Depresszió, magány, energiátla...

Depresszió, magány, energiátlanság - ördögi körből hogyan lehet kilépni?

Figyelt kérdés

Teljesen energiatlan vagyok, még beszélni sincs kedvem. Nincsenek emberi kapcsolataim, de hogyan szerezzek olyanokat, ha fel se bírok kelni az ágyból? Viszont tudom, hogy semmilyen szervi oka nincs annak, hogy ilyen állapotban vagyok. Ha lennének barátaim, akkor biztos sokkal jobb lenne és másképp látnám a világot, teljesen beszűkült a látóköröm is...



A depresszióból meg lehet gyógyulni egyáltalán? :-/



2016. nov. 20. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia. Sajnos erre a problémára csak egy megoldás van: aktívan kell élni. Nagyon nehéz, de fel kell kelni az ágyból és emberek közé menni. Új embereket kell megismerni. Kicsit megerőltetni magad és boldognak látszani, és barátkozni. Vagy akár egy csoportos terápiára is beiratkozhatsz, ahol a te kedélyállapotodhoz hasonló emberekkel találkozhatsz. Ha szeretnél velem is beszélgethetsz. :) 16/f
2016. nov. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy? Mit csinálsz, még tanulsz?


Határozd el, hogy barátokat fogsz szerezni - olyanok körét keresd, akik hozzád hasonlóak, azonos érdeklődés, olyan munkakör, ami téged is érdekel...


Tanulj tovább, menj olyan szakra ami érdekel és ezt nappalin csináld, akár koleszba is költözhetsz, hogy kitedd magad a társaságnak.


Vagy keress olyan munkahelyet, ami érdekel, jól is fizet és előreláthatólag jó társaságba is kerülnél, vagyis egy csapatként kellene dolgozni.

2016. nov. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én tavaly ilyenkor feküdtem majdnem 3 hónapig. Mert nem tudtam kikelni az ágyból, pontosan, ahogy írod. Igaz, nekem komoly okai voltak(haláleset, szakmai kudarc). Ki is írtam gyakorira, és már az is jól esett, hogy néhány kedves ember válaszolt. Ha szeretnél beszélgetni, szólj. Azóta továbbléptem, élek, mondhatni.
2016. nov. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szia


egy ideig én is ilyen állapotban voltam


de mostanra sikerült kikerülnöm belőle....

nekem az segített, hogy kerestem egy hozzám hasonló állapotba lévő embert és együtt kilábaltuk a dologból

ha érdekel vmi nyugodtan írj privátban

2016. nov. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is örülnék neki, ha megismerkedhetnék sorstársakkal, mert így leginkább csak idiótának érzem magam, aki bárkinek csak terhére lenne. Lehet, hogy ez a megoldás. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2016. nov. 21. 21:02
 6/6 anonim válasza:

Szia!

A depresszióból nagyon nehéz kilépni, de nem lehetetlen. Tavaly és is lesüllyedtem a béka feneke alá. Semmi életkedvem nem volt, nem érdekelt senki. Csak aludtam és feküdtem. Nbem foglalkoztama bartátaimmal sem, sőt még a szüleimmel sem. Hónapokig így éltem. Suliba csak egy pár napokat mentem, így ott is lemaradtam. Fura, de tudod, hogy mitől lettem jobban? Egyik este neteztem és szembejött velem egy oldal, ahol edzés videókat mutattak. Megnéztem az egyiket. Tênyleg furcsa volt, de ahogy láttam a vigyorgó csajt azt mondtam, hogy ebből elég. Nem fogok többet így csinálni! Elkezdtem sportolni. Teszem hozzá, rohadt nehéz volt nekilátni! Szóval, sportolni kezdtem. Futni, otthon a házban gyakorolni különböző videók alapján és azt vettem észre magamon, hogy hat. Egyrte erősebb és magabiztosabb lettem.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy rögtön ugorj ki az ágyból és fuss egy kört...

Keress magadnak egy célt!

Egy motivációs célt.

Nekem ez segített leküzdenem a depressziót. Igaz, ha rossznapom van, akkor néha visszakacsingat, de tudom, hogy hogyan kell kezelni.

Remélem, hogy tudtam legalább egy picit segíteni!

2016. dec. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!