Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy átlagos ember hány évig él?

Egy átlagos ember hány évig él?

Figyelt kérdés

2018. márc. 4. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Orszagonkent valtozik dee


A Földön: 68,13 év (a nőknél), 63,46 év (a férfiaknál) – nem számolva a kontinensek férfi-nő arányát.


M.on pedig

Magyarországon a nők jóval hosszabb életre számíthatnak, mint a férfiak: körükben tavaly 79,2 év volt a várható élettartam, míg a férfiaknál csak 72,4 év.

2018. márc. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

70-80 év de nekem 23 évesen az is nehezen elképzelhető hogy egyszer 50 éves leszek, nem hogy 80 pedig eddig nem volt semmi egészségügyi problémám és aktívan sportolok. Lehet csak nem fogom fel, hogy egyszer én is megöregedek.

De szerintem neked se telett volna több időbe beírni googleba hogy magyarország átlag életkor. Még megyékre bontva is kiadja

2018. márc. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy egészséges, balesetmentes életet élő ember képes megélni a 90 évet?
2018. márc. 4. 20:33
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, képes megélni, van, aki ezt is túléli. (Monaco)
2018. márc. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ember...ha nem lenne képes akkor hogy lehet az hogy többen is már 100 évesek is elmúltak? Még az én családomban is volt aki több mint 100 évig élt. Én ismertem a dédim anyukáját, 23 éves vagyok, néhány éve halt meg. Egy svájci férfi a 100. szülinapján letekert több mint 20 de asszem közel 30 km-t biciklivel. Az azért nem semmi. A dédim is még egyedül elsétál az erdőbe gombázni 84 évesen. Pedig már gyengék a csontjai, hamar eltörnek és el is törnek neki ha elesik, de nem hagyja el magát.

Tehát sok mulik az akaraterőn és hogy hogy állsz az élethez, mennyire élsz nyugodt életet és vigyázol az egészségedre. De semmi se biztosítja hogy sokáig fogsz élni, bár kívánom neked. Még a legjobb egészséges életet élők is kaphatnak el valamit vagy pl rákosak lehetnek, míg egy egész életében cigiző és kövér alkoholista is megélheti a 80at. Ilyennel is találkoztam.

Az átlag életkor statisztika, nem garancia.

2018. márc. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy mit értesz egészséges alatt. (Mert ha azt, hogy nem betegszik meg, akkor nyilván igen, de ha mondjuk az egészséges életmódra gondolsz, az még nem biztosíték semmire, csak javítja az esélyeidet.)
2018. márc. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!