Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Manapság az emberek miért nem...

Manapság az emberek miért nem vallásosak?

Figyelt kérdés
Én személy szerint azért nem tartom annyira mert nem tudom hogy igaz e és nem fogom az életem egy részét a hitnek áldozni mikor azt sem tudjuk mi van mögötte.
2018. márc. 9. 19:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
én is így vagyok vele.Napjainkban a babonák és a mindenféle vallások nem túl népszerűek,mert az emberek egyre okosabbak és rájönnek hogy a valóságra érdemesebb időt szánni
2018. márc. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
Mert a facebuk meggyőzőbb lett:DD
2018. márc. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%

Részben az is az oka lehet, hogy felbomlanak a közösségek.

Pl. én nem találtam olyan egyházközséget a közelben, ahova szívesen járnék. Ettől én még vallásos vagyok, de azért egy közösség sokat számítana a hit elmélyítésében és gyakorlásában.

Részben az is az oka, hogy nem gyakorlom a vallást, hogy a tiszteletesek beszédeit sokszor sablonosnak találom. Eddig egy (nagyon max. két) tiszteletest hallottam úgy beszélni, hogy messzebbre is elmentem miatta, hogy őt meghallgassam: el is gondolkodtatott, és minden beszéde nagyon aktuális volt, nem lehetett volna egy másik vasárnap elmondani. Másokon nem éreztem ezt az elhivatottságot és ezt az átütő erőt, valamint a gyülekezet iránti figyelmet.

2018. márc. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Én vallásos vagyok, de egyre nehezebb elfogadnom ezt az igazságtalan életet.
2018. márc. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

A családomnak köszönhetően sokáig vallásos voltam, de ezt hihetetlenül nagy erőfeszítés volt fenntartani úgy, hogy közben a neten, meg gyakorlatilag mindenhonnan azt tolták felém, hogy mennyire hatalmas nonszensz a vallás. Aztán egy nap elgondolkodtam, hogy hogy lehet az, hogy a világon minden mással szemben kritikus vagyok, de a vallással kapcsolatos negatív megjegyzéseket erőnek erejével kell kell zárnom az agyamból ahhoz, hogy vallásos tudjak maradni, aztán amikor leesett, hogy sosem sz0ptam be úgy igazán a katolikus hitet, csak egyszerűen féltem elképzelni, hogy milyen lenne nélküle, magamtól ateista lettem.


Mivel manapság az átlag emberek számára is elérhető szinte minden tény és információ a világon ezért nehezebb elfogadni valami légből kapott dolgot. Nehéz komolyan venni bármilyen vallást, ha tudod, hogy mekkora is a világ, és hány más vallás létezik még a tiéden kívül, amiknek ugyanakkora létjogosultságuk van, mint a tiédnek.

2018. márc. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Na ez meg a másik hogy ha egy vallás lenne a világon akkor azt mondom van valami alapja de így hogy vannak a főbb vallási irányzatok meg még azon belül is vannak, na ez már sok. Inkább nem foglalkozok az egésszel, egyszerűen szeretek ilyen agyafúrt dolgokról beszélni.
2018. márc. 9. 20:04
 7/14 A kérdező kommentje:
Ennek ellenére ha megkerdezik mi a vallásom annyit mondok hogy meg vagyok keresztelkedve és nem is tagadom, de nem is élek vele együtt, szerintem ez így korrekt.
2018. márc. 9. 20:07
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

Alapvetően azért, mert (legalábbis Nyugaton) a legtöbb ember olyan kulturális környezetben születik és nő fel, amelyben nem kötelező a vallás. Szerintem a hívők többsége nem szabad akaratából lesz vallásos, hanem az adott közösségben látott mintákat sajátítja el: ha azt látja, hogy a szülei, rokonai, barátai hívő keresztények, akkor nagy valószínűséggel ő is keresztény lesz, főleg ha el is várják ezt tőle.


Másrészt manapság a tudomány már rengeteg mindent meg tud magyarázni, olyan dolgokat is, amelyeket régebben Isten akaratának tulajdonítottak. Ezenkívül az emberek sokkal műveltebbek, mint régen, már tisztában vannak vele, hogy a Bibliát halandó emberek írták, szerkesztették, ami így már nem annyira misztikus és természetfölötti, mintha Isten örök érvényű és megkérdőjelezhetetlen igéjének tartanák. Ezek miatt már nincs akkora hitele a vallásnak.


Harmadrészt a vallás akkor volt igazán népszerű, amikor a népesség túlnyomó többsége szegénységben, és kiszolgáltatottságban, szinte állandó létbizonytalanságban élt, mert ilyenkor jó érzés volt hinni abban, hogy a sok szenvedés után a túlvilágon majd minden jobb lesz. A világ nagy részén ez most is így van: ahol szegények az emberek, ott a vallás is népszerűbb, pl. Afrika, Dél-Amerika.

Manapság a fogyasztói társadalomnak sokkal jobb a reklámja, az emberek könnyebben azonosulnak az "éld át a legnagyobb élvezetet!", a "valósítsd meg önmagad!" és az ehhez hasonló szlogenekkel, mint az önmegtartóztatást, az anyagi javak és a testi élvezetek elvetését hirdető vallási tanokkal.

2018. márc. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
27%
Van azért egy kemény mag, akik pótolják a nem vallásosokat is. Na pont ezért nem vagyok vallásos.
2018. márc. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Azért, mert

-könnyebb, ha magadnak felelsz meg

-magadnak megfelelés bármikor módosítható

-az önzést a legkönnyebb kielégíteni

-eljisszük, hogy mindent tudunk, mindenhez értünk

Tehát magunkat Istennek képzeljük.


A tudás által Istenhez Közelebb kerülsz, mert Ennyi véletlen nem lehet.

Másfelől vajon mi az életed, ha a haláloddal mintha meg sem történt volna?


Valásos vagyok, megtapasztaltam Istent, s nagyszerű az életem 😊


Írj, ha érdekel valami 😊

2018. márc. 10. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!