Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nyugdíjasok mit csinálnak...

Nyugdíjasok mit csinálnak otthon egész nap, nem unatkoznak?

Figyelt kérdés

A nagymamám eljár énekkarba hetente 2x is, mindig sok a dolga, lefoglalja magát.


A szüleim nemsokára nyugdíjasok lesznek. Egy város melletti faluban laknak, csendes környék. Attól félek hogy ha nem fognak kimozdulni, elkezdenek leépülni. Anyukámról tudom hogy ha rajta múlna, biztos nem mozdulna ki, max ha bevásárolni mennek kocsival.


2018. márc. 8. 06:59
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

A nyugdíjasok közül azok, akiknek nincs igénye semmire, azok unatkozni fognak (és hamar leépülnek szellemileg), akik meg elötte is értelmesek voltak, azok továbbra is el tudják foglalni magukat és még véletlen sem lesz idejük arra, hogy unatkozzanak.


A 80 fölötti édesanyám olvas, kézimunkázik, sétál, múzeumokba, köynvtárba, kiállításokra jár, a kertben dolgozgat (a könnyebb munkákat, amiket még fizikailag bír), föz a családra (8 ember), az unokákkal/dédunokákkal foglalkzoik, segít nekik a tanulásban, szóval nincs ideje unatkozni.

2018. márc. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyèn függő,ha egy ember "aktív" korában sem csinált semmit a munkahelyi dolgán kívül otthon,az nyugdijaskènt sem fog,a fèlelmed jogos hogy így viszont hamarabb el kezd leèpülni mert úgy gondolja ő már nyugdíjas nincs semmi dolga,de ahogy írtad családi házban laknak ott azèrt mindig van mit tenni,esetleg próbáld meg rábeszèlni egy kis kertèszkedèsre az jó kis időtöltès is lehet még talán egy kis haszon is van belőle ha csinál egy kis vetemènyest magának,persze nem hektárakat kell müvelni csak ami jólesik..
2018. márc. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
Nem, várják az erzsébet utalványt!
2018. márc. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim régen sem nagyon mozdultak ki amikor még aktívak voltak. Munka után hazajöttek, tévéztek.

Már évek óta nyugdíjasok és bizony látni lehet a leépülést fizikailag és szellemileg is. Teljesen elzárkóztak a világtól, az emberektől. Mindenkit szidnak és utálnak (sokszor engem is). Sajnos egyáltalán nem tűnik fel nekik mert egymást erősítik a hülyeségükben. Szeretnek kötekedni és lekezelni mindenkit maguk körül. Meg vannak róla győződve, hogy minden jobban tudnak másoknál, úgy, hogy heti 2x mennek ki a lakásból.

Fizikailag is erősen meglátszanak az otthon töltött évek. Elhíztak, lelassultak, jóformán szó szerint csak botorkálnak a lakásban. Látni, hogy sokszor csak néznek ki a fejükből, nem tudják merre indultak vagy miért, állnak, néznek maguk elé.. Plusz a hangulatingadozások... egyszer kötekszek és veszekszek, máskor helyre zökkennek a dolgok és normális vagyok aztán hirtelen derült égből megint kötekedni és vitatkozni kezdek....

Nagyon félek attól, nehogy ilyen legyek. És nem tűnne fel ha ilyen lennék mert másoknak nem hinném el ha mondanák, magamon meg nem veszem észre mert nem egyik napról a másikra történik radikális változás, hanem egy lassú de alattomos folyamat.

Egy volt kolléganőm elment nyugdíjba és közben meghalt a férje. Nem hiszitek el, de az a nő szabályosan kivirágzott! Összejött egy férfivel egy színházi látogatás során, kirándulni jár, jön megy ideoda.... én majdnem 40 évesen egy belassult retardáltnak éreztem magam hozzá képest.

Úgyhogy, ez is fejben dől el. Magamra zárom az ajtót és belenyomom magam egy depressziós masszába, vagy kihasználom a szabadságom és kiveszem a világból amit tudok.

2018. márc. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyszüleim mindkét oldalról elég aktívak. Az egyik oldalon már nyolcvanhoz közelednek, de mindketten tagjai a helyi katolikus közösségnek, akik bálokat meg egyéb rendezvényeket szervenek, sőt a közelmúlig nagyapám volt ennek a vezetője, nagymamám pedig emellett a templom díszítésben szokott résztvenni. A másik oldalról jóval fiatalabbak a nagyszüleim, ők még éppen csak nyugdíjasok. Ők elég sok időt töltenek a gyümölcsös kertjük gondozásával és dédijeim ápolásával, szegények mindig rohangálnak valahova.
2018. márc. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Van kertjük, 2 kutyájuk is akiket nagyon szeretnek. Hétközben most még nincs rá idejük, de hétvégente (persze amikor az időjárás engedi) az évszaknak megfelelő munkákat csinálják kint a kertben. Van egy csomó gyümölcsfájuk, vetemény, virágos kert, stb. Eddig most sokszor nem volt idejük még a füvet is lenyírni, permetezni, mert pl pont akkor esett az eső hétvégén. Van, hogy a virágoskertet nincs ideje kigyomlálni, ezt pl én szoktam :) Szokta mondani Anyukám hogy rengeteg tennivaló lenne a kertben, de nem mindre jut idő.

Gondolom hogy ha nyugdíjasok lesznek, minden ilyenre lesz idő.

Anyukám szeret olvasni, mindketten interneteznek, blogokat olvasnak, egészségesen táplálkoznak.

Apukám a garázsban és a pincében szokott tenni-venni, metszi a fákat, ilyenek.

De télen, amikor semmi kerti munka???

2018. márc. 8. 08:19
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én örültem, hogy 52 évesen elengedtek nyugdíjba.

Építettem, kerti sütőt, kemencét, kertbe úszómedencét, járok napokra, hetekre pecázni. Havonta 2-3 éjszaka, valamelyik városba szétnézni.

Mátra, Tisza tó, stb, kis csavargás.

Favágás, kutyák, halak, vasmunkák, stb.

Olyan kedvem van, kiállítások, de akár bulikba is járok.

2018. márc. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ezek a válaszok mintha ezelőtt 20 évvel íródtak volna, mikor a kapott nyugdíjból még meg lehetett élni, illetve nagyon hasonlítanak a ma szokásos internetes hírdetésekre a hírdető által kreált üzenetekre ahol mindenki boldog és meg van elégedve a termékkel. Manapság a nyugdíjasok jelentős része nem tud kijönni a nyugdíjából és ezért aki teheti munkát vállal, hogy kiegészítse a csekélyke nyugdíját. Másik részüket a gyermekeik támogatják, cserébe besegítenek a kisgyermekek felügyeletébe, egyebekbe. Nagyon kevesen engedhetik meg maguknak, hogy otthonról ki sem mozdulva, látványosan leépüljenek.
2018. aug. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Farhàt kommandóznak.
2019. dec. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!