Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan sporoljak telefonra?

Hogyan sporoljak telefonra?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, jogy marciusban elromlott a telefonom, egy regebbit hasznalok, a szuleim azt mondtak vegyek a sajat penzembol. De sajnos nem tudok sporolni, es majusban ruhakra maris elkoltottem 8000 forintot. Most a nyaron is. Megkaptam a tesom tabletet, annak meg akku problemai lettek, nem kapcsol be. most otr vagyok, hogy van 2000 forintom, es ha tavasszal meg most a nyaron nem koltom el a penzem, kara sonyra meg is lenne. Mit tegyek, hogy addig sporoljak, mig ki nem gyul a penz? Kb 55.000 forintos telefonban gondolkodom.

13/l



2017. aug. 15. 08:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mit tegyél? Ha kell a telefon ne költsd el másra a pénzt. Ennyi.
2017. aug. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jó, de valami tipp, hogy hogy álljam meg, hogy ne költsek?
2017. aug. 15. 08:52
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
Mi az, hogy hogy álld meg? Mi honnan tudjuk, hogy milyen ember vagy? Én pl. simán megállom. Kell valami, akkor összespórolom rá a pénzt, félreteszek minden héten/hónapban, csak arra. Ha nem vagy képes megállni, hogy ne költsd el, akkor egy szerencsétlen lúzer vagy.
2017. aug. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Először is nem tudjuk, 13 éves létedre hogyan tudsz 8 ezer ft-ot elkölteni ruhákra? Kapsz zsebpénzt havonta? Ha igen mennyit?

Csak akkor tudok tanácsot adni, ha ezeket megírod.

2017. aug. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
A suliban kaját fogsz venni, vagy csomagol az anyud? Ha veszed akkor arra külön adnék pénzt vagy a zsebpénzből fizeted? Mennyi a zsebpénzed (ha van)? Lesz mostanában szülinapod, névnapod? Hirtelen felindulásból veszel dolgokat (pl.: a ruhaboltban, mert megtetszik) vagy átgondoltan?
2017. aug. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mond meg szüleidnek ne adják oda a zsebpénzedet, hanem rakják el neked karácsonyig. Amit rokonoktól kapsz azt szintén add oda szüleidnek. Szerintem ez a legegyszerűbb út.
2017. aug. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Miért, amikor elköltöd másra akkor nem jut eszedbe, hogy akkor nem fog maradni a telefonra?
2017. aug. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem kapok meg zsepbenzt, de szoktam kapni penzt pl sulibulira, kajara stb. Szoktam kapni nagyszuleimtol, rokonoktol stb neha kisebb, szulinapkor vagy karacsonykor kicsit nagyobb osszeget, de van, hogy nyaralasra is. A vasarlast megtervezzuk, a szuleim veszik nagyreszt a ruhaimat, de en is szoktam. utana mindig megigerem magamnak. Sajnos kisebb korom ota eleg koltekezo vagyok, igyekszem leszokni rola. Szulinapom marciusban lesz, de addig fog meg gyulni, amugy sem tervezek nagyon husvet elott vasarlast, nem hinnem, hogy hamarabb kigyul.
2017. aug. 15. 15:24
 9/13 A kérdező kommentje:
Termeszetesen atgondolom, mielott veszek valamit.
2017. aug. 15. 15:25
 10/13 anonim ***** válasza:

Fogsz egy borítékot és ráírod, hogy telefon.

Beleteszed a meglévő 2 ezer ft-od felét, azaz 1.000 ft-ot.

Ha kapsz valami pénzt, akkor legalább a felét mindig tedd bele ebbe a borítékba: meglátod, egyre könnyebb lesz gyűjteni, ahogy látod, hogy "szaporodik" a pénz :-)


Azért írtam, hogy a felét, mert lehet, hogy így lassabban fog gyűlni, de marad egy kis költenivaló is.

Persze a borítékban lévő pénzhez ne nyúlj, csak "szaporítsd".

Nekem beválik... :-)

2017. aug. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!