Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme? Tudom,...

Mi az élet értelme? Tudom, sok ilyen kérdés van már, de én is leírnám a látásmódom.

Figyelt kérdés

Arra jutottam, hogy a 21. században az embernek nincs szabadsága. Mikor megszületik valaki, csak egy újabb szám lesz a rendszerben, 1 a 8 milliárd ember közül, semmi különleges nincs benne. Belekerülünk egy rendszerbe, ami kötelez minket mindenre. Ugyan akkor úgy érzem, hogy stagnál a világ. Az emberiség már mindent felfedezett, amit lehetett ezen a világon. Nincsenek már világot megváltó felfedezések, új földrészek stb. Kicsit úgy érzem, hogy mióta véget ért a két pólusú világrend, és győzedelmeskedett a kapitalizmus, teljesen állóvíz lett a világ. Az ember megszületik, tanul-dolgozik-családot alapít-megöregszik-meghal. Ez egy olyan séma, amit mindenkinek be kell tartania, legalábbis törekednie rá, különben bedarálja a rendszer. Nem a kapitalizmust becsmérlem, a szocializmus még rosszabb lett volna. Kicsinyes toplák gondolkozás, szoc üdülő meg kalapálunk a gyárban. Ennek sem látom sok értelmét.

Csak úgy érzem, hogy az emberiség olyan szintre fejlődött, hogy elfelejtette honnan jött, és nem érdekli hová tart. Tunyák lettünk, puhányok, ösztöneink el vannak fojtva. Egészségtelen ételeket eszünk, és minden a kezünknél van amire csak vágyunk, és túl sokan élünk a földön. Hiszen olyan 1800-as években érte el a föld csak az 1 milliárd főt. 218 év alatt megnyolcszorozódott...Mi lesz később? Úgy érzem nagyon rossz irányba haladunk. Nem azt mondom, hogy az embernek vadászó, gyűjtögető életmódot kellene folytatnia, de törekedni kéne a nyugodtabb, szabadabb életre. Szerintem elértünk egy olyan időbe, amikor az emberiség tényleg nagyon bután van tartva, és droid módjára él és hal meg.



2018. márc. 4. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg laborpatkányok vagyunk a labirintusban :))
2018. márc. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez is jó meglátás.
2018. márc. 4. 20:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Mielőtt megszületnék már az élet rendszerébe tartozunk. A születés, élet, halál rendszerébe. Az a kérdés, hogy az időt amit kaptunk hogyan töltjük el és hogy azoknak az embereknek a gondolkodását akikkel találkozunk utunk során merre formáljuk, hogy milyen hatással vagy a világra és a benne élő emberekre. Te hatással voltál az én kis világomra azzal, hogy ezt a kérdést kiírtad mert elgondolkodtam rajta. Én hatással leszek a te világodra azzal, hogy elolvasod a válaszom. Csak az az egyetlen kérdés, hogy milyen irányba toljuk el egymás gondolatait.


Ez igaz. De ki lenne az aki féket vett az ellen, hogy ebbe a végbe fulladjunk? Ki vagy mi lenne az aki szabályozná a születések számát és mondaná azt hogy maximum kettő gyerek páronként?

És igen tunyák lettünk és puhák, de nincs miért küzdenünk. Szerencsések (avagy ép szerencsétlenek?) vagyunk abba a világba születtünk amiről a ük szüleink csak álmodni mertek. Nem éhezünk, nem kell megszakadni a munkába, ömlik a fény az éjszakába. Tulajdonképpen semmiért nem kell megerőltetnünk magunkat és ettől valahogy az egésznek elveszik az értelme.

2018. márc. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De. :D (Még ezt leírom és békén hagylak ígérem.)


Csak gondolj bele. Honnan indultunk. És hová jutottunk. Az emberiség olyan amilyen de a közös jellemzőnk hogy soha az életben semmivel nem tudunk megelégedni. És ez az egyik legnagyobb mozgató rugónk is. Mert aki elégedetten hátra dől az nem fejlődik.

Nézd itt van példának az internet hihetetlen tempóban nőtte ki magát és fog még növekedni. Itt hisztizünk egymásnak te és én egy tökéletesen átlagos vasárnap este és bele se gondolunk hogy hány ember munkája által jöhet létre ez. Mert valamikor kitalálták a nyelvet azt amit te is meg én is beszülünk. Megtanítottak írni, olvasni. Ugorjunk nagyot, kiépítették az internetes hálózatot, az elektromos hálózatot, kitalálták és megépítették a számítógépeket. Szerintem ellenkezőleg. Olyan nagy ütemű a fejlődésünk, hogy egyszerűen egy újítás ami száz évvel ezelőtt nagy szenzáció lett volna most csak eltűnik a többi mellett. Többé semmi se nagy dolog, lassan mindenen csak megvonjuk a vállunkat és rá se nézünk. Nem éri meg vele törődni úgyis lesz másik újabb, jobb.

2018. márc. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fogj egy képzeletbeli radírt és azokat a képzeletbeli határokat közted és mások, a világ közt, radírozd ki. Most mit látsz?
2018. márc. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A szex, a szex és a szex.
2018. márc. 5. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"Egy világ, ami ábrándokra épült. Szintetikus érzelmek kapszulaformában, pszichológiai hadviselés reklámok álcájában, gondolatmódosító vegyületek ételek külsejével, agymosó szemináriumok a média köntösében, ellenőrzött és elkülönített buborékok a közösségi hálózatok arculatában. Hogy ez igazi? Beszéljünk a valóságról? A századforduló óta köszönőviszonyban sincs az életünk a valósággal. Kikapcsoltuk, kivettük az elemeket. Génmanipulált kajákon élünk, miközben a maradékot a civilizáció végtelenségig táguló kukájába dobáljuk. Márkásított házakban élünk, amiket olyan vállalatok védettek le, melyek zavaros számokra épülnek, amik le és fel ugrálnak digitális kijelzőkön hipnotizálva bennünket és az emberiséget a legnagyobb álmába ringatva. Szóval elég mélyre kell ásnod kölyök, ha bármi igazit akarsz találni."
2018. márc. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!