Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Transz emberek, illetve ilyen...

Transz emberek, illetve ilyen ügyekben jártasok! Ez most hogy van?

Figyelt kérdés
Szóval tegyük fel, hogy él egy születéskor nőnek mondott egyén a férjével. Időközben az egyén rájön, hogy ő igazából férfi. El is kezdi a folyamatot. De mi lesz a férjével? Tegyük fel, hogy teljesen elfogadó, és mindenben támogatja a párját. De ha az egyén ugye megváltoztatja a nevét, férfi "lesz", akkor....ez hogy lesz? El kell válniuk? Mert ugye, Magyarországon élünk, az ilyesmitől mindenki írtózik, hát nehogy már legális legyen az, hogy két férfi házaséletet él...

2018. ápr. 7. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
12%

Hogy van? Köszöni, jól! Te vagy az, aki túlbonyolítja. Van is az efféle nem megszokott élethelyzetekről egy elgondolkodtató magyar film. Ha eszembe jut majd, sikítok. Ja, megvan:


Intim fejlövés:


[link]


73 perc, 2008-ban készült.

Rendezte: Szajki Péter


Sajnos van, ahol vígjátéknak, meg kriminek definiálják. Inkább elgondolkodtató dráma.

2018. ápr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem aki normalis ferfi es elvesz egy not, az nem akar utana egy ferfival elni, ahhoz be kene buzulnia.
2018. ápr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, a filmet se láttam, de szerintem jogilag továbbra is nőnek tekintik, vagyis házzasság marad, egyházilag attól függ melyik vallás szerint házasodtak, ezen kívűl meg másnak úgysincs hozzá semmi köze, szóval marad minden.
2018. ápr. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Nem úgy van, rákerestem:


2010. évi I. törvény az anyakönyvi eljárásról 69/B. § (4) bekezdése alapján a nem megváltozásának a születési anyakönyvbe való bejegyzését meg kell tagadni, ha az érintett személy házassága vagy bejegyzett élettársi kapcsolata fennáll. A kérelemben nyilatkozni kell a családi állapotra vonatkozóan is, tehát a meglévő házasságot illetve bejegyzett élettársi kapcsolatot a kérelmezőnek előzőleg fel kell bontania.

2018. ápr. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem jutnánk el a jogi kérdéshez. Hívhatsz régimódinak, de én ha valakit feleségül veszek azt szeretném hogyha nő maradna. Nem hiszem hogy az államnak kéne a házasságunkat megtörnie egy ilyen után. És biztos vagyok benne hogy még páran így vannak vele.


Jogilag, hogyha a férj úgy van vele hogy ez neki megfelel akkor azon múlik hogy az "átváltozás" után mi fog szerepelni az illető papírjain. Felejtsük el a biológiát, és azt is hogy az illető a hormonkezelés után hogy néz ki. Jó lenne tudni hogy magyarországon milyen törvények szabályozzák ezt. Hogy hivatalosan lehet-e úgy "nemet váltani" hogy utána az ember hivatalos papírjaiban is az "új nem" szerepeljen. Ugyanis ha ezentúl férfiként kerül bejegyzésre, akkor a házasság érvényét veszti mert ugye két férfi nem házasodhat. Viszont ha papíron nő marad attól hogy szét tesztoszteronozták és férfinak néz ki, attól még a házasság elméletben maradhat.


De ezek annyira szélsőséges szituációk hogy nem hiszem hogy ennek a szabályozása lenne az első számú napirendi pont.


Emellett magyarország vagy nem magyarország, de senki se irtózik sem a melegektől, sem a transzneműektől. A túlzó és erőszakos LGBT kampányoktól és követelésektől igen. Amik meglepő módon nem is az érintett rétegtől jönnek, hanem azoktól akik ezeket az embereket pajzsként használva akarnak politikai hatalomra jutni.

2018. ápr. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert addig a 20-30+ évig nem jött rá igaz? inkább az egész arról szól hogy az ember befásult, aztán kivetíti arra hogy mindez azért van mert nem jó nembe született..
2018. ápr. 8. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a (normális) válaszokat! Igen, van, aki későn jön rá a dolgokra. És nem bonyolítom túl a dolgokat, létezik ilyen, egyszerűen csak kíváncsi voltam.


Furcsának találom, hogy az a házasság, ami egyszer "megfelelt" a magyar államnak, most mégse...


És ha Magyarország nem irtózna a LMBTQ emberektől (hogy nehogy befolyásoljak valakit....vagy már igazán nem tudom, miért), akkor mostanra már legális lenne az azonos neműek házassága...ne is beszéljünk arról, hogy akkor valószínüleg nem lenne ilyen kicseszett nehéz Magyarországon nemet változtatni. Elhiheted, hogy aki egy ilyen procedúrán át akar esni, nem hülye, nem poénból csinálja, tényleg, ő egy transz ember, aki a legjobb életét szeretné élni, és válallja ennek az árát (minden értelemben)

2018. ápr. 8. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!