Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Illik futarnak borravalot...

Illik futarnak borravalot adni abban az esetbe ha en eloreutalassal rendeltem valami csomagot?

Figyelt kérdés
Ha futarnak fizetek akkor alltalaban szoktam, az aprot amit visszakapen.
2017. júl. 17. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
En nem szoktam ilyen esetben.
2017. júl. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
200ft belefér ilyenkor is
2017. júl. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem szoktam...
2017. júl. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem tegnap már válaszoltam az ugyanerre vonatkozó kérdésedre..de ha mégse te voltál amit kétlek, akkor is..miért nem nézed meg hogy nincs e még ilyen kérdés? mert elárulom: Van!


Én is pont most vásároltam könyveket a neten 14.000 ft össz értékben, bankkártyával fizettem, nem fogok borravalót adni. Ha kp-val fizetek, akkor a visszajárót nem kérem vissza, vagy ha alacsonyabb értékű csomagot 20ezressel tudok csak fizetni, akkor megmondom hogy mennyiből kérek vissza, ezzel adva valamennyi borravalót. mert nyilván 5000ft értékű csomagnál nem mondom hogy tartsa meg a 15ezer ft visszajárót :D

2017. júl. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%
Van neki fizetése, tehát semmilyen esetben sem illik neki semmilyen borravalót sem adni.
2017. júl. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Már válaszoltam, de annyit még hozzátennék, hogy nem szivességet tesz neked, hogy külön fizess neki. pont ez a bankkártyás fizetés lényege, hogy később már ne kelljen pénzezni. persze az más, ha segít felvinni a nehéz csomagod az emeletre, akkor azt mondom adj neki, mert az nem hiszem, hogy a feladata lenne. bár a csomagot a címedre rendelted, ami az emeleten van, úgyhogy mégis :) de akkor is illik
2017. júl. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én márcsak azért is szoktam 100-200 Ft-ot,mert azért mégiscsak az ötödikre hozza fel gyalog...
2017. júl. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Blenderman válasza:
49%
100-300 Ft között szoktam adni, attól függően, mekkora cuccot hoznak fel az ötödikre, és hányan vannak (jelzem, lift van, és működni is szokott), de attól is függ, milyen kedvem van. Legutóbb egy 48 kilós tűzhelyet hoztak fel ketten hozzánk, ami előre utalásos volt, nekik fejenként adtam 200-at, de lifttel nem volt nagy kunszt felhozniuk, úgyhogy utólag belegondolva kevesebb is elég lett volna. Azért én se akarok túlzottan megrövidülni olyan dolog miatt, ami a feladatuk része. Egyébként alapból nem helyeslem a borravaló "intézményét". Nekem még elhelyezkedni se esne jól olyan szakmában, ahol a borravalót szokás elvárni. Még kedves, szolgálatkész pincér formájában sem. Hacsak nem úgy, hogy soha sem fogadnám el. Nekem lenne kellemetlen, folyton várni mindenkitől a zsebpénzt. Az meg a legdurvább, hogy nálunk, a házban nem először írja fel valaki vastag alkoholos filccel a lift belső falára, hogy "Jatt?" Meg még valami pofátlan százalékjavaslatot is. Valószínűleg csak egy pizzafutár lehetett, de az ilyennek letörném a kezét. Nagyon el van kapatva az összes ilyen szakma. Szóval illeni mindig illik adni, legtöbbször adok is, de marhára nem helyeslem a rendszert.
2017. júl. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!