Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Költözés Németországba? Mivel...

Költözés Németországba? Mivel számoljak gyerekként?

Figyelt kérdés

Szép jó estét/reggelt/napot .

Egy kisvárosban élek a családommal Békésmegyében de pár éven belül vagx lehet hogy hamarabb is Németországba fogunk költözni . Ugyanis apukám munkalehetőséget kapott egy pékségben valahol Németországban . Sajnos hogy pontosan hol azt nem tudom . Én 14 éves vagyok és van egy 10 éves hugom . Nemrég kezdtem a gimit és hát eléggé megszerettem de úgy látszik hamarosan kiszakadok a mostani környezetemből. Ha kiköltözünk a családommal Németországba mire számíthatunk?Mármint például a tanulmányaimat hogy tudnám folytatni?Van lehetőég hogy magyarul tanuljak?Milyen nehéz lesz megtanulni németül?Tavaj felvettem második idegennyelvnek a németet de utáltam .

Szörnyen nehezen tanultam és minden percét végigszenvedtem a németóráknak. Ha tudnátok tanácsokat adni annak nagyon örülnék .Milyen lehet ott élni?Mennyi idő megszokni?Milyen gondokkal/hátrányokkal jár? Milyenek az ottani emberek?Mire figyeljek?Tudom sok kérdés ez egyszerre de...az igazság az hogy kicsit bepánikoktam e miatt .Nem szeretném elhagyni a hazámat.Minden emlékem ide köt . És számomra nem menne túl könnyen a beileszkedés mert egy hétköznapi miniszoknyás liba vagyok . A helyesírási hibákért bocsi .Előre köszönöm a válaszokat :)



2016. dec. 1. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valoszinu hogy egy evet ujra kell jarnod, vagyis olyan mint itthon a nyelvi elokeszito nulladik ev. A nyelvet nem olyan nehez megtanulni, par honap alatt sokat fogsz fejlodni
2016. dec. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem artana kideriteni hogy pontosan hova is koltoznetek. Nemetorszag nem homogen, nem mindenhol egyformak az emberek.


Magyarul nem fogsz tudni tanulni, ez nem is tudom hogyan jutott az eszedbe. A nyelv megtanulasa sem magatol ertetodo, van akinek konnyen megy, van akinek meg egyaltalan nem.


Ha nagyvarosba kerultok akkor biztosan valami jntegracios osztalyba raknak, olyanok koze akik ugyanugy nem tudnak nemetul, aztan ahogy fejlodsz ugy kerulsz be a rendes osztalyba. A nemet gimi nem egyszeru, valoszinuleg atraknak egy alacsonyabb iskolatipusba, mondjuk realschule-ba.


En a szuleid helyeben ezt mar nem lepnem meg, egyszeruen tul keso, es mindket gyereknek ramehet a jovoje. Persze jol is elsulhet, de az valoszinutlenebb szerintem.

2016. dec. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

En megcafolnam az elottem levoket.


De igenis tanulhat magyarul, csakepp kulon orakban. Munchenben pl van magyar iskola, az en fiam is oda akartak jaratni szombatonkent, de egyenlore nem viszem, tanulja a nemetet. Ott azokat a dolgokat tanitjak, amiket otthon is, csak nyilvan alapokat, nem ugyanazt a mennyiseget. Integracios osztaly is csak lehetoseg. Az enyemet egybol elesbe bedobtak a melyvizbe, semmi kulon osztaly, semmi ceco... Mondjuk 2-3 honapig sirva is ment, most viszont 2 ev alatt perfekt nemet, barkivel elbeszelget.


En azt tudom tanacsolni, hogy nyugi, az eleje ugyis rossz lesz, de ha te is tenni akarsz, akkor szuper dolgod lesz hidd el. Az enyem mar haza sem akar menni, baratokat szerzett.

2016. dec. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A hetvegi magyar iskola csak hobbinak jo, attol fuggetlenul a nemet iskolaba kotelezo jarni, es ott nemetul tanitanak.


Integracios osztalyok a nagyvarosokban vannak es ott sem minden korzetben. Münchenben speciel eleg sok helyen van. Nyilvan fugg a gyerek koratol es az iskolatipustol is.

2016. dec. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!