Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ember élete tényleg csak...

Az ember élete tényleg csak annyi, hogy megszületik, leél egy életet és meghal?

Figyelt kérdés
Édesapámról láttam egy fotót a 20-as éveiből. Akkoriban szinte egy szép szál legény volt, mostanra (71 éves) meg egy lepukkant, lerottyant, kiszuperált, tudatlan, fogatlan,kopasz, alkoholista vén marha, akit sehova se lehet tenni. Én is ilyen leszek? Ha most rugalmas és sportos vagyok, amire megöregszek, szét fog hullani mindenem és fájni fog az összes részem?

2018. ápr. 3. 18:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
53%

Pontosan.

Semmi közöm hozzá, de elég undorító stílusban jellemezted édesapádat...

2018. ápr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
41%
Így van, nem hiába mondják neked is gondolom, hogy most vagy fiatal, most kell tanulni, dolgozni, kalandozni, hogy amire megöregszel, legyen egy összkép az elmúlt évtizedekről a fejedben, hogy legyen mit mesélned, hogy barátságokat alakíts ki, hogy bárhol és bármiben otthon legyél a világban.
2018. ápr. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
59%
Azért, mert megöregszik az embere, és itt fáj, ott fáj, nem csak annyi az élet, hogy megszületünk, meghalunk. Egy csomó minden történik közben, és az egyéni, hogy ki mivel tölti fel, vagy van-e egyáltalán igénye bármilyen értelmes tevékenységre, azon kívül, hogy eszik, iszik, alszik, stb.
2018. ápr. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
65%
Én a nagyapámról is el tudom mondani azt,amit a kérdező, bár nem vedelt olyan masszívan az öreg. A faterom nekem is kezd ilyen ráncosan szétesett lenni, de kb. fedi a valóságot a fenti kifejtés.
2018. ápr. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
47%

Menj már! Egyáltalán nem kell 71 évesen sem ilyen amortizáltnak lenni.

Gondolom kevésbé iskolázott melós lehetett az ősöd fénykorában is

Igen, elhasználódunk, ráncosodunk, lassulunk.

Van aki már negyvenesként totál lepukkant és van kortársaihoz képest virgonc hetvenes is. Szerencsére az apám ez utóbbi.

Rajtad múlik te milyen mértékben használódsz el.

2018. ápr. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
94%
Hát igen, nagyjából ilyen az ember élete, de azért nem mindegy, hogy mialatt leéli az életét mennyi hasznot hajt, mennyit tanul, mennyi ismeretet halmoz fel idős korára, amit aztán a leépülés éveiben is tud valamennyire használni. Én idén lépek át a 73-ból a 74-be. Alkoholt alig iszom (talán kellene és jót is tenne a keringésemnek), főleg az izületeim fájnak(nem túlzottan, de amikor igen, az kellemetlen), fogaimból viszonylag sok van gyökérkezelve, ez tartja a műfogsort és igen a kopaszodás megindult vagy 10 éve. Ennek ellenére azt mondják, hogy viszonylag jól tartom magam, az sem mindig szembetűnő, hogy őszülök és azt is csak én érzem, hogy az aortaszűkület miatt időnként ájulásszerű történések jönnek rám, ha a kelleténél gyorsabban megyek az utcán. Viszont hetente én viszem az unokámat számítógépes tanfolyamra, rendben tartom a kertet és műgyűjtési mániám kiéléséhez folyamatosan restaurálok régi bútorokat, fegyvereket, festményeket és szőnyegeket.
2018. ápr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
77%
Jó a lényeglátásod, ennyi az egész: létrejössz, belobban benned az élet tüze, majd amire elmúlsz az életnek a szikrája sem marad benned.
2018. ápr. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
83%
Ne úgy történjen, de az se biztos, hogy meg fogsz öregedni. Az élet ilyen. Meg tényleg attól függ, hogy ki mit hoz ki belőle.
2018. ápr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
54%

71 evesen a legtobb ferfi mar nem is el, a mai nyomorekok meg meg elobb el fognak patkolni

amugy az elet pont annyi amennyit kihozol belole, sajnos a magyarok 80-85%-a semmit nem hoz ki belole, leeli az eletet mint egy rabszolga es ennyi

2018. ápr. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
82%
"Senki sem szándékosan létezik, senki nem tartozik sehová és egyszer úgy is mindenki meghal."
2018. ápr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!