Szerintetek van értelme ilyenen gondolkodni, ha igen melyik karon ( pl. Polgári eljárás jogi, Nemzetközi stb? )

Figyelt kérdés
Leginkább töris,magyaros,angolos vagyok,azzal lenne lehetőségem jogi karra menni,ha igen melyiket ajánljátok a karok közül?

2015. márc. 7. 18:48
 1/1 anonim válasza:

én tudomásom szerint egyféle jogi kar van most Magyarországon,több egyetemen mindegyik osztatlan,tíz féléves és "jogász" diplomát ad,az hogy milyen irányba szeretnél tovább szakosodni,majd eldöntöd az egyetem közben szerintem,amúgy ahová jelentkezni tudsz,az kb.mindenhol az Állam-És Jogtudományi Kar(ÁJK) és ezen(meg természetesen a jogász képzésen) belül vannak a tanszékek bizonyos tantárgyakból(pl.Polgári Eljárásjogi Tanszék,Nemzetközi Jogi Tanszék,Büntetőjogi Tanszék)

amúgy,ha keresel szerintem találni fogsz négyféléves jogi asszisztens képzést,amit viszont annyira nem ajánlok,mert kb.arra lesz elég a bizonyítvány,amit kapsz,hogy legépeld azokat a dolgokat,amit az ügyvédúr,vagy az osztályvezető-úr lediktál,és még ehhez is kapcsolatok kellenek,mert mostanság sok esetben a végzett jogászok(akik a tíz-félévet teljesítették+szakdolgozat+államvizsga)sem találnak munkát,

amúgy jogot még sok más karon oktatnak,de csak tölteléktárgyként,és általában tudomásom szerint csak egyfélét,pl.szobatársam építőmérnöknek készül és egy tantárgya volt,amit jognak hívtak,és azon az építészettel-kapcsolatos törvényt elemezgették fél éven keresztül...

szóval a jogász képzés a legrészletesebb,és annak az elvégzése után nyílik majd több lehetőség...

2015. ápr. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!