Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, ha valaki...

Miért van az, ha valaki sokkal okosabbnak hiszi magát majdnem mindenkinél és sokszor biztos az igazában?

Figyelt kérdés
Én a zseniknél is okosabbnak érzem magam a legtöbb dologban, általában igen egyszerű dolgokban. Pl. itt van a választás. Számomra elképesztő szellemi mélységet tükröz az elmúlt 2x8 évben nyilvánvalóan nagyon rosszul kormányzó pártokra szavazni, és a többség megteszi, valószínűleg nagyon sok kiemelkedő képességű ember vagy zseni is. Sőt, sokan egészen oda vannak egyes pártokért, miközben tönkretették az országot. De sok hasonló dologban látom ezt, hogy az emberek elképesztően logikátlanul gondolkodnak. Az emberek képtelenek sokszor pl. az objektivitásra, én hajlamos vagyok objektíven látni a dolgokat. Egyébként én többet gondolkodom, mint az átlag, és szeretem az elvont dolgokat. Lehet, hogy valójában nincs igazam, csak azt hiszem? Vagy vannak ilyen emberek?

2018. ápr. 7. 19:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
73%
2018. ápr. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
ismerem a hatást, ahhoz viszont azért túl értelmes vagyok, hogy ebbe a kategóriába essek. matematikában pl. elég jó vagyok és általában nagyon jól megy a tanulás
2018. ápr. 7. 19:15
 3/28 anonim ***** válasza:
81%
Ha ismernéd, akkor tudnád, hogy része az is, hogy képtelen vagy felismerni, hogy buta vagy. Nem jellemhibából vagy ilyesmi, hanem mert túl buta vagy ahhoz, hogy felismerd.
2018. ápr. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Ezért is írtam, hogy ismerem, azaz ismerem a hatás lényegét. Viszont aki az átlagnál sokkal értelmesebb, az nem lehet elég buta ehhez. Az átlagember talán, de egy sokkal értelmesebb aligha. De értékelem, hogy ismered.
2018. ápr. 7. 19:21
 5/28 anonim ***** válasza:
73%
Nem, nem ismered, mert különben tudnád, miért írtál most hülyeséget, és eleve le se írod. Lehet, hogy olvastad már sorban ezeket a szavakat, de nem érted, mi van odaírva.
2018. ápr. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Politikával sokat foglalkozom például, és mint írtam, eleve sokkal jobbak a képességeim az átlagnál. Nem olyan dolgokról van szó, amikhez nem értek, más pedig igen. Bár azokban valóban hajlamos vagyok túlbecsülni magam, de ez mindenkire igaz.
2018. ápr. 7. 19:28
 7/28 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, ez a hatás most veled kapcsolatban érvényesült! Nem is ismersz valakit, de egyből megítéled, eldöntöd, hogy ő en bloc buta. Furcsa, hogy pedig még ismered is ezt a hatást, tehát valószínű, nem lehetsz annyira buta. De te is képtelen vagy az objektivitásra, és csak más f*kázásában leled örömöd valódi eszmecsere helyett. Pontosan erről beszéltem. Még valaki?
2018. ápr. 7. 19:38
 8/28 anonim ***** válasza:
Senki nem szokta azt gondolni, hogy nem elég okos. Ez ilyen.
2018. ápr. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
A 8-as leírta a lényeget. Vicces, hogy mennyire debil faj vagyunk végsősoron.
2018. ápr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
23%

Nem szóltam itt még hozzá, ne haragudj meg kérdező, de messze vagy az objektív látástól. És gyanúm szerint igen fiatal vagy (esélyesen 25 alatt. Vagy ha felette, akkor különösen nagy a baj veled).


Csupán javaslom végiggondolásra:

ismered azt a politikai trükköt, amit már az ókori Róma is eszközölt?:


Divide et impera

=

Oszd meg (a népet, azaz ugraszd össze, hogy ezáltal is gyengíthesd őket), és (eképpen is) uralkodj (rajtuk)!


Az, hogy párokra, meg hogy eleve jobb és bal oldalra vannak osztva, mint LÁTSZAT. Hazugság. Megtévesztés. Manipuláció.


Valójában mindegyik pártot világszerte évszázadok óta UGYANAZ A HATALOM manipulálja. A szavazatok szart se érnek.


SZÍNJÁTÉK a Gyurcsi-Orbi vita is, mint minden, ami politikai vezetők "szembenállása".


A POLITIKAI FELSŐVEZETŐK: BÁBOK. A felette levő hatalom bábjai.


És minden hatalomnál létezik még nagyobb hatalom!! A végtelenségig. De persze a hasonló szinteken levő között harc is dúl. Pár ezer év óta sajnos a rosszindulatúak javára dől a mérleg, de semmi se örök.


Azaz megosztják mesterségesen a népet jobb oldalra és bal oldalra, de lehetőleg még több felé (TÖBB párt rendszer).


(Ez nem azt jelenti, hogy az egypártrendszer önmagában áldásos. Az is kivitelezhető aljas módon.)


Nem kell hinned nekem, hanem gondolkodj végre objektíven, és vizsgáld felül a meglátásaidat újra és újra - én ezt teszem folyton. NEM csapongok, hanem pusztán rendszeresen végiggondolom meglátásaimat, hétről hétre, hónapról hónapra. Épp ezért annyi tuti, hogy alaposan gondolkodom.


Valamint: az iskolai oktatás manipulatív, női agyra azaz magolásra, presztízsre, alávetettségre, és

BAL AGYFÉLTEKÉRE épül (logika, elemzés, összefüggések ÉSZRE NEM VÉTELE többségében), kreativitásMENTESSÉGRE stb épül.


Ahelyett, hogy két agyféltekés volna, és humánus volna. Sőt, legalább a 80%-a szándékos hazugság, amit a politika feletti hatalom (bankárdinasztiák) kivitelez, a tömegmédiákon (pl tv) és iskolarendszeren (általános iskoláktól az egyetemekig) keresztül. Ezért olyan az akadémikus "tudomány", amilyen. (Hazug és pocsék, ostoba, lényeget nem látó, legalább 80%-ban)


A bal agyféltekédtől nem látod az erdőtől a fát, elveszel a részletekben. ("Az ördög a részletekben lakozik".)


A matematika nem minden. A fizika meg tele van hazugságokkal. Az olajmágnások nem véletlen végzik ki titokban -általában balesetnek/öngyinek beállítva- az akadémikusságnak (ezt tanítják a sulikban) ellentmondó feltalálókat, pl akik ingyen energia gépeket találnak fel, hiszen anyagilag veszélybe kerülne az olajipar.


Amit a suliban tanulsz, 80-ban agymosás. Egyetemeken is. Nagy része felesleges, a többi része többségében manipulatív mellébeszélés.


Egyébként diplomás középkorú vagyok, ami önmagában semmi nem jelent, és pusztán csak azért jelzem, nehogy valamiféle, a diplomásokra irigykedő 20 éves prolinak higgyél engem. De elárulom, hogy vannak a prolik között is értelmesek, akár zsenik is, épp így a 3 diplomások között húgy agyú korlátoltak is, akik önálló gondolkodásra képtelenek, hanem csak magolnak, felülvizsgálás nélkül, önálló, független gondolkodás nélkül, kreativitás nélkül. A világban legalább pár ezer év óta se a rangok, se a címek, se a végzettség nem különösebben irányadó. Vagy van érzéke és kellő tapasztalata adott szakmában valakinek, vagy nincs (még) elegendő neki.


Tudod mit tesz az akadémikus, vagy pl te?

Feleslegesen túlbonyolítva gondolkodtok, nem látjátok a fától az erdőt, a részletektől a lényeget és összefüggést nem látjátok.


Mondok erre neked egy analógiát, hátha ebből leesik neked a tantusz, mit művel az iskolarendszer, meg az akadémikusság, meg te:


Az akadémikusok, főleg ha reál tárgy a szakterületük, sokuk sajnos beleesik az alábbi hibába - ezt képletesen értsd:

képzeld el azt, mint ha valaki arra verné a mellét, hogy ő micsoda zseni, hogy egyre és egyre bonyolultabb labirintust képest rajzolni egy papírlapra.

De a büdös életbe nem jut eszébe az, hogy felesleges bonyolítani általában, egész egyszerűen A BUTA (buta mérnöki) SÍK AGYA (amivel szinte csak gépeket készíteni-tervezni és gépies dolgokra képes)

HELYETT HÁROM DIMENZIÓSAN kéne gondolkodnia, a sík papírlap helyett!


Azaz elég volna csupán kockát, vagy gömböt hajtogatnia egy ÜRES papírlapból! A papírlap ugyanis (minő meglepő!) csupán két dimenzióhoz közelít...


Értesz? :) A saját szemellenzőtök keretein belül maradtok sajnos akkor is, ha azon keretek között egyre csak bonyolultabb dolgokkal foglalkoztok és gondolkoztok. Ez attól van, hogy szintetikus, összefüggést kereső, azaz filozofikus gondolkodásmód HELYETT túlnyomórészt sajnos analitikus-romboló-szétszedő-elemző módon gondolkodtok.


(Javaslom utána nézned, mi a jobb agyféltekés rajzolás előnye, vagy pl a jobb agyféltekés nyelvtanulásé stb.)


Én ehelyett inkább folyton fejlesztem lényeglátásomat, összefüggéseket vizsgálok egyre inkább, és inkább elgondolkodtatok másokat ahelyett, hogy merev dogmákat nyomassak - ellentétben az akadémikusokkal, az iskolarendszerrel.


És tudod kiktől lehet legtöbbet tanulni? (Amellett, hogy kívánok neked is elsősorban ÖNÁLLÓ, független gondolkodásmódot.)


Az óvodás gyermekektől. Csak legyen látásod hozzájuk, és NE a hiányosságaikat tanuld, hanem a lényeglátásukat próbáld megérteni. Egykor te is voltál óvodás korúl, azonban mindannyian vesztettünk egykori lényeglátásunkból. De ezt lehetséges újra felfedezni.


Ők még mentesek a sablonoktól, és kellően lényeglátóak.

A logikai érzékük bár még alacsony, de a lényeglátásban kenterben vernek téged és sok felnőttet.


Egy ismerősöm járja a sulikat, óvodákat, feltaláló, fából készült rejtvényeket kreál, pl ördöglakatokat.

Évtizedek óta találkozik olyan ovisokkal is, sulisokkal is, felnőttekkel is, akik életükben először látnak ördöglakatot.


Egy közepes szintűt a felnőttek általában MINIMUM 20 perc alatt fejtenek meg, de azok a matematikusok, vagy... hm... vagy a mázlisták, akik próba-szerencsével véletlen hamar megfejtik. :)


Az óvodások 75-80%-a viszont ugyanezen, kb közepes szintű ördöglakatokat PÁR PERC ALATT (!!!) megfejteni szokták.


És miért? Mert erősen jobb agyféltekések, sőt, egy 4-5 évesnek már alakul a bal agyfélteke hangsúlya is és zárkózik fel a jobb agyféltekéje lényeglátásához.


Sok ezer óvodás esete igazolja, hogy KÉPTELENSÉG A VÉLETLEN.


Ha matekból jó vagy, akkor javaslom, kezd fejleszteni a jobb agyféltekédet is: kreativitás, játékosság, spontaneitás, megérzés, ráérzés, humor, egyéniség, művészetek, önkifejezés, egyéni meglátások, érzelmek, érzelmi intelligencia, lényeglátás, spirituális érzék, összefüggések észrevétele, stb...


(Természetesen mindkét agyféltekéről elmondhatóak, hogy negatív, téves/ártó módon is lehet használni azokat sajnos, pl a bal agyfélteke túlsúlya miatt sokszor tehát nem látjátok a fától az erdőt, vagy pl a jobb agyféltekét ha nem jól használja valaki, attól meg elvakult vallásossá, vakhitűvé, kaotikussá, ösztönössé, szerencsejátékossá stb lehet válni sajnos.)

2018. ápr. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!