Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gondolják az emberek,...

Miért gondolják az emberek, hogy a mentális egészség választás kérdése?

Figyelt kérdés
Annyira idegesít a tájékozatlanságuk a témában. Az, hogy beteg vagyok, nem a gyengeségemből fakad, vagy abból, hogy nem vagyok elég pozitív gondolkodású. Nem az én hibám. Minden erőmmel igyekszem változtatni rajta, pszichiáter, gyógyszerek, jóga, meditáció, pozitív gondolkodás, önsegítő könyvek, de nem rajam múlik. Attól érzem magam igazán rosszul, ha azzal traktálnak, hogy minden fejben dől el és "saját sorsom kovácsa vagyok". Így is elég nehéz az életem, nincs szükségem se ítélkezésre, se "jótanácsokra".×
2018. márc. 4. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy asztmás, te sem tudod, hogy milyen egy roham. Az már részletkérdés, hogy van annyi sütnivalód, hogy nem állsz oda a fuldokló mellé, hogy miért nem vesz levegőt :)

Na ebből kiindulva megkaptad a választ, hogy miért gondolják, amit.

A másik, hogy a "minden fejben dől el" alapelvben van valami, ha nem is úgy, ahogy ezek az emberek elképzelik.

Nekem bipolárisom van, ha éppen lecsúszok, akkor nagyon. Saját elhatározásomból leküzdöttem az ilyenkor fellépő agórafóbiámat és az ezzel járó "ajtón kilépős" pánikrohamot. Tavaly ilyenkor még csillagokat látva mentem le a sarki közértbe, most meg már hónapok óta tiszta vagyok. Nem szedtem rá soha gyógyszert, magam próbálom megvívni ezt a harcot.

Bevallom, így sem jobbak a depressziós rohamok, munkára pl. még mindig képtelen vagyok, de kemény elhatározással sokat javítottam a közérzetemen, ahelyett, hogy egész nap feküdnék, viszonylag produktívnak mondhatom magam. De ettől lelkileg nem vagyok jobban, cska megyek előre, mint a terminátor.

2018. márc. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem választás kérdése, de tudatossággal és odafigyeléssel minimálisra csökkenthető a probléma.
2018. márc. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
54%

Én nem várom el senkitől, hogy varázsütésre megváltozzon, viszont nagyon lerí egy emberről ez, ha túlzottan sajnáltatja magát, a hozzáállásával van baj. Nekem is vannak problémáim, de igyekszem kihozni magamból a legtöbbet.

Bár lehet neked is igazad van, a túlzottan sok problémával küszködő embert nem érthetjük, nem is fogjuk igazán.

2018. márc. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!