Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Webfejlesztésben van jövő?...

Webfejlesztésben van jövő? Milyen prog. Nyelveket kell jól tudni, hogy az ember boldoguljon az elkövetkezendő években?

Figyelt kérdés
2017. aug. 15. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
JS,PHP,Python,Java,SQL,C#,C,C++,Bash,PS,R,Go,Swift nem árthat.
2017. aug. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

php, js, css, mysql (azaz 90%-ban sql)

mostanában a javascriptes cuccokra vannak rákattanva a cégek, pl nodejs, angular, így azt érdemes átnézni, esetleg react. Én inkább angulár felé megyek szívesebben.

PHP-ban symfony, zend a nyerő, bár mostanában inkább a Symfony 2 és a 3 tarol. Még sokan szeretik a Laravel-t, de az szerintem egy fos.


Az előttem felsorolt nyelvek többsége nem web nyelv.

C# akár még lehetne az is, de inkább desktop, mobil, stb

C,C++ : mindenképp gépi kódra fordított, komolyabb cucc, egyáltalán nem szokás webfejlesztésnél használni.

Bash : rendszergazdáknak, linuxosoknak kell, persze nem árt ha értesz hozzá, de a legtöbb helyen nem követelmény


Swift : mobil fejlesztés


PS,R,Go nem érdekes, tök fölösleges velük foglalkozni, nem használják a szakmában.


Azért a hatalmas felsorolásból akkor már hiányoltam a JAVA-t, hisz azt használják sok helyen webre is, illetve az Android alá is.

2017. aug. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
bocs, kijavítom magamat, a Java is a felsorolásban volt, így annak kritizálását visszavonom.
2017. aug. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Swift : mobil fejlesztés "

Swift = iOS mobil app fejlesztés

2017. aug. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha már ennyire kötekedni akarsz, akkor: "Swift is a powerful and intuitive programming language for macOS, iOS, watchOS and tvOS."
2017. aug. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!