Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az esetek több százalékában...

Az esetek több százalékában olyant vettek fel egy munkakörbe akiknek egy ismerőse ott dolgozott?

Figyelt kérdés
Történt olyan veletek,hogy egy munkakörbe felvételi vizsga volt. Aki kisebb jegyet írt azt vették fel mert a rokonja,ismerőse ott dolgozott például kórházban orvosi asszisztens munkakörbe,mert a rokona ott orvos volt.

2018. ápr. 3. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen felvételi vizsgával nincs tapasztalatom, ahol dolgoztam oda viszont ismerős ajánlásával jutottam be és előnyt élveztem 1 héttel a szakmunkás bizonyítvány megszerzése után 0 munkatapasztalattal.

Egyszer jelentkeznem kellett egy kütyügyárba, mert el szerettem volna menni munkanélkülire és kiközvetítettek. A célom az volt hogy a felvételi teszten megbukjak, hogy alkalmatlannak nyilvánítsanak a munkakörre :D De nagyon égő volt, mert a feladat az volt hogy írjam le a születési dátumomat számokkal és adjam össze a számjegyeket tehát pl 1+9+9+4=23 és ilyeneket kellett elrontanom. De akinek sikerült azt mind felvették.

De szüleimet is mindig ismerősök szervezték be protekcióval. Szóval biztos hogy ez létező jelenség

2018. ápr. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én Romániában élek szeretnék majd kórházban szeretnék dolgozni itt a törvény szerint versenyvizsga van olyan esetről hallotam,hogy aki kisebb jegyet írt a felvételi vizsgán azt vették fel.
2018. ápr. 3. 11:07
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez szerintem igazságtalan.
2018. ápr. 3. 11:10
 4/6 anonim ***** válasza:
keress akkor ismerőst, kérdező; A világ már csak ilyen.
2018. ápr. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a munka világa teli van igazságtalansággal. Nem, nem azt mondom, hogy ez jó, és hogy ebbe nyugodt szívvel törődjünk bele, de sajnos egy-két "kisember" nem tehet ez ellen semmit.

Én informatikus vagyok Nyugat-Magyarországon, de tudomásom van róla, hogy az egyik "elődömet" azért vették fel, mert az anyja a főnök jó haverja. Sőt, amikor egyszer be akartam adni a felmondásomat, másnap már ott lobbizott a főnök egyik jóismerőse, hogy a fiát vegyék fel.

Nem azt mondom, hogy ne lehetne bekerülni jóismerős vagy popsinyalás nélkül, de - főleg állami szférában - nagyon nagy a protekcióval bekerülők aránya.

2018. ápr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazad van.
2018. ápr. 3. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!