Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan spóroljak?

Hogyan spóroljak?

Figyelt kérdés

Elnézést a hibáimért, felvidéki magyar vagyok.


20 éves fiú vagyok. Jártam brigádokra, voltam raktárban és kaptam 400€-ot ami szép pénz. Soha nem volt még a kezemben ennyi pénz. 1 hónap múlva vettem magamnak Iphone SE okostelefont. Aztán jártam még jártam kirakodni az árukat, ott is kaptam szép pénzt. De az is elment, mert megcsináltam a jogsit, és a tankolásra költöttem a pénzt, természetesen nem az egészet.


Ha van egy kis zsebpénzem a pénztárcámban, akkor mindjárt "égeti a zsebem" és el kell költeni a pénzemet.


Mit ajánlatok? Hogyan spóroljak? Köszönöm


2018. febr. 27. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:
22%

Oké.

400 euró az 120.000 Ft, az egyáltalán nem olyan húdenagyonsok pénz. Egy IPhone 8 például simán 300.000 felett van, az IPhone X meg aztán pláne. Szóval én nem dőlnék a kardomba amiatt, hogy elköltöttem 120-at, meg nem is gizdáznék vele.


Elnézést előre is, de ez ilyen tipikus proli gondolkodásra vall. Jaj, 120.000 Ft, ez rengeteg pénz, gyorsan veszek egy nagyon menő ezeréves Iphone-t használtan, meg valami ezeréves használt járgányt, és majd felturbózom.


Szóval először is tudatosítsd magadban, hogy a probléma nem az, hogy sokat költesz, hanem hogy keveset keresel. Amíg az ember ilyen minimális összegeket keres, azokat inkább érdemes a saját képzésére fordítani, hogy idővel valami komolyabb állást találhasson vagy vállalkozást indíthasson.

2018. febr. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van. Próbálok olyan brigádokat keresni, ahol többet ajánlanak.
2018. febr. 27. 17:41
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Akár. Igyekezz minél jobban kitanulni a szakmát, megbízhatónak lenni, kapcsolatokat építeni, és akkor idővel saját brigádod lehet, ami jócskán több pénzt hoz majd.


Én nem vagyok oda ezért a "spóroljunk!" életszemléletért. Nem spórolni kell, hanem sokat kell keresni.

2018. febr. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Brigád = diákmunka


Szerintem diákmelora nem rossz az a 400€. Gondolom elsö fizetéseid, ezeket általában elköltik az emberek. Majd akkor tudsz csak sporolni, ha folyamatosan keresel, minden hónapban, nem csak néha néha.

2018. márc. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!