Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A fiatalabb rockereket/metálos...

A fiatalabb rockereket/metálosokat miért bélyegezik le az idősebbek egyből pózernek?

Figyelt kérdés

2018. márc. 3. 07:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Mert altalaban azok is. Idoszakos fellangolas ami miatt menonek erzik az adott szubkulturat. Par ev mulva meg egy edm fesztivalon csapolnak david gettara. Nem lehet komolyan venni oket.
2018. márc. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
62%
Valaha ők is voltak rockerek...
2018. márc. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Szerencsére nem minden rocker ilyen. Lehet, hogy le leszek pontozva, de a 20-25 feletti rocker ismerőseim erős többsége teljes mértékben csőlátású.
2018. márc. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Mert sokan azok, amíg azt gondolják, hogy a hosszú haj, fekete ruházat, acélbetétes bakancs vagy szimatszatyor nélkül nem érnek semmit, nyugodtan pózereknek lehet hívni őket.
2018. márc. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
A rockot szeretem, mégsem érzem a késztetést hogy úgy is öltözzek mint a "rockerek". Ami a baj velük hogy általában igénytelenek, büdösek, koszosak és prolik, az egyéniségük meg 0.
2018. márc. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Egyet tudok érteni az előzőkkel. Úgymond ebbe menekülnek a tini kor nehézségei elöl,a rockba. Meg ettől tényleg keményebbnek érzik magukat. Ismerek két 18 éves csajt akik tipikusan azok a divat tinicsaj rockerek,akik keménynek érzik magukat az Asking Alexandriától meg a Black veil bridestól. Félreértés ne essék,b..szottul bejönnek,csak ez náluk egy fellángolás. Míg nálam a rockszeretet már a véremben volt kiskoromban is,amiben nincs gitár zúgás az csak kellemetlen zaj nekem. Meg a rockzenék nagy része jelent is valamit. Feketébe szoktam lenni de nem kirívóan,normál farmer,kabát,szürke póló valami zsír mintával,fekete pulcsi ami lehet valami bandás is azt ennyi.
2018. márc. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Ezt én sem értem. Nem azzal van bajom, hogy a pózereket annak hívják, amik, hanem hogy minden náluk fiatalabbra ráhúzzák ezt.

Egyszerűen bunkóság, és csak annyit érnek el ezzel a viselkedéssel az ilyen nagyon trú idősebb rockerek, hogy szakadék lesz olyan emberek között a videlkedésük miatt, akiket a zene összehozhatna. Erre a mai világban ahol megy az egymás taposása, pedig szükség lenne. Így maradnak fent az értékek. Ha támogatás helyett esélyt sem adnak a fiatalabbaknak arra, hogy teljesen magukénak érezzenek egy szubkultúrát a történetével együtt és ők attól hiszik magukat jobbnak mert a 60-as években születtek, azt fogja eredményezni, hogy az ember gyereke csak neten fog rockerekkel vagy akármilyen más alternatív szubkultúrájúakkal szocializálódni.

Akik a modern rockbandákat szidják, mert nem elég kemények, stb, azokat sem érnek. A legtöbb klasszikus rockbandának vannak olyan önsajnáltató, mondhatni hisztis dalai, hogy csak az nem veszi észre, aki nem akarja. Ettől még nem lesznek rosszabbak, de nem is attól lesznek zseniálusak, mert nosztalgiával gondolunk rájuk. A művészeket a jelenben kell elismerni, élvezni amit alkotnak. Így válnak legendákká. Nem jutunk előrébb, ha mindig a 40 éve zenélő bandákat hallgatnánk.

Nem vagyok már tini én sem, de ha valaki amiatt, mert fiatal vagyok és igényes a külsőmre, kevesebbbek nézne arról megvan a véleményem.

2018. márc. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%

Egyszerű a válasz: irigyek.

Nem nagyképűségből mondom, hanem tapasztalatból, amikor elkezdtem hallgatni a zenét, jeleztem otthon, hogy szeretnék majd egy acélbetétest az egyik férfi rokon rögtön ellenséges kezdett lenni, hogy így nem lehet kimenni az utcára, meg amiket hallgatok, azok különben sincsenek sehol a Metallicához képest. Aztán, amikor meglett a bakancsom megint rendezett egy jelenetet, hogy minek lett megvéve, amikor ő is akart ilyeneket fiatal korában, de nem vettek neki, mégis tudta attól szeretni ezt a zenét.

Úgyhogy szerintem a nagy többség korlátolt vagy gyerekes, amikor ők voltak fiatalok még ennyire se volt elfogadott a stílus, a szüleik vagy nem akartak nekik venni bakancsot, bőrdzsekit és szegecses kiegészítőket vagy az iskolában nem engedték, hogy hordjanak ilyeneket, most meg böki a csőrüket, hogy 40 év elteltével vannak, akik minden hétköznap felöltöznek így, mégse dől össze a világ.

2018. márc. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

Nagyjából azok az okok miatt, amelyeket az előző válaszolók leírtak.


Én metalhead/rocker vagyok, de számtalan más zenét is szeretek. Én pl. nem ragadok le annál, hogy csak rock, hanem elég tág zenei ízlésem van, mindenevő vagyok. Vannak bandás pólóim, de már nem nagyon hordom őket. És kiütést kapok az Asking Alexandria, Black Veil Brides jellegű pózer undormányoktól. Szánalmas, hogy ma valaki ettől lesz rocker, hogy ilyeneket hallgat.



Üdv.

2018. márc. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Én igazat adok nekik, pedig fiatal vagyok. Úgy érzem mindig is szeretni fogom azt a heavy metal alműfajt, ahova tartozom, de szembe kell néznem azzal, hogy "kihaló", mert kevesen bírnak megmaradni amellett, ami az elmúlt század műve. A három-négy évvel korábbi rokonlelkű haverjaim sehol nincsenek, pedig engem pózereztek le, amiért se rocker kinézet- se punk stílusú élet. Részemről annyi változott, hogy több kazettám lett.


Azt muszáj hozzátennem, hogy 1 idősebb metal rajongó sem nevezett még pózernek. Inkább keresik a társaságomat. És ez csak azért van, mert nem állok ilyen streetpunk-rocker micsodának, nem kezdem el szidni a diszkósokat, meg a sátánizmust éltetni, amiről fogalmam sincs micsoda. Ha nem az lenne a célja az erős 90%-nak, hogy lázadjon a semmi ellen, versenyezzen a többivel, hogy na ki a keményebb, akkor biztos igaz, hogy a fiatal és idős korosztály tök jól kijönne.

2018. márc. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!