Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hihetetlen módon gyötör az,...

Hihetetlen módon gyötör az, hogy visszafelé már nem tudok menni az időben, és csak idősödök, pedig még most is fiatal vagyok. Vannak mások is ezzel így?

Figyelt kérdés
Eddig nem igazán gondoltam erre, csak mint más átlag emberek, hogy jajj, rossz öregedni, jajj, na mindegy. De mostanában folyton azt álmodom, hogy újra tinédzser vagyok, és BORZALMASAN FÁJDALMAS dolog felébredni belőle. Egyszerre sújt le a tudat, hogy soha többé nem leszek már olyan fiatal, és nem mehetet vissza oda. Nincs többé, elmúlt... Napközben képes vagyok ezen túltenni magam, de álmomban nem tudok logikusan gondolkodni, és eluralkodnak az érzelmek. Álomban nincs kontroll, és felszínre törnek az érzések, és szinte képes vagyok sírva felkelni az ilyen álmaimból. Iszonyú... Kezdem megérteni Petőfit... Őt is mérhetetlenül gyötörte az idősödés 25 éves korában már, mint ahogy most engem is. Más is ment keresztül hasonló dolgokon?

2018. ápr. 9. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Ó, de te még nagyon fiatal vagy. :)Amúgy megértelek, én eléggé elcsesztem a tinikoromat és a húszas éveim elejét, csomószor álmodom gimnáziummal és egyetemmel is, hogy mennyi mindent csinálhattam volna másképp. És amikor felkelek - főleg az egyetemről szóló álmaimból - rendesen fizikailag fáj, sokszor levegőt sem kapok.

Mintha nem akarná elfogadni az agyam, hogy többé nem élhetem meg azt a korszakot újra.

Ez szorongással is összeköthető, nem vagy szorongós alapvetően?

2018. ápr. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Élj úgy és öltözködj hasonlóan, mint egy tinédzser! Én most, közel a 40-hez teszek mindent ugyanúgy, mint 25 évesen. Nem is látszom többnek 30-nál. Jól érzem magam a bőrömben, pedig volt, hogy már 20 évesen is öregnek tartottam magam és attól rettegtem, mi lesz 40 éves koromban. Aztán rájöttem, hogy feleslegesen aggódtam... :)
2018. ápr. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is csatlakozok. Nem mondom, hogy tiszta depressziós lennék emiatt, de tény, hogy sokszor lehangol a tudat, ha erre gondolok :/ A gimis éveimet nagyon elvesztegetettnek érzem. Utána hál' istennek javultak valamelyest a körülményeim, és igazából ez mentett meg engem attól, hogy mára ne legyek egy öngyilkos hajlamú, depresszív, besavanyodott ember. Nagyon sok mindent be tudtam pótolni, ami akkor kimaradt, de még mindig nem érzem elégnek :(

24/F

2018. ápr. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!