Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mikor kell reggelizni?

Mikor kell reggelizni?

Figyelt kérdés
Itt arra gondolok, hogy mikor lenne a legegészségesebb reggelizni. Amikor szünet van 11 óráig alszom, és akkor reggelizek, de nem sokat, mert harosan ebédelni is kéne, van hogy nem is reggelizek. Iskola időben 7-kor szoktam enni.

2018. febr. 8. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Iskola időben 7-kor,szünetben 11-kor...
2018. febr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem reggelizek mert akkor hányingerem van ha eszek.

Iszok egy kávét, meg maximum egy szem kekszet aztán félig elég.

2018. febr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem soha, amúgy nyilván akkor, amikor ébren vagyok s tudok is enni. Ma fél 1-kor keltem, ritka, de előfordul. Még nem vagyok éhes, de majd a családi ebéden részt veszek 3-kor, semmi problémám a jóllakott evéssel, szálkásításkor nekem direkt előnyös, vannak fura dolgok.


Ki mikor ér rá, mikor éhes... Erre nincs szabály.

A párom pl. 6-kor eszik, már bent a munkahelyén, mert akkor tud s hajlandó enni. Nem fog fél 5-kor kelni csak azért, hogy reggelizzen, amúgysem éhes felkelés után rögtön. A kollégái a szünetben esznek, 9-10 körül, de az neki túl soká van. Felvonultattam egypár tényezőt, nyilván mérlegelni kell, főleg, amikor nincs teljesen ideális helyzet.


Ha kicsit éhes vagy, de hamarosan jön az ebéd, teljesen jó megoldásnak tűnik az apró reggeli, hacsak nem okoz problémát (pl. valaki első étkezésre csak és kizárólag hatalmas mennyiséget tud csak enni, különben pokolian éhes lesz. annak jobb kihúzni valahogy ebédig, ha minden kötél szakad, én egy kis fehérjét eszem ilyenkor, általában ital formájában).

2018. febr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha 11-kor kelsz, és dél körül ebéd van, addig már felesleges reggelizni. Esetleg ha éhes vagy, egy gyümölcs, vagy valamilyen innivaló elég lehet.
2018. febr. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor jól esik. Az étkezések nincsenek időponthoz kötve. Csak az a lényeg, hogy a szükséges tápanyagokat megkapja a tested. Ez akár reggeli nélkül is megoldható, ha valakinek úgy esik jól.
2018. febr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor felkelsz, két nagy pohár vizet igyál, hogy a tested megkapja az induláshoz szükséges hidratációt. A víz munkáját 50-70 percig nem szabad zavarni, addigra meg már mehetsz is ebédelni.

De ha megfogadsz egy tanácsot; ha ki akarod magadat pihenni, ugyanúgy keljél, mint iskolaidőben. A tested meghálálja a rendszeres életmódot.

2018. febr. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!