Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti szoktatok reggelizni? Mit?

Ti szoktatok reggelizni? Mit?

Figyelt kérdés
Én nem. Citromos vizet szoktam inni rengeteget, meg néha kávé. Aztán délben vagy 2 felé eszek valamit.
2018. márc. 16. 22:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én most edzésben vagyok, fogyózom, és a diétámhoz napi 4-5-szöri étkezés kell. Ez azért szükséges, mert felgyorsítja az anyagcserét, gyorsabb tőle a fogyás. 4-et tudtam betartani, tehát reggeli 7kor, aztán 11, 14, 18 órakor kajcizok.


Tojást eszek, vagy zabpelyhet

2018. márc. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én amíg hosszabb munkaidőben dolgoztam, 2 péksütivel, 1 joghurttal, 1 energiaitallal, 1 müzliszelettel és egy 0.5 l-es gyümölcslével indítottam a napot. Most úgy 3 csokit megeszek napközben a kávé után, kólával vagy vízzel, és azzal kibírom délig.
2018. márc. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szoktam, hétközben kevesebbet, egyszerűbbet, mint pl. keksz, kukorica pehely, zabkása, avokádó. Aztán útközben minden nap egy banán. Ebédig éppenhogy kitart.

Hétvégén tojásrántotta, tejbegríz, vagy előző ebéd/vacsora maradék, szendvics.

2018. márc. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha nem eszek szédülök és fáj a fejem.

Nagyon változó mit reggelizek, van, hogy:

*legtöbbször pirítós zöldséggel

*gabonapehely tejjel

*szendvics

*kalács/sütemény

*mézes/lekváros/Nutellás kenyér

Inni esetenként kávét, legtöbbször teát szoktam cukor nélkül.

2018. márc. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%
fogzománcod még megvan?
2018. márc. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Rossz szokás, de nem bírok reggelizni. Vagy talán nem is szokás kérdése. Egyszerűen nem bírok enni reggel. Sokszor csak délután 2-kor először.
2018. márc. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Idős úr és oktató közt a következő párbeszéd zajlott:


- A szervezetnek nagyon fontos a reggeli, érdemes minnél tarlamasabban táplálkozni.

- Hát, ha van mit!

2018. márc. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

Nem, valahányszor reggelizem (évi egyszer...?), megbánom, csak éhes és enervált leszek tőle, bármilyen is. Már gyerekként sem szerettem reggelizni, de akkor még tettem, s onnantól "folyton" ennem kellett estig.

Délután eszem először s kávét is akkor kezdek inni, mivel az nekem szinte sosem fekete, úgyhogy végülis étel.


Ha valami különös dolog folytán mégis megéheznék délelőtt, általában tojást eszem. Ha eltévelyedett vágyak miatt ennék, akkor pedig bármi lehet, amit megkívánok, de délelőtt nulla alatti étvágyam van szinte mindig, így ez nem életszerű.


Pár éve szeretnék (tovább) fogyni, nagyon nem feszülök meg az igyekezettől, de azért próbálok tenni lépéseket. Ehhez nálam kötelező a időszakos böjt, szigorúan délutáni és elég kicsiny evési ablakkal. De máskor is ez a legideálisabb, így a reggeli határozottan esélytelen. Ha nem bírnék eleget enni így (ami kizárt, sose leszek én annyira aktív), akkor is hamarabb jönne be a harmadik, éjfél utáni vacsora, mint egy reggeli.


Pár éve még reggeliztem, 11 órakor, pici gyümölcsöt, mert másra esélyem sem volt. De nem volt értelme.

2018. márc. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hétköznap azt szoktam csinálni, hogy elugrok a Tescóba, veszek két sajtos kiflit, illetve egy kis doboz koktélparadicsomot, illetve valamilyen csokit. A két kiflit két Mackó sajttal megeszem, aztán a koktélparadicsom, majd jöhet a csoki. Ezt leöblítem két és fél deci Pepsivel. Elég elcseszett reggeli.


Hétvégén viszont szoktam normális reggelit csinálni. Vagy összerakok egy melegszendvicset, ami úgy néz ki, hogy körben levágott héjú kenyérre pizzakrémet kenek, rá szeletelt kolbászt, hagymát, sajtot és a tetejére paprikakarikákat, majd megsütöm 250 fokon; vagy pedig sütőben 2 baconbe göngyölt virslit megeszek fokhagymás pirítóssal vagy bundás kenyérrel, mellé hagymával és paradicsommal.


Amúgy a paradicsomot nem sózom, attól a falra tudnék mászni.

2018. márc. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én kb másfél éve szoktam rá a reggelizésre, előtte hányingerem volt a felkelés utáni órákban még a kaja szagától is. Viszont rászoktattam magam, mert mindenhonnan azt hallottam, hogy egészségtelen reggeli nélkül elindulni itthonról, stb. Bár rögtön felkelés után még most se tudok enni, csak fogmosás után.

Amúgy hogy mit eszek, az attól függ, mennyi időm van rá, van, hogy csak egy gyors margarinos-szalámis kenyeret nyomok be vagy egy kis müzlit, meg hozzá egy gyors kávé. Vagy legrosszabb esetben, amikor pl. elalszok és egyáltalán nincs időm enni, az iskolában reggelizek valamilyen péksüteményt...Mondjuk ki nem állhatom a péksüteményeket, legalább is az ilyen leveles-tésztás undormányokat, a normális ételekért meg egy vagyont kérnek el a pékségben, szóval amikor csak tehetem, itthon reggelizek.

Amikor bőven van időm megreggelizni, akkor rántottát, tükörtojást, lágy tojást, bundás kenyeret eszek és kakót vagy kávét iszok hozzá. Néha, kb félévente egyszer zabkását, bár azt nem annyira szeretem :D De amúgy leggyakrabban valamilyen felvágottas-zöldséges szendvicset fogyasztok kávéval vagy tejjel. Meg néha utána eszek még egy kis natúr joghurtot vagy valami gyümölcsöt.

2018. márc. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!