Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 2018-ban megéri gyerekként...

2018-ban megéri gyerekként kimenni Németországba?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki hogy nyáron kiköltözök Németországba, most 14 (közel a 15) éves vagyok. Viszont nem tudom mi lesz Németországgal mondjuk 5-10 év múlva a beözönlö illegális migránsoktól. Most 8.-os vagyok, 3 év lenne még a Real v. Hauptschule (az olyan mint az Általános) az 1 éves "nyelves" évvel együtt ahol megtanulhatom a nyelvet b2 vagy afelettre. Ha maradnék Magyarországon, valszeg egy szakmunkásba vennének fel, mert elég rossz lett a felvételim, és most gondolom jön az hogy mekkora balfél vagyok stb., de nem így van, 4-5-ös vagyok minden tantárgyból. Ti a helyemben hogyan cselekednétek? Mennétek vagy Maradnátok?
2018. febr. 24. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Németországba mindig megéri kimenni, nem csak 2018-ban.
2018. febr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Maradjunk annyiban hogy attól jobban félek, hogy Magyarországon mi lesz 10 év múlva...

Megéri

2018. febr. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Én a helyedben egy percet se maradnék tovább . Nekem mindig nagy vágyam volt ,hogy meneküljek Mo-rol.. Lassan 2 éve ,hogy kijelentettem én megyek egy év mulva épp annyit összeszedek ,hogy legyen miből elinduljak .. Tavaly már kint éltem külföldön és sokkal jobb itt mint otthon . Arról nem.is beszélve ,hogy a születendő gyermekemnek is több lehetösége van itt mint otthon .
2018. febr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Ha elfajul a helyzet a muzulmánok miatt bármikor visszajöhetsz. (Jó, mondjuk kérdéses, hogy mi érdemes lesz-e)
2018. febr. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én annyit tudok neked tanácsolni, hogy mindenképp gyere. A fiam most 4. osztályos, a Grundschuléban, lassan el kell döntenünk, hogy 5.-ben hová megy tovább. Realschule, Mittelschule, vagy Gymnasium. A héten volt a nejem a fiammal a Gimnáziumban ilyen bemutató délutánon. Azt mondták, hogy tetszett nekik nagyon, és hogy ő oda akar menni :) Bár ez a legnehezebb, és oda tényleg jól kell tanulni. Viszont sok hangsúlyt fektetnek a gyakorlatra, meg a szemléltetésre, nem csak a száraz tananyag van. Tovább több a sport, és 6.-tól az angol mellett tanulnak majd franciát is, ami azért nem olyan rossz.
2018. febr. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem a Gymnasium nem aktuális, mert oda úgy tudom hogy csak 4.-estöl lehet menni, késöbb nem.
2018. febr. 25. 10:15
 7/9 anonim ***** válasza:
A helyzet mar elfajult a nemeteknel, eleg durvan. Csomo kinti magyar jon haza onnan is meg a svedektol is. En még turistanak se mennek oda.
2018. márc. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, igen, ettöl tartok én is. Szerintem maradok inkább, majd csak lesz valahogy ez az egész. Viszont most tavasszal megyek Németországba, meglátogatni a családot, Münchenbe, remélem nem fogok felrobbanni a pályaudvaron. Utána húzunk is tovább egy kis városba ahol laknak anyámék, szóval ott már no para.
2018. márc. 11. 10:29
 9/9 A kérdező kommentje:
Aztán lehet, hogy már ott se van biztonság...
2018. márc. 11. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!