Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy ember a gyermeke születése...

Valaki100 kérdése:

Egy ember a gyermeke születése előtt meghal. A gyermek "80 -ban megszületik. "82-ben készül egy anyakönyvi kivonat mely szerint az elhuny xy foglalkozású és yx lakosú. Szerintetek ez hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

2012. nov. 5. 18:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

Hát vagy a gyerek nem született '80-ban, vagy a férfi nem halt meg akkor, csak két évvel később. Esetleg eltűnt személy volt és késve nyilvánították halottnak.


Pl. a II. világháborúban elhurcolt zsidócsaládok csak évekkel később kerültek be az anyakönyvi kivonatba, mint halottak. (kutattam nemrég családfát, ott láttam egy város halotti jegyzékét erről) Némelyik már jócskán az '50-es években. De a halál időpontjának '45 volt írva.

2012. nov. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%
Vagy az is lehet, hogy amikor a gyermek megszületett, még nem volt lepapírozva,vagyis anyakönyvezve az apa halála,és ezért ezt írták az anyakönyvbe 80-ban. Később már ez alapján tudnak újabb születési anyakönyvi kivonatot kiállítani.
2012. nov. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
72%
vagy nem az ő gyermeke.
2012. nov. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%
Nyílván valahol valami malőr történt, de hogy micsoda, azt innen nem lehet megállípatani.
2012. nov. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%
Az azonosítás szempontjából lényegtelen, hogy az apa él-e vagy sem, az anyakönyvi kivonat azt tartalmazza, hogy kik (voltak) a gyermek szülei, kik a felmenői.
2012. nov. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
22%
Talán bemondás alapján. A halottnak nem számít, az élőnek meg van neve.
2012. nov. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A '80-as években bemondás alapján történtek a dolgok? Az első hozzászólónak: a gyermek megszületett: én vagyok.
2012. nov. 5. 20:44
 8/17 anonim ***** válasza:
52%
nem teljesen értem, most a 82-es kivonat az az elhunytnak a halotti anyakönyvije, vagy a te születésidnek egy másolata?
2012. nov. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%

Én tudom. Párom is így volt. 1982-ben született,apa nélkül, így az anyuka nevére írták. Apa neve kihagyva a legelső anyakönyvi kivonaton. Pl. párom Kis Bálint, anyja neve Kis Borbála. Aztán később kért egy anyakönyvit, mert kellett neki, abban meg az volt, hogy apa neve Kis József, foglalkozása lakatos.


Noha senki sem ismerte Kis Józsefet, aki nem is létezett sosem, anyós még az apa nevét sem mondta meg senkinek, ha tudta egyáltalán, szóval akkor is működött a képzelt apa személye. Mivel ők Kis-ek, így a gyámhivatal odabiggyesztett egy képzelt apát képzelt foglalkozással.

2012. nov. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A saját anyakönyvim és létező személyről van szó nem kitalált.
2012. nov. 6. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!