Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mekkora az esély egy átlagos,...

Mekkora az esély egy átlagos, civil ember életében, hogy elfogják (októl függetlenül, v. ok nélkül), és megkínozzák? Érdemes lehet méregfogat operáltatni, vagy hasonló lehetőséggel élni?

Figyelt kérdés

Valamint akkor már kérdés az is, hogy hol és hogy lehet méregfogat operáltatni?

Ill. mennyire biztosított az - egyáltalán biztosított? -, hogy ne lehessen visszanyomozni a műtétet?

Vagy esetleg vannak/léteznek biztosabb alternatívák, amik vészhelyzetben kevésbé kijátszhatók? (tehát nem játszhatók ki a kínzó részéről)



2017. márc. 28. 20:31
 1/8 anonim válasza:

Méregfogat operáltatni? Nem hiszem, hogy létezik ilyen. Az meg, hogy mekkora az esély arra, hogy elrabolnak és megkínoznak.. háááát.. nem olyan nagy.

"Vagy esetleg vannak/léteznek biztosabb alternatívák, amik vészhelyzetben kevésbé kijátszhatók? (tehát nem játszhatók ki a kínzó részéről)"

De most az én kérdésem. Most akkor te vagy a kínzó? Mivel az az utolsó mondat eléggé "furcsán" hangzott.

2017. márc. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Érdemes lehet méregfogat operáltatni, vagy hasonló lehetőséggel élni?"


Hogy mivan?? Az embereknek nincsenek méregfogaik. Az tudom, hogy a kutyák számára mérgező bizonyos mértékig az emberi nyál, de hogy méregfoga lenne az embernek.. Ez nekem új.


"Valamint akkor már kérdés az is, hogy hol és hogy lehet méregfogat operáltatni?"


Magyarországon "méregfogoperátor" munkában nem dolgozik senki, de az az érzésem más országban sem fogsz több sikerrel járni.


"Ill. mennyire biztosított az - egyáltalán biztosított? -, hogy ne lehessen visszanyomozni a műtétet?"


Nyugodtan kioperáltathatod a méregfogad, biztosíthatlak, hogy senki sem fog rájönni (mivel nincs is méregfogad).


"Vagy esetleg vannak/léteznek biztosabb alternatívák, amik vészhelyzetben kevésbé kijátszhatók? (tehát nem játszhatók ki a kínzó részéről)"


Nem tudom hogy jött a kínzáshoz a méregfog, úgy gondolom nem kell ahhoz senkit sem elrabolni, hogy bárki is szenvedjen. Sok ember eleget szenved az élettársától, vagy éppen az idióta főnöktől, fiatalok az iskolában az osztálytársaktól, taroktól.. had ne folytassam. Aki mindenáron meg akar kínozni valakit, az olyanokat kapjon el, akik meg is érdemlik (bűnözők, stb).

2017. márc. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Operáció szerintem megoldhatatlan, illetve szerintem egy átlagpolgár hamarabb hal meg véletlenül a szájána operált méreg miatt, mint annak szándékos használata miatt. Az esély kb. 1-az 1 millióhoz.


Ha nem keveretsz konfliktusba s ha lehet kapcsolatba se zűrös alakokkal akkor még ennél is kisebb.

Évente hányan halnak meg úgy hogy megkínozzák majd megölik őket? Ilyen méregfogakat (tudtommal) pl. kémek csináltak, hogy mikor elfogják őket és kínozni próbálják, ezt harapják el és haljanak meg azonnal. Voltak irtó morbid kínzási módszerek régebb és voltak olyan emberek is akik sejtették hogy ott végzik, de te (remélem) egy átlagpolgár vagy akit semmi ilyesmi veszély nem fenyeget.



Még egy gyakori helyzet ilyen kínzós gyilkosságoknál mikor az egyedülálló öregasszonyt rabolják ki, az felkel az ágyból, s a rablók halálra verik. De ennek az esélyét is a 0-ra tudod csökkenteni ha a pénzed méreg fog helyett arra költöd, hogy nyugdíjas korodban ne egy elhagyatott faluban lakj, ami tele van zűrös alakkal, sajnos vannak ilyen helyek, ahol életveszél élni is.

2017. márc. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Na, akkor sorban:


NEM!, NEM én vagyok a kínzó!

Mocskosul hányingerem van attól, hogy ember embertársának FIZIKAI fájdalmat okozzon. Attól meg már nem csak ingerem, hogy ezt egy személynél kimaxolt intenzitással (=kínzás) csinálja!

Ez a világon az egyetlen visszafordíthatatlanul, maradéktalanul halálos (=megbocsáthatatlan) bűn.

Még a gyilkosság is sokszorta bocsánatosabb bűn, mint a kínzás, kínvallatás.


Én egyszer hallottam olyat, hogy lehet méregfogat operáltatni - és ez alatt a nácik ciánkapszulás megoldásához hasonlót értek.


De amúgy még régebben - pár évvel ezelőtt - valahol olvashattam egy olyan cikket, hogy már létezik technológia a fájdalom objektív kimutatására.

Akkor ennek a cikknek megörültem, és fejben, ill. papíron (úgy vázlatosan) elkezdtem felvázolni egy testbe épített eszközt, ami, hogyha megoldható lenne egy pici, moduláris digitális eszközben a fájdalom érzékelése, akkor erre az ~elvi~ eszközre építve adott időintervallumot meghaladó kínzás észlelésének esetén morfiummal túladagolná a szervezetet, vagy halálos mérget bocsátana bele - akkor is, ha a kínzó tud az eszközről, és megpróbálja hatástalanítani. Tehát tervek szintjén leginkább az eszköz feltörhetetlenségét, kijátszhatatlanságát próbáltam kitalálni.

De ez persze csak terv volt, az egésznek az alapja, hogy objektíven, ideális esetben digitalizálható formában detektálható legyen a fájdalom.


#2-es válaszoló:

TELJESEN félreértetted a dolgokat, Félreértetted a méregfog fogalmát.

Tény, hogy a méregfog egyébként az állatok méregmirigyes harapófogát jelenti, de ebben a kontextusban a nácik által használt ciánkapszulákhoz _hasonló_ megoldásra gondoltam.

Tehát olyan fogba/fogra épített megoldást értettem a "méregfog" alatt, amit, hogyha "rohadt nagy gáz van", akkor elharapok, és max. pár percig tart már csak az életem.


"Nem tudom hogy jött a kínzáshoz a méregfog, úgy gondolom nem kell ahhoz senkit sem elrabolni, hogy bárki is szenvedjen. Sok ember eleget szenved az élettársától, vagy éppen az idióta főnöktől, fiatalok az iskolában az osztálytársaktól, taroktól.. had ne folytassam."


Milyen szép kis romantikus ábrándokat is kergetsz =) ... mint egy lányregényeken nevelkedett naív tini.


Sajnos =(, de Nagyon el vagy szállva a valóságtól, nagyon naív tévhiteid vannak.

Addig örülj, sőt nem, hogy örülj, tedd össze a két kezedet, hogy ez a legnagyobb "fájdalmad" az életben, és ez után is legyen így.


A kínzás, a gyarló, védtelen, gyenge emberi test kínforrása ott kezdődnek, amikor egyszer csak el leszel fogva egy zárt szobában, fellógatva, előtted egy már csak a szadizmusra központosult elme, kezében egy késsel... az asztalon forrasztópáka.... és te kiß@$zottul, MOCSKOSUL, k¤rv@ra TUDOD, hogy mi fog következni, nem tehetsz semmit..... és az elkövetkező utolsó órákra hihetetlen motivációval egyetlen célod már csak a halál lesz... akkor már bármit megadnál végre a halálért, bármilyen életed is volt azelőtt.


=(

2017. márc. 28. 21:37
 5/8 anonim ***** válasza:
4. Többen halnak meg abban, hogy elcsúsznak a jégen, mint hogy így haljanak meg.
2017. márc. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Túl sok buta filmet néztél. Térj vissza a valódi világba. Nem trollkodásból mondom. Ha ilyen dolgok körül forognak a gondolataid, nem marad időd élni.
2017. márc. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Túl sok buta filmet néztél."


Az sejtés nem alaptalan, de ez esetben téves!


Töriből és irodalomtörténetből most kezdtük el átvenni az önkényuralmi rendszerek korát. =(

És most már kicsit az az érzésem, hogy kezdik túl intenzívre venni a dolgot.... Nem is magát a tanulást, vagy annak szükségességét, hanem a "kemény témák" nyomatását.


Sőt!

Irodalomból volt, hogy miután dolgozatot írattak Orwell 1984 c. művéből, megnézették filmen is. Én már azelőtt láttam belőle részleteket, tudtam, mi történik a végefele.

Mondtam a tanáromnak, ezt most már nem vagyok hajlandó végignézni, dolgozatírás, kötelezők elolvasása, a hagyományos sulis dolgok rendben, de mivel úgyse művtöri óra van, a film had legyen opcionális.

Kaján vigyorral közölte, hogy kimehetek, de akkor igazolatlan, és még két 1-est be is vág mellé a naplóba.

Elég dühös voltam én is, inkább bevállaltam a két 1-est. =(

2017. márc. 29. 16:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Ember... Nem azért de.. Elég paranoiás vagy Hacsak nem vagy maffiavezèr, vagy utazol vissza a nácikhoz, nem fognak megkínozni.. (főleg ha nem írod ki a homlokodra hogy "erőszakoljatok, brutálisan kínozzatok meg, majd nyírjatok ki" és flangálsz minden éjszaka az utcákon, hangosan kiabálva, hogy valaki észrevegyen... 😂
2017. júl. 30. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!