Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha suli kikészít...

Mit tegyek, ha suli kikészít és szüleim szeretnék, hogy magántanuló legyek?

Figyelt kérdés

Minden ott kezdődött, hogy félév kezdetekor hiányoztam 1 hónapot. Legtöbb tanár figyelembe sem vette ezt, és ugyanúgy íratták velem a dogákat, amint visszaértem. Itt eléggé kikészültem, és innentől nem volt olyan hét, hogy ne hiányoztam volna minimum egy napot.

Majd megint jött egy lebetegedés, 3 hete (még mindig tart). Idegi alapon elkezdődtek a hányás, hasmenések, és nagyon sokat sírtam.

Lehet túl komolyan veszem a sulit, most 11.-es vagyok, de egyszerűen nem bírom már. Kértem egy kis időt a tanároktól, hogy ne írjak dogát 1 hónap után, de figyelembe sem vették szinte, kivéve néhány rendeset, akik maguktól ajánlották fel. 4,65-ös havi átlagról lezuhantam 2,7-re...

És most ha megint visszamegyek megint csak rontani fogok.

Szüleim mondták, hogy szeretnék, ha magántanuló lennék és fizetnék a különórákat a tantárgyakhoz, ami szükséges. Azt mondják nem akarnak szomorúnak látni és több időm lenne így mindenre.

Mit tennétek a helyemben? Visszamenjek suliba vagy hallgassak szüleimre és legyek magántanuló?


2018. márc. 24. 23:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ez nehéz döntés, de azt tedd, amit szíved szerint szeretnél tenni. Lehet ezt az évet magánba kéne megcsinálnod, és ősztől visszamehetnél. De egy tanácsot hagy adjak: nem szabad beletörődni a rosszba, mert magától nem fog javulni a helyzet. Engem is kiközösítettek, és nagyon rosszul éreztem magam, és sulit akartam váltani, de a szüleim lerendezték, hogy ott is kiközösítenének, úgyhogy inkább "végigszenvedtem" ott ahol elkezdtem, és azóta sem hevertem ki. Valószínűleg túl komolyan veszed igen.
2018. márc. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
30%
Vagy ne beszélj be magadnak habi betegséget. Ha éjjel fél 12-kor tudsz netezni, az iskola se oljon meg. Mi lesz veled, ha dolgozol? Igy nem sokaig fognak alkalmazni.
2018. márc. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Hidd el magántanulóként csak még rosszabbul járnál, a jegyeid még jobban leromlanának mert mindent magadnak kéne megtanulnod.
2018. márc. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%
Ne aggódj vissza fog ez még jönni, most kicsit rontottál húzz bele a tanulásba és szépen lassan javítsd föl az átlagod. Magántanuló nem is lehetsz speciális indok (orvosi, pszichológiai papír) nélkül.
2018. márc. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A lehető legrosszabb döntés lenne magántanulónak lenni.Egy hónapig tulajdonképpen az voltál, és le is romlottak a jegyeid.

A gyerekeim kisiskolások, és ha betegek egy hétig nagyon meglátszódik a lemaradás. Pedig minden nap csinálják otthon is a leckét, de az mégis más mint bent ülni az órákon, mert ha nem is figyel végig a 45 percen keresztül, azért valami csak ragad rá.

2018. márc. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én a helyedben az idei évet magántanulóként fejezném be, és ha rendbe jött az egészségem, visszamennék az osztályba.
2018. márc. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp konzultáljatok pszichológussal is, az ő szakmai véleménye alapján az igazgatóság felé is könnyebb benyújtani a magántanulói státuszról szóló kérelmet. Illetve a stresszeléseden nem fog segíteni az, ha csak szimplán "kiveszel egy kis szünetet", hiszen otthon ugyanúgy haladni kell, szerintem a pszichológus ebben is segíthet, hogy kicsit kiengedjen a feszültséged.
2018. márc. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ha minden igaz Crohn-betegségem van plusz ugye a reflux. Ezt a 2,5 hónapot már inkább kijárom valahogy, majd ha jövőre sem javulok, magántanuló leszek.

Köszi a válaszokat, mindenkinek ment a zöld :)

2018. ápr. 4. 01:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!