Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kollégistaként...

Hogyan lehet kollégistaként heti párezer forintból kijönni? Pesten élek, de 15 ezer ft mindig elmegy hetente, ennél kevesebből el nem tudom képzelni, hogy valaki Pesten boldoguljon.

Figyelt kérdés
2018. márc. 3. 12:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Havi 30 kell kajára az biztos. És akkor főzöl, megnézed, mi hol az olcsóbb...
2018. márc. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ruhák, drogériák, kaja, megfőzni azokat, kollégistaként néha élni.. el nem tudom képzelni, hogy valaki párizsin és kenyeren éljen 1 évig.
2018. márc. 3. 12:48
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
Kényszer nagy úr. Az emberek hosszú évekig bírnak élni embertelen körülmények között is. (lásd Auschwitz)
2018. márc. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk nekem a kollégium felér kb. egy Auswitczal. 3 embert bedugni egy kis szobába.. undorító ország.
2018. márc. 3. 14:34
 5/12 anonim ***** válasza:
Pont 3-am vannak az ismerőseim is egy szobában. Nekem egyedül itthon nagyobb a szobám, ezzel most kérkedni akarok, de tényleg embertelen.
2018. márc. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*nem kérkedni
2018. márc. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ti hülyék vagytok, vagy csak agyatokra ment a nagy jólét?


Tisztázzuk: a kollégium nem szórakoztató- és szabadidőközpont, hanem borzasztóan jutányos kényszermegoldás azoknak, akiknek nem telik albérletre. Ha soknak érzitek a 3 embert egy szobában, akkor nyugodtan lehet bérelni sajátot. Ja az nem megy? Akkor ez van és baromira örülnötök kellene neki, mert higgyétek el, nem rajtatok gazdagszik meg az egyetem. Ez egy gyakorlatilag szívesség, nem pedig kényelmi szolgáltatás.


Pontosan azért jártok egyetemre, hogy később olyan állásotok legyen, ami mellett nem okoz gondot egy szép és tágas lakás vagy ház biztosítása. Addig meg örüljetek, mint majom a farkának, hogy van fűtés, van meleg víz, van áram, van wifi, van hűtőszekrény stb.


Kidobnálak titeket egy hétre egy afrikai faluba, hogy legyen egy kis időtök gondolkozni a fene nagy "nyomorotokon"...


A kérdésre válaszolva: sajnos valóban ennyi. Én annak idején mekiben dolgoztam és hostesskedtem, de így sem úsztam meg a diákhitelt :( Szívből remélem, hogy neked nem lesz ra szükséged, van aki segít téged amíg tanulsz.

2018. márc. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Még egy észrevétel: a ruhákon lehet spórolni. Nem kötelező hetente-havinta új cuccokat venni. A fast fashion egyébként is a világ egyik legetikátlanabb találmánya, nem kell benyelni a horgot csak mert az emberek nagy része ezt teszi.
2018. márc. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A magyar könnyen megelégszik azzal, hogy "lehetne rosszabb is", ezért tartunk itt.
2018. márc. 3. 16:36
 10/12 anonim ***** válasza:
Kolisok java szerinted miért vásárol fastfashion üzletekben? Viszonylag elfogadható áron tudnak venni divatosabb ruhákat. Ahogy írtad a jó lét agyatokra ment maszlagot, gondold át, mielőtt írsz valamit. Nincs mondandója a böfögésednek. 3 ember helyett csak 2 lenne egy kis szobában már élhetőbb környezetet tudnának biztosítani.
2018. márc. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!