Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Háztartásbeliek, munkanélkiek...

Háztartásbeliek, munkanélkiek ti mit csinaltok otthon egesz nap?

Figyelt kérdés

22 eves vagyok,oktoberben fejeztem be az iskolat. Fosulira jovo szeptembertol fogok jarni. Jelenleg szakmat tanulok tanfolyamon, csütörtökön és vasárnap kell bejárnom. Azon kívül nincs más dolgom,és lassan belekattanok a magányba illetve semmittevesbe. Parom elmegy reggel 7 kor es este 5 körül jön haza.

Tudnatok tanacsot adni,mivel kossem le magam,mit csinaljak?

Kezdek depresszios lenni 2 honap itthonlet utan


2014. dec. 3. 06:10
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*munkanélküliek
2014. dec. 3. 06:11
 2/11 anonim ***** válasza:

Gondolom ha tangolyamra jársz, akkor tanulnod is kell, igy az elfoglal valamennyi időre.

Nem kell háztartást vezetned? Mosnod, főznőd, takaritanod?

Szerintem inkább az a bajod, hogy nincs kivel beszélgetned napokon keresztül. Nincs egyetlen barátod sem, akivel egy héten legalább egyszer összejönnétek egy kis beszélgetésre?


Keress valami hobbit magadnak. Köss, horgolj, olvass jó könyveket. A beszélgetést egyik sem pótolja, de kicsit elfoglal. Esetleg keress netes barátokat, akikkel egy kicsit beszélgethetsz, de ennek az a hátránya, hogy könnyen "függő" lehetsz.


Szerencsére nem vagyok munkanélküli, igy rengeteg dolgom van, ritkán unatkozom.

2014. dec. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is itthon vagyok,babát várok.Sokszor unatkozom én is.Olvasgatok,netezek ha kész a házimunka.Alig várom hogy megszülessen a baba!Biztos nem fogok unatkozni!:)
2014. dec. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Menj el gyakorlatot szerezni, onkenteskedni vagy reszmunkaidoben dolgozni - ha kis penzt keresel az is mar valami, megvan a kovetkezo evi nyaralasod pl. (csak en gondolkodom amugy igy???)

Mondjuk ha felvet a penz akkor marad az elso ketto.

2014. dec. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

Tanulj nyelveket - ahhoz eleve tanfolyamra kell járni, tehat nem maradsz egyedül egész nap.

Én "elvileg" a háztartásbeli kategóriába tartozom, de még soha nem volt idöm unatkozni meg bekattanni, annyi elfoglaltságom van. (És NEM kozmetikus meg fodrász - oda ugyanis csak ritkán, max havonta-6 hetente járok!!!!)


Otthon a háztartás mellett - ami napi 1-2 óra -, kézimunkázom, tanulok, sportolok, zenélek, megszerelek mindent, amit kell, többféle hobbim is van, recepteket gyüjtök, különleges ételeket (is) fözök, a kertben dolgozom, stb., este meg olvasok, vagy gépezek.


Egész nap van mit csinálni, keress magadnak te is elfoglaltságokat.

2014. dec. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

A mindennapos teendők mellett, amit nyilván mindenki megcsinál, ezért nem is sorolom fel, angol nyelvű szakszövegeket fordítok magyarra (erre a szakdolgozatom megírása után kaptam rá), és az egyetem révén benne vagyok egy kisebb szociális kutatásban is. Szóval viszonylag sokat foglalkozom a szakmám elméleti részével. Így nálam az, hogy "nem dolgozom" tulajdonképpen nem jelenti azt, hogy egyáltalán nem dolgozom, inkább csak azt, hogy végre van időm és energiám a szakmámnak azzal a részével foglalkozni, amit szeretek, még ha ezzel nem is igazán tudok pénzt keresni.

Maradék időmben olvasok, illetve elkezdtem svédül tanulni (nem tanfolyamon, csak úgy, a magam feje után menve, mert már azzal is baromi jól elvagyok, hogy a neten kutatok tananyag után), ezen kívül időnként varrni szoktam még, ha találok valami jó szabásmintát.

2014. dec. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
Menj el dolgozni. Rajtam az segìtett. Otthon hamar becsavarodsz, mindig ugyanaz, főleg ha olyan a lakásod mint az enyém, kitakaritok, és fél óra mulva hot retek az egész...
2014. dec. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

azt amit a fegyencek.

egész nap edzenek saját testsúllyal.

könyvben is össze van foglalva az a címe-fegyencedzés.

ess neki.

2014. dec. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%

Pl. meditáció

Én ezt a módszert javasolnám:

https://www.youtube.com/watch?v=upmsCdinPuY&t=0m3410s

2014. dec. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
52%
Szia. Én hétfőn, szerdán és csütörtökön járok du suliba. Terhes vagyok. 7 hónapos, de sose unatkozok. Reggel felkelek, megcsinálom a házimunkát, utána vagy suliba megyek vagy psezek, olvasok - sok könyv van a telómon-, és tanulok. Egyrészt kereskedelmet másrészt törit harmadrészt logisztikát. Az első kettőből majd emeltszintűzök.
2017. márc. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!