Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha választhatnál, hogy mindenr...

Ha választhatnál, hogy mindenre emlékszel, amit valaha hallottál vagy láttál, melyiket választanád?

Figyelt kérdés
2018. márc. 18. 15:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem választanám a látást mert olyannak láttam azt ami éppen történt amit akkor abban a pillanatban hittem róla.

Nem választanám a hallást mert olyannak hallottam azt ami éppen történtént amit akkor abban a pillanatban hittem róla.

Ha esetleg lenne harmadik lehetőség akkor azt választanám.

2018. márc. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
77%
Engem is közösítettek és röhögtek ki. Az emberekkel szembeni elvárásaim csökkentek és kész.
2018. márc. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Viszont ha választhatnék, akkor jobb memóriát szeretnék.


Valahogy az ilyen sérelmek megmaradnak évekig, évtizedekig. Viszont csomó más dolgot elfelejtek. Például volt már, hogy végigolvastam 2/3-ad részt egy könyvet és akkor esett le, hogy azt már olvastam korábban.


Vagy időnként az emlékeim elkezdenek átformálódni attól függően mi a jelen. A projekt vezetőmnek szokásos szövege, hogy "de hát azt beszéltük, hogy". Akkor is ha nem is beszéltünk semmit. Én meg hiába tudom, hogy nem beszéltünk, elkezdek elbizonytalanodni a saját emlékeimben, és összekeveredve más emlékekkel elkezd összeállni, hogy "ja, lehet tényleg beszéltünk valamikor valamit".


Vagy régen egyszerűen kevesebb információt kapott az agyam, és egy játékot, könyvet sokáig élveztem, egy témát mélyen át tudtam nézni. Ma meg folyamatosan áramlik az infó. Sorozat évadokat nyomok le 1 hétvége alatt, 3 filmet nézek egymás után. Útközben híreket nézek, olvasok, csomó érdekességet, munkában egyszerre 3 projektre kell figyelnem.


Azt érzem, mintha sokszor nem is lenne memóriám. Persze ha megnyitom a telefonom, akkor látom, hogy ja tényleg itt van 40 oldal megnyitva, aminek utána akartam járni, a túrázáson át a haditechnikáig cikkek.


Vagy ha olvasok, akkor amint bezárom a könyvet, el is múlik a hatása és rohanok a világba. Viszont amint újra olvasni kezdem, akkor 1-2 oldal után konkrétan beszippant, felveszem a cselekmény fonalát és olyan mintha kiesnék a világból.


Vagy elmegyek túrázni akkor totál kikapcsolódom. Olyan mintha nem is lenne munka, idegesség,


Összességében ha választhatnék, akkor inkább egy nyugodt, lassabb életet akarnék ahol van időm feldolgozni az emlékeket.

2018. márc. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A látást választom.
2018. márc. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Igazából egyiket sem, mert azért épp elég "ronda" dolgot (is) láttam, hallottam. De ha már választanom kellene, mégis inkább a latott dolgokat választanám. Mivel elég sokat olvasok, rengeteg olyan információra emlékeznék, amit már régen elfeledtem.
2018. márc. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én a látást választanám.

Tanulásnál elég nagy segítség lenne szerintem. :D

2020. jún. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!