Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jobb volt fiatalnak lenni a...

Jobb volt fiatalnak lenni a 90-es 2000-es években?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 5. 23:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, hogy milyen most fiatalnak lenni, hiszen a kérdésben szereplő években voltam az.
2018. ápr. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Mivel akkor voltam fiatal és már nem vagyok, így nem tudom reálisan megítélni, számomra úgy tűnik, hogy a 2000-es évek elején kazettásmagnóval, minimális net hozáféréssel, telefonok nélkül, sok odakinn csatangolással jobb volt. De a jobb relatív, egy mai gyerek is mondhatja azt, hogy álmai netovábját éli.


Azért én úgy érzem, hogy a net és így a konstans elérhetőség miatt egy mai fiatalnak több atrocitást kell átélnie. Míg korábban a cs.sztetések befejeződtek amint hazaértél, most ezek a wc-n is utolérnek.

Saját példám, hogy régen a myvipen nem éltem át olyan szintű bántalmazást mint a facebook elterjedésekor.


Egy mai gyereknek mindenesetre több lehetősége van és nem csak az internet miatt. Úgy vélem a tömegközlekedés is kiépítettebb mint az ezredfordulón, sokkal több a látogatható létesítmény, történelmi emlékhelyeket elkezdtek felújítani stb. Egyszóval többet, és egyszerübben lehet utazni.

2018. ápr. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

én is akkor voltam. szerintem most jobb. akkor alig volt normális szórakozóhely pl.

Nem volt egy csomó minden, ami most magától értetődő. Normális ruhákat semigen lehetett kapni. Nem voltak jó diákmunkák, stb. Manapság sokkal több a lehetőség.

2018. ápr. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Úgy általában fiatalnak lenni jó. A többi részletkérdés :)
2018. ápr. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem. Sokat változott azóta a világ, de minden tekintetben és előnyére.

Ha csak az oktatást nézem, egy 90-es években fiatal, még egy évtizedet eltölthet(ett) tanulással, hogy felzárkózzon és megfeleljen. Aki szakmunkásképzőbe, szakiskolában végzett, érettségit nem kapott. Ellehetett még menni és estin 4 év alatt azt is megszerezni. Meglett az érettségi, de! idegen nyelvet ott sem tanítottak és számítógépes ismereteket sem. Szóval van/volt egy szakmád, amiért 3 évet tanultál, aztán lett egy érettségid, munka mellett tanultál 4 évig érte és nem beszélsz se angolul, se németül és egy számítógépet sem tudsz bekapcsolni. Áááá, nem is folytatom.

2018. ápr. 6. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
* Volt egy ismerősöm aki 2008-ban elment egy állásinterjúra, egy háziorvosnál akart elhelyezkedni mint asszisztens, a munkahelye 2006-ban ! küldte el egy számtech. tanfolyamra, hivatkozva arra, hogy nem használja napi szinten a gépet és otthon sincs számítógépe nem jött össze az állás. Ő is a '90-es években volt fiatal.
2018. ápr. 6. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Egy nyáron, 90-es évek végén azt keresgéltem, hogy a városban hol találok nyelviskolát (szakmám megvolt, érettségi folyamatban). Befizettem egy nyári intenzív tanfolyamra, volt ott a banki ügyintézőtől kezdve, a főiskolai tanár gyerekén át minden. Csak a sok pénzt vették ki a zsebedből és az egész tanfolyamnak semmi de semmi értelme nem volt. Csalódottan értünk a végére és senki semmit, egy önálló mondatot nem tudott kinyögni az adott nyelven. Ez egy olyan lemaradás, egy olyan hátrány az ember életében, ami mind a mai napig kihat az életedre.
2018. ápr. 6. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
hát én huszonévesen tanultam meg angolul, és felsőfokon beszélek, plusz még 2 nyelven felsőfokon, amiket huszonévesen kezdtem el. szóval az nem kifogás amúgy, hogy rossz volt akkor a nyelvoktatás. (amúgy tényleg rossz volt :D)
2018. ápr. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Én a '90-esben voltam fiatal: távlatból nézve jobb volt: kevesebb kütyünk volt, több olvasási lehetőséggel, nem volt ennyi idegbajos ember, kevesebb dolgunk volt, de nem is kívántunk akkor többet. Nyugisabb volt.
2018. ápr. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem jobb volt, sokkal nyugisabb és boldogabb tinikorom volt, mint pl a tesómnak aki most tini.
2018. ápr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!