Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Legyek magántanuló?

Legyek magántanuló?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, jövőre lenne az utolsó évem általánosban. Az a problémám, hogy szépen kifejezve “borzalmas” osztályban vagyok.

És ez szerintem nagyon befolyásolja a tanulmányaim. Az osztálytársaim minden egyes nap piszkálnak. A barátnőim pedig csak kihasználnak. Szóval eléggé egyedül érzem magam. Iskolát váltani pedig nem szeretnék. Volt valaki már hasonló helyzetben?

Ez lenne az egyetlen megoldás?


Igazából remélem, hogy a Gimnázum jobb lesz :(


2018. márc. 10. 11:27
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy lány vagyok:D
2018. márc. 10. 11:27
 2/13 anonim ***** válasza:
Az ofővel milyen a viszonyod? Egyáltalán nem oké, hogy piszkálnak téged napi szinten. Iskolapszichológus van nálatok?
2018. márc. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az osztályfőnökömet nem igazán érdekli.

Nincs :(

2018. márc. 10. 11:52
 4/13 anonim ***** válasza:
19%

Aki magántanuló az nem csak úgy gondol egyet és másnap nem megy iskolába mert ő majd otthon tanul. Nem lehet kényed-kedved szerint otthagyni az iskolát, csak abban az esetben ha nem megoldható hogy iskolába járj (értsd ez alatt az olyan súlyos betegségeket mint a rák, ahol a kemoterápia miatt nem tudod elhagyni az otthonodat, vagy bármilyen más súlyos betegség ami megakadályozza hogy rendszeresen be tudj járni és az iskolában maradni).

Így ezek hiányában te garantáltan nem leszel magántanuló, mert nem lehetsz.


És bár nem fog tetszeni amit most mondok, de: köcsög emberek mindenhol elő fognak fordulni az életedben, más iskolában, munkahelyen, egyéb közösségekben is, ilyen az élet. Nem fordíthatsz ennek hátat, hogy akkor te majd otthon maradsz és nem mozdulsz ki többet, mert te nem érzed jól magad.

2018. márc. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Ne
2018. márc. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
11%
Válts sulit utolsó évre! Egy csomó ismerős csinálta, jobb lett nekik! :)
2018. márc. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%

Szia.

Én is ugyanilyen voltam általános iskolában, mint te. Én azt tanácsolom, hogy erre az utolsó évre már ne válts iskolát. Ki fogod bírni. Én annó 8 évet töltöttem magányban. Iskola pszichológust felejtsd el. Én sem jártam. Gimnáziumban feltaláltam magamat. Osztály közösség kiváló volt. Biztos vagyok benne, hogy veled is ez lesz.


Sok sikert és kitartást kívánok neked! 😃

2018. márc. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Utolsó.

Köszönöm szépen!

Nagyon remélem minden rendben lesz nálam is.😊

2018. márc. 10. 13:14
 9/13 anonim válasza:

figyelj ha okos vagy kimagaslóan és elmész pszihológushoz aki megállapitja hoghy sokkal de sokkal fejletteb vagy szellemileg minta kortársaid és csak hátráltat a tanulásban az osztály és a bejárás akkor errül a szüleidnek meg kell gyözni az igazgatót.az én személyes történetem ha érdekel: (nem fogok szépiteni na egy picit egoista vagyok de tényleg csak picit...)

az egész általános iskolát unom minden évben tanulás nélkül kitünő voltam mindenböl (talán volt egy két négyesem... talán csak mert nem figyeltem vagy tökömtudja)most vagyok 8. osztályos és már tényleg nagyon nagyon gondolkozok a magántanulóságon a gimit is 2 év alatt szeretném elvégezni konkrétan unatkozok az órákon... pont ma mértem dupla matekórán én 50 percig semmi sem csináltam túl egyszerü nekem . bocsi de nem szépitek. pszihologushoz járok és ennek köszönhetően már az elején volt szakvélemény hogy sokkal feljetteb vagyok szellemileg... jó lenne ha magántanuló lennék elkezdhetném tanulni a 9. -es tananyagot.már mondtam a szüleimnek. szóval igen ha szerzel pszihologus szakvéleményt és kimagasló tanuló vagy akkor hajrá szerintem semmi nem áll az utadba . a köcsö gök et meg szard le. nem akarlak lehangolni de a gimnázium valószinüleg nem lesz jobb :/ . kivéve ha nem valami top 10 gimibe mész... hát igen ennyi kitartást és szerintem próbáld meg ezt a magántanulóságot és MENJ EL PSZIHOLÓGUSHOZ!!! az segit.

2018. márc. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia.

Én is ugyanilyen voltam általános iskolában, mint te. Én azt tanácsolom, hogy erre az utolsó évre már ne válts iskolát. Ki fogod bírni. Én annó 8 évet töltöttem magányban. Iskola pszichológust felejtsd el. Én sem jártam. Gimnáziumban feltaláltam magamat. Osztály közösség kiváló volt. Biztos vagyok benne, hogy veled is ez lesz.


Sok sikert és kitartást kívánok neked! 😃

2018. márc. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!