Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tanácsokat szeretnék kérni,...

Tanácsokat szeretnék kérni, hogy mit tegyek. Egy pár hónapja olyan dolgokon kezdtem el gondolkodni ami azóta se aludni, se pihenni, se másra figyelni nem hagy. Mi értelme az életnek/létezésnek?

Figyelt kérdés
Mi értelme élni? Úgy is meghalunk és bármit teszünk a felesleges életünk során az nem befolyásolja a végét. De még ha befolyásolná is( örökké tudnánk élni)az is ugyan úgy rossz lenne, hiszen senki nem akarna/bírna örökké élni. Minden felesleges, minden lényegtelen, minden csak formalítás. A tetteink is csak is a mi szemszögünkből érnek valamit de csak addig mìg meg nem halunk. Nem tudom mitől félek jobban; a haláltól, mi van a halál után vagy az örök/végtelen szó jelentésétől. Mióta ezen gondolkodom nem látom semminek az értelmét se cselekedetnek se személyeknek szóval konkrétan az életnek. Értelmetlen és felesleges ráadásul véges is. De ha végtelen lenne is ugyan úgy félnék...Ezen kívül van még pár dolog és ennek a továbbgondolása de most ennyi is elég. Mit tegyek?

2018. ápr. 2. 00:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az életnek mi magunk adunk értelmet. Tűz ki célokat magad elé. Persze fél az ember az ismeretlen dolgoktól, és ne agyald túl a dolgot ha ennyire kiakaszt. Ezzel csak mégjobban az őrületbe kergeted magadat.
2018. ápr. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az,hogy szabadok legyünk.
2018. ápr. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom rendesen elmagyarázni..Bármilyen döntés előtt állok, mindig eszembe jut, hogy lényegtelen mit teszek mert minden egyes életnek halál a vége. Mióta ezeken gondolkodom nem igazán "érzek" szeretetet ,boldogságot csak nagyon időszakosan, viszont ez a szomorúsággal keveredett filozófikus hangulat nagyon gyakran magával ragad.
2018. ápr. 2. 09:31
 4/12 anonim ***** válasza:
Boldogságot képtelen vagyok érezni. Sőt,minden mást,kihaltak belőlem az érzelmek
2018. ápr. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4. válaszoló

Hasonló képp érzek..csak nemtudom számít-e, hogy csak 15 éves vagyok..?

2018. ápr. 2. 11:16
 6/12 anonim ***** válasza:

"De még ha befolyásolná is( örökké tudnánk élni) ... senki nem akarna/bírna örökké élni."


Szóval még ha örökké tudnánk is élni, akkor sem tudnánk örökké élni? :) Ennek így semmi értelme.


"Minden felesleges, minden lényegtelen, minden csak formalítás. A tetteink is csak is a mi szemszögünkből érnek valamit de csak addig mìg meg nem halunk. Nem tudom mitől félek jobban; a haláltól, mi van a halál után vagy az örök/végtelen szó jelentésétől. Mióta ezen gondolkodom nem látom semminek az értelmét se cselekedetnek se személyeknek szóval konkrétan az életnek. Értelmetlen és felesleges ráadásul véges is. De ha végtelen lenne is ugyan úgy félnék...Ezen kívül van még pár dolog és ennek a továbbgondolása de most ennyi is elég. Mit tegyek?"

2018. ápr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Kezdj el motorozni! Én 15 éves vagyok és már én is gondoltam az élet szörnyűségére de a motorozás mindíg segít. Persze lehet hogy neked nem jön be de egy próbát megér.

Mikor valaki azt mondja hogy nincs bennem semmi amitől különleges vagy értékes lennék eszembe jut hogy motoros vagyok és imádok szerelni (simsonom van) meg élvezem a motorozás közbeni életet és ez életre buzdít.

2018. ápr. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6. válaszoló

Úgy értettem, hogy ha meg lenne rá a lehetőség, képes lenne rá az emberiség(megoldaná, hogy a test ne öregedjen stb...)akkor se bírnánk örökké élni hiszen beleőrülnénk. Értsd úgy, hogy fizikailag meg lenne rá a lehetőségünk de mentálisan nem bírnánk a végtelen és örök életet.

2018. ápr. 3. 14:49
 9/12 anonim ***** válasza:
11%

15 éves vagy. Tanulsz etikát? Menj át hittanra. Isten nélkül csak lóg az egész a levegőben.

Van a családodnak vallásosan élő része? Próbálj több időt tölteni velük.

2018. ápr. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Fura. Azt irod, amiota ezen gondolkodsz nem erzel szeretetet. En meg pontosan azota nem gondolkodok az elet ertelmen, amiota igazan szeretek. Pont leszarom mi lesz a halal utan, szerintem amugy semmi. Latom hogy nagy gondolkodok, buzgo vallasos emberek akik rengeteg energiat tesznek az elet titkainak megfejtesebe valojaban sosem boldogok igazan.

Nem az a kerdes h mi ertelme az eletnek. Az a kerdes, hogy van-e ertelmetlenebb dolog a szeretet nelkuli eletnel?

2018. ápr. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!