Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme van a létezésemnek...

Mi értelme van a létezésemnek így, rossz világba születtem? 16/lány (hosszú sztori)

Figyelt kérdés

Alapjáraton nagyon is jó életem... LENNE, ha nem lennék egy döntésképtelen szerencsétlen idióta akinek nem áll jól az élet!


Apámmal ketten élünk több mint 10 éve, ő nevelt és nevel máig is. Rengeteg veszekedésünk volt és kevesebb de manapság is. Anyám elhagyott, a többi családtagom no comment. Nem fejtem ki a dolgot, de apám néhai nevelőapja miatt az életem hosszú ideig undorító volt (kis kaki itt, kis pisi ott, nem mosott sosem kezet és fogat, wc után hűtő, párszor a fürdőkádba vizelt és stb). Általános iskolában 8.-ra sokat javultam. Kevésbé lettem visszahúzódó, figyeltem a kinézetemre (normálisan 1-2 naponta hajmosás + nem az első kezem ügyébe akadt ruhát vettem fel) és bátrabb is lettem, felszabadultabb, mindezt életem első barátainak köszönhetően, leginkább egynek aki 6.-ban jött.

De aztán véget ért az általános iskola, elkezdődött a nyári szünet. Én aki mindig negatívan nézem és várom a dolgokat, pozitívan és bizakodva vártam a középiskolát amiről alsós korom óta már mindent gondoltam (nem a sorozatokra, filmekre értve). Lerövidítve a dolgot, az első középiskolám pocsék volt. Nem tetszett a szakma, és az osztálytársaim is szörnyűek voltak. Zombiként mentem haza minden egyes nap. Közben mivel alig találkoztunk a barátnőmmel, nem volt semmi közös, így kezdett nagyon lassan megváltozni a barátságunk.


Nyáron a pályaválasztási tanácsadó akihez elvitt apám, nagy nehezen megállapodtunk a női szabónál, ezt is számat húzva, csak szabaduljak az első iskolámból. Nemrég ugye elkezdődött az iskola. Mit ad az Isten? Gyűlölöm. A szakma az előzőhöz képest jobb, viszont nincs senki akivel közös hangot találnék. Szoktam néha-néha beszélgetni, de azok a szóváltások nudlik, és akkor sem arról amiről én is szeretnék. Amikor meg is szólalok és mondok valamit, akkor is hamar feledésbe merül olyannyira, hogy levegő válok az xy számú emberek között, pedig velem igenis lehet beszélgetni. Annak ellenére, hogy ott visszahúzódó kisegér vagyok biztonság módban, amikor már egyre ritkábban szabadon szólhatok és érezhetem magam, mondják, hogy vegyek levegőt is. Az embereket mindig is kerültem, sosem szerettem sok idegen ember között lenni, főleg hosszú ideig, kivéve egy bizonyos rendezvényt.

Szeretek írni, olvasni, rajzolni, zenét hallgatni és stb, szóval elég kreatívan töltöm el az időmet.


Segítségem tanulásban nincsen. Apám reggel dolgozni megy és este fél hét, hét órakor ér haza, addig mindig egyedül a macskámmal, amivel igazából nincs is bajom, mert szeretek a lakásban egyedül lenni, mégis vágyok arra, hogy egy valaki legyen, akihez annak ellenére, hogy utálom a testi érintkezést, hozzá bújhatnék és kisírhatnám magamat mert megért, mert apám jó fej, de bennem lévő dolgokat nem érti meg, ahogy sokszor én sem.


Jelen pillanatban pedig... A szerencsétlenségemet úgy értettem leginkább, hogy a szó legszorosabb értelmében mindennap vagy elesek vagy elbotlok, ezt persze 50 ember előtt biztos. Előző héten: Három lépcsőfokról sikerült esnek mikor megcsúsztam, ezt 100 ember előtt, aznap pedig sikerült 5 perccel később megcsúsznom, szintén aznap majdnem elütött a villamos, szintén aznap 1 perccel a villamos után majdnem kiestem az úttestre. Szombaton egy nagy plüssel a kezemben sikerült megbotlanom és ba zd megelnem egyet idegességemben. Tegnap 2 lassú liba miatt a metró becsukta a táskám negyed részét és alig akarta az ajtó elereszteni. Ma fogalmam nincs miben de a mozgólépcső felé megbotlottam. Alig estem el párszor életemben, mostanság pedig naponta szokott előfordulni, ami nem igazán tesz jót az erős szégyen érzetemnek.


Alapból pocsék napom volt, utána a botlásom. Nem szeretek oda bejárni, de apám a lelkemre kötötte, hogy ezt már el kell végeznem. Nehezen tudok sírni, de ma a villamoson és hazafelé menet is néhány könnycseppem kijutottak, a maradék úgy maradt bent, hogy olyan arcot vágtam mint szenvedő Sz. Mária. Mindegy hova megyek, nem tudok beilleszkedni, nem vagyok olyan lány mint a legtöbb műkörmös bulizós szexelős lányok. Több mint százszor gondolkodtam milyen szakma illene hozzám, pályaválasztási is, de egy sem tetszett igazából, mintha nem létezne olyan amit én is szívesen végeznék. Na jó, igazából szívem szerint író lennék, gondolom soraim hosszúságaiból is látszik. Írok én, de annyira nem tudok jól fogalmazni, hogy abból könyv legyen, pedig ötletekből akad bőven.


Évek óta ezzel küszködök, ma estem kétségbe, persze ezt apám elől titkolom. Mit tegyek? Tudom, hogy nyafka vagyok valami - akár sok valami - biztos az én hibám, de akkor sem bírom!!!



2017. okt. 10. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Nem szórakozni születtünk a Földre, hanem küszködni. Próbálj tömörebben fogalmazni, mert ezt kevesen fogják elolvasni.
2017. okt. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
2017. okt. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem tudtál szakmát választani, és tegyük fel felvettek volna gimnáziumba, miért nem javasolták ezt Neked?

A gimnázium funkciója, hogy, aki nem tudja még mi szeretne lenni, de majd tovább tanulna kapjon egy általános műveltségi képzést. Van legalább 4-5 éved eldönteni, mi érdekel igazán.


Író lennél? Az álmaidat sose add fel, ha teszel érte, bármit és tényleg bármit elérhetsz. Minden a kitartáson múlik.



Miért nem tudsz beilleszkedni?

Ezt hosszabb lenne kifejteni, ennyi alapján nehéz pontosan megmondani. Találgatni meg hosszú és nem biztos hogy célravezető...


"Alapjáraton nagyon is jó életem... LENNE, ha nem lennék egy döntésképtelen szerencsétlen idióta akinek nem áll jól az élet!"


Miért vagy ilyen? Miért nem változtatsz?

Persze csak apránként, nem kell egyből megváltani a világot.

Minden csak rajtad múlik, Te alakítod a saját életedet, sorsodat.



Szerencsétlenkedés...

Gondold át, miért történik ez veled?

Valószínű sok mindentől függ, globálisan az egész hangulatod, a környezeted stb. hatással van erre.


Egyébként nem vagy ezzel a szerencsétlenkedéssel egyedül.

Sokan mások is így vannak. Csak nem biztos, hogy észre veszed.

Jártál mostanában kórházban a balesetin például? Ott vannak igazán szerencsétlenekre élő (többnyire élő) példák.



F20

2017. okt. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Írásod alapján sokkal értelmesebb vagy mint hogy ilyesmi szakmát tanulj. Menj át sima gimibe és majd eldöntöd azalatt, hogy mit szeretnél. Talán ott találsz magadhoz való értelmesebb osztálytársakat.
2017. okt. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sportolsz valamit? Állóképességeddel is lehetnek bajok. Egy kis sport csodákra képes és jobb lesz a közérzeted, önbizalmad is.
2017. okt. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Sajnálattal olvastam végig a leveledet, vártam mikor írsz még a macskádról, de sajnos nem írtál róla többet róla.


Nem tudom ismerted őt kiscicaként, s láttad-e első bizonytalan lépéseit, és a serdülése során a mozdulatait, ahogy felfedezi a környezetét.


Biztosan sokszor elsett le az asztalról, csimpaszkodott a függönyre, ruhafogasra ahonnan leesett.


Azt ember csetlése-botlását több tényező befolyásolja. Egy rossz hír...stb, ami lefoglalja a gondolkodását és nem figyel a környezetére, majdnem teljesen beszűkíti a világát.


Sőt, ha valaki nagyon figyel magára "nehogy valami hibát kövessek el", akkor is megtörténhet a baki, mert valamilyennek akarsz látszani, és ebben az igyekezettben a visszájára fordul.


A minap néztem egy dokumentum filmet az elme működéséről, a kutatók azt állították, a tudatalatti már dönt, azelőtt mielőtt mi meghoztuk a tudatos döntést, tehát amikor reggel felmerül a kérdés mit vegyél fel a kék szoknyát, vagy a fekete farmert, a tudatalatti már rég eldöntötte mit akarsz felvenni.


A leveledből lejött, hogy kevés figyelmet kapsz. Édesapát dolgozik, az iskolában sem kapot meg a kellő figyelmed.

Bármennyi hihetetlen figyelem nélkül az ember elsorvad, és tudattalan erőktől vezérelve olyan események történnek vele, amit tudatosan nem akar.


Ezért esel el ötven-száz ember előtt, és történnek veled ilyen bakik, ezalatt szégyent álsz át, de megkapja az egod a táplálékát, igaz, negatív tápot, de az mindegy, az ember sem juttat mindig egészséges táplálékot a szervezetébe, mégis él.


Valamiben nagyon ki kell tűnnöd, hogy érdekessé válj az osztálytársaid számára, de a korosztályod legtöbb tagja még nem értékeli a jóságot, inkább a menőséget értékeli.

Ilyen barátokra van szükséged?

Nem hiszem.


Bárhová mész, mindig olyan emberekkel találkozol, amilyen te vagy, mert bárhová mész, magadat is viszed. Mindenhol "szörnyű" emberek lesznek.

2017. okt. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Az utolsó jókat ír, kivéve az utolsó mondatát. Ezek szerint ha az ember rossz környéken él, mert éppen oda született és/vagy még nem teheti meg, hogy változtasson, akkor ő is szar ember?
2017. okt. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ki kéne írnod magadból minden érzést először ezel kapcslatosan. Aztán, ha ez meg van, jöhetnek az ötletek kidolgozása. Szívesen elolvasnám néhány írásodat, mert régebben én is írtam ezt-azt, van hozzá vénám és talán tanácsokat is tudnék adni. Egyébként valahol hasonló vagyok hozzád, csak férfiban. Az emberek zöme idegesít, mert végtelenül egyzerűek, felszínesek, unalmasak és ostobák.
2017. okt. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne vesd el az írás ötletét, főleg ha szereted csinálni. Ráadásul az alapján, ahogy megfogalmaztad ezt a kérdést, nincs semmi baj a fogalmazásoddal. Vágj bele egy blogba (Wattpad/blogger), aminek az írásával egész hamar belekóstolhatsz az írás rejtelmeibe, és megtanulhatod kiküszöbölni az általános hibákat. Ráadásul ahogy mások is rátalálnak a blogodra, a kommentjeikkel/vote-jaikkal önbizalmat is adhatnak, hogy folytasd. Persze ezt csak hobbiként csináld, mellette legyen normális szakmád.


A helyedben ha muszáj, én összeszorított fogakkal is, de végigcsinálnám az iskolát. Nem feltétlenül azt, amibe most jársz, de ha kiválasztottál egy másikat, mindenképp belevágnék. (Lehetőleg próbálj gimit kinézni, jó képességűnek tűnsz az írásképed alapján.) Viszont van egy jó hírem, létezik egy olyan csodálatos dolog hogy OKJ. Ennek a segítségével azután is tudsz tanulni másik szakmát (amit talán szeretni is fogsz,) miután kijárod a jelenlegi iskoládat.


~ Ha szeretnél többet megtudni a blog írásról, vagy az OKJ-kről/tovább tanulási lehetőségeidről, nyugodtan írj. Vagy a kérdés alá mint komment, vagy privátba.

2017. okt. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Szia!

Írj nekem(ha gondolod.)

Hasonló gondokkal küszködök.:(

2017. okt. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!