Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem volt picit szemetseg ez...

Nem volt picit szemetseg ez az egesz?

Figyelt kérdés

Ma Budapestrol videkre megyek. Altalaban minden hetfon igy megyek dolgozni,mert a baratom Pesti en meg videki vagyok igy csak hetvegente talalkozunk es szeretem kimaxolni a vele toltott idot igy meg vasarnap is vele alszom es hetfon megyek a reggeli busszal egybol dolgozni. A mai nap(mint mindig) a nepligetben levo otp-bol szerettem volna kivenni penzt mert ez igy kenyelmes. Csak hogy az automata be*szrt. A jegypenztarnal akartam venni eloveteleset,de mar nem lehetett. Igy a fel oraval kesobb indulora tudtam csak. Megvettem,kint meg lattam hogy bent all a busz igy felszalltam ra es mondtam a sofornek,hogy nagyon fontos lenne hogy beerjek a varosba mert dolgozni megyek.

Nem vitt el. Pedig ugyan olyan az eloveteles jegy es ugyanannyiba is kerul. En emiatt most valoszinuleg korbert fogok fizetni a munkahelyen mert fel ora keses utan kotbereztetnek.

Szerintetek nem volt parasztsag ez picit?

Eddig soha nem volt problema ebbol,en mindig kartyaval fizetek mindenhol.Nem szeretek keszpenzt tartani magamnal.

Szerintetek?

21/L


2018. márc. 5. 08:42
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Kotber*
2018. márc. 5. 08:46
 2/21 A kérdező kommentje:
A penztaros nagyon kedves volt amugy. Latta a ketsegbeesest az arcomon szerintem mert probalt ajanlgatni mas atm-et hogy lehet hogy van meg aluljaroban...de hat nem volt
2018. márc. 5. 08:50
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

A jegy ARRA a járatra szól, amire vetted, a másik jogosan nem vitt el, mert akkor meg a sofört büntetik meg.


A kötbér meg szintén jogos, ha nem vagy ott idöben, akkor te vagy a hibás.


Ebböl tanultál és ezentúl mindig tartasz magadnák készpénzt szükség esetére.

2018. márc. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ertem en hogy ARRA a jaratra szol,de ha onhibamon kivul nem tudtam jegyet venni akkor miert nekem kellene kotbert fizetni? Hol van az torvenybe foglalva,hogy kotelezo keszpenzt tartani magadnal ha utazol? Az hogy egy otps automata egy orszagosszintu palyaudvaron nem mukodik szerintem felhaborito. Elottem egy ferfi szinten rohant es nem tudott kivenni penzt. Teljesen kiakadt. En ezt nem erzem a sajat hibamnak.
2018. márc. 5. 09:01
 5/21 A kérdező kommentje:
Raadasul az hogy csak egy db automata van az szinten felhaborito szerintem. Tobb szazezren fordulnak meg ezen a palyaudvaron egy nap. Mintha egy repteren egy db automata lenne korulbelul.
2018. márc. 5. 09:02
 6/21 anonim ***** válasza:
85%

Máskor ne maxold ki ennyire. Időben indulj el, vagy váltsd meg előre a jegyedet, ne az utazás előtt akard megvenni.

Te hibáztál. Nem lehet ennyire kiszámolni az utazást, főleg ilyen időben, simán lehet egyébként is csúszás.

Egyébként meg a barátod is mehetne hozzád, hogy ne mindig te utazz.

2018. márc. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%

Vezető vagyok. Teljesen jogtalannak érezném, hogy valaki engem hibáztat a saját hibája miatt. Több lehetőséged volt elkerülni a késést, döntések sorozatát hoztad meg, ami ide vezetett. Majd a legvégén, amikor számodra nem kedvezően alakultak a dolgok, előveszed a legutolsó utáni embert, aki okolható emiatt.

Tudsz arról, hogy a sofőrök is szabályok szerint dolgoznak?

Tudsz arról, hogy a jegyek nem véletlenül vannak így kitalálva?

Úgy gondolod, hogy másnak kellett volna elvinnie a balhét a saját felelőtlenséged miatt?

Próbálj meg felnőni a valósághoz, mert a dolgok nem így működnek.

Nem volt parasztság egy picit. Amit te csinálsz az viszont parasztság, és ostobaságra vall.

2018. márc. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%

Repültél már? Biztos hallottál olyanról, hogy járatszám.

Nem fognak felengedni arra a gépre, ami 6.30-kor indul Londonba ha neked a 8.30-asra van jegyed. Akkor sem ha kiírod fészbukra, hogy milyen genya is a pilóta. De legalább körberöhögnek.

2018. márc. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Kedves buszsofor!

Megis milyen rossz donteseket hoztam? Azt hogy a 21.sz.-ban kartyaval fizet az ember vagy hogy reggel idoben elindulva dolgozni szerettem volna menni.

Melyik volt itt a rossz dontes? Legyszi indokold

Koszi :)

2018. márc. 5. 09:35
 10/21 anonim ***** válasza:
81%

9:

- Azt, hogy nem előző este mentél haza.

- Azt, hogy állítólag minden héten ezt csinálod, mégsem volt fogalmad arról, hogy nem mindig, mindenhol lehet kártyával fizetni.

- Azt, hogy nem vallod be, magadnak sem, hogy hát ez van, elszámoltam magam, majd máskor máshogy csinálom, hanem másokat hibáztatsz.

- Azt, hogy nem veszed észre, hogy nincs igazad. Minek kérdeztél akkor? Nem gyanús, hogy mindenkinek ugyanaz az álláspontja?


Egyébként szerintem nagyon gáz, hogy lány létedre mindig te utazol a barátodhoz.

2018. márc. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!