Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon rá vagyok függve...

Nagyon rá vagyok függve mostanság a közösségi oldalak használatára. Mennyiben segítene, ha 5-7 napra mindenhonnan felfüggeszteném magam?

Figyelt kérdés

A tanulásom rovására ment ez az egész. :( Nagyon szomorú vagyok, nem is értem hogy tudtam mostanság ennyit lenni social median.

Azon gondolkoztam, hogy most kipróbálnék 5 napot nélküle. Letörölném a facebook, snapchat, instagramot és megnézném "milyen az élet" nélküle.

Ez lehet betegesen hangzik, de elég sokan rá vannak függve, ahogy én is. Képes vagyok órákon át ebben a három alkalmazásban ki-be lépegetni, és zavar hogy semmi értelme, de mégsem bírom letenni.

Mennyire lenne hasznos 5-7 nap nélküle? Megváltozna szerintetek valamennyire a látószögem?

Megnéztem pár videót erről, és elég pozitív tapasztalatokkal bővültek az emberek elmondásuk szerint.


2018. márc. 18. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem hasznos lenne, illetve segítene a jövőben fegyelmezni magad.
2018. márc. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*Ha valamiért nem engedhetsz meg magadnak egy ilyen szüntet, akkor válasz ki minden nap egyetlen órát,a mikor felmész és elolvasod az üzeneteid. (De persze csak ha tényleg indokolt és muszáj.)
2018. márc. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2018. márc. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hogy mennyiben segítene? Ezt neked kell tudnod. Akiket beszippant a mobilozás, számítógépfüggőség azokat kevésbé erős személyiségek, így könnyen rá kapnak sok mindenre.

Ilyen a drog(bár van egy határ ahol még önerőből nem alakul ki függőség, de ezt nem is kell feszegetni) az ital és a cigi is


Ezek az elhatározások nem mindig hoznak eredményt, amikor szükségét érzed hogy belépj, akkor kell megállni. Így később lehet magadtól sem akarnál foglalkozni vele.

Nálam ez bevált hogy leállítsam magam a videojátékokkal kapcsolatban, egy nagy címet telepítés után órákig pörgetek, nem veszem észre magam. Viszont most már direkt nem akkor játszom amikor szeretnék, így nem ragadok le előtte.

2018. márc. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki szerintem.Nem veszíthetsz semmit. Mondjuk én ezekre nem vagyok rákattanva mert csak facebookom van, de azt sem használom. Inkább a gagyi netes játékok kötnek le.

Ha elkezded akkor majd beszámolsz itt róla hogy milyen volt, hogy bírtad?

Kíváncsi vagyok.

2018. márc. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ma délután kezdem, mert délelőtt sajna még kelleni fog a messenger, és péntek délután töltök vissza mindent.

Remélem nem adom meg magam 1 nap után, majd beszámolok róla hétvégén :)

2018. márc. 19. 00:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Na, hogy alakult?
2018. márc. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!