Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Adtok a futárnak borravalót,...

Adtok a futárnak borravalót, ha előre kifizetett csomagot hoz?

Figyelt kérdés

Mert ugye ilyenkor az átadáskor pénz nem cserél gazdád, csak hozza a csomagot, alá kell írni, hogy átvettem, és kész.

Ilyenkor ti szoktatok még jattot adni vagy nem?


2018. ápr. 3. 15:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Nem. A munkáját végzi, amiért fizetést kap. Ha tenne valami pluszt, ami nem lenne kötelessége akkor más lenne.
2018. ápr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha előre kifizetem a csomagot azt azért teszem mert nem leszek otthon az átvételkor és hogy valamelyik családtagomnak ne kelljen pénzeznie, tehát olyankor nem adok semmit. Ha kp-val fizetek akkor szoktam párszáz forintot, hogy kerek legyen az összeg de az se lenne kötelező.
2018. ápr. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem, mert csak 1helyről rendelünk, azt is csak azért mert rokon dolgozik ebben a körzetben ahol élünk. Így a rokon hozza fel nekünk a csomagot.
2018. ápr. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Én mindig adok


És nem csak a futárnak hanem a postásnak is vagy hajléktalannak vagy a benzinkúton ha odajönnek ablakot mosni.


Ha adsz akkor önzetlen vagy és megerősíted hogy van miből.


Az igazi amerikai dollár milliárdosokat az különbözteti az itthon bűnözésből összelopott pénzesektől hogy az amerikaiak adnak. Hopp ennek 10 millió dollár adomány a másiknak meg 20


Nekik a gazdagság természetes és tudja hogy jut belőle másoknak is. Ilyen az aki lelkileg gazdag. Legalábbis ami a pénzt illeti.


Vonj meg mindenkitől mindent és a jutalmad szintén megvonás lesz, tőled is megvonnak egyre több dolgot és további váratlan bosszantó kiadásaid lesznek.


Kezdj el adni, még ha neked kevés van abból is jut egy egy pici a másiknak.


Te is örülnél neki a futár helyében nemigaz ?


De még a bibliában is benne van: "Ki minél inkább adakozik annál inkább gazdagodik"

2018. ápr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%

Ha adsz akkor önzetlen vagy és megerősíted hogy van miből? Hogy van ez? Az önzetlenség, hogy vakítasz hogy NEKED VAN MIBŐL? :D

A hajléktalanok sorba járnak hozzám a piacra ahol árulom az árumat mert jó illat van és ki van rakva egy csomó apró visszajárónak és megmondom nekik hogy takarodjanak, pedig lenne miből adnom. De azzal csak adnám alájuk a lovat. Nekem ne mondja senki hogy az ilyen 35-40 éves emberek nem tudnak tenni azért hogy munkát találjanak és javítsanak az életükön. Bocsi OFF de a tied is az volt kicsit. A futárnak szoktam adni, meg a boltban is, de ott csak azért mert gáz ha áll a sor én meg 5 percig várom hogy a pénztáros előbogarásszon 15 forintot. Szóval ez nem önzetlenség, hanem nem akarok leégni.

2018. ápr. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. ápr. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Legfeljebb ételfutárnak.
2018. ápr. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Nem. Nem az én hibám, hogy a futárnak, pincérnek stb beleszámolják a fizetésbe, hogy borravalót kapnak.

Lehet bunkó vagyok, de ha többször kell rendelnem akkor az már egy idő után nagyobb összeg lehet, főként mivel sokan 500-1000 Ft- borravalót várnak el.

2018. ápr. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Miért adnék?? Meg akkor se nagyon adok ha nincs előre kifizetve, de ha ki van előre fizetve akkor elég hülyén nézne ki hogy eloveszek egy százast es akkor nesze joember ezt a fáradozásaiért, vagy hogy gondolod?? Am is ez a munkaja ennyi erővel szet is osztogathatnam a fizetést.
2018. ápr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Legszívesebben átvételkor fizetősnél sem adnék, de már úgy száll ki a kocsiból a parasztja, hogy ne kelljen visszajárót adnia, nem hozza magával a pénzt. „Akkor b...d meg a 100 forintod”, mondom magamban. Legközelebb tuti szólok már, mert ez nem okés így sokadik alkalomra.
2018. ápr. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!