Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mindig az ártatlanok...

Miért mindig az ártatlanok halnak meg a balesetekben?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 14. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Nem mindig csak ők.
2018. ápr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
De igen, mindig csak ők, bár ne így lenne..
2018. ápr. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
sokszor meghal a vétkes is..
2018. ápr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ritkán hal meg a vétkes sajnos! Már nyugodtan a járdán sem lehet menni,mert jön egy őrült és megöl! 😔
2018. ápr. 14. 15:15
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
Ezt milyen statisztikában olvastad?
2018. ápr. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
Azért hogy jobb helyre kerüljenek, a tettes meg bűnhődjön itt.
2018. ápr. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
A sebességkülönbségek nagyon befolyásolják a baleseteket; az, hogy "én" figyelek, de a másik meg nagymenőzik, negatívan hat sokmindenre. Talán ezek miatt.
2018. ápr. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
21%
Nem értem a lepontozást, továbbra sem csak az ártatlanok halnak meg. Sok esetben meghal a vétkes is. Vagy sok esetben csak a vétkes hal meg, érthető módon olyankor nem halnak meg ártatlanok...
2018. ápr. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Ha autóbelesetekre gondolsz akkor van pár tippem. Sajnos statisztikát én se tudok, pedig szívesen meglesném. De munka közben a rádiót hallgatva sokszor én is gondolkoztam ezen. Miért is van az hogy többet halljuk hogy a vétkes túlélte pár karcolással, akibe meg beleszálltak az megsebesült/meghalt? Végül arra jutottam hogy igazából teljesen logikus.


Az autó-gyalogos szituációt gondolom nem kell magyarázni. Egyik fémből van, a másik meg rosszkor rossz helyen.


Autó-autó szituációnál számít a konkrét típus és annak a védelme. Először is általában belemenni valakibe úgy szoktunk hogy a mi autónk eleje ér hozzá az ő autójuk akármelyik részéhez. Elől pedig a motortér van. Szép hosszú, és sok minden van benne. Az autók régóta úgy vannak kialakítva hogy frontális ütközés esetén a motortér elnyelje az ütközés jelentős részét, és ezzel mentse a sofört. Oldalról is véd amennyit tud az autó, de sajnos egy max 10-15 centi vastag lap ajtóban kevesebb tartó erő és rugalmasság van mint a hosszú és rétegezett motortérben. Illetve közelebb is ül az áldozat az érkező járműhöz. Így az oldalról beleszállás esetében nem csoda hogyha az elszenvedő és nem a vétkes sérül meg jobban.

Illetve az autó-autó szituációnál fontos szempont az is hogy a felelőtlen gyorsulásokat és versenyzéseket nem 1 literes swifttel vagy yarissal szokták csinálni. Persze mind láttunk kivételeket mikor a friss jogsis önjelölt versenyző hülyegyerek elkéri anyuci kocsiját és nyomatja vele. De az igazi száguldás a pénzes emberek hobbija. Legtöbbet Subarukat, BMW-ket, Audikat, Merciket látni. Ezek meg legtöbbször újabb, de minimum drágább kategóriájú autók. Ebből adódóan feltételezhetjük hogy biztonsági szempontból is jobban összerakottak. De korukból adódóan minimum korszerűbben.

Így végső soron nem meglepő hogyha egy 2-5 éves merci belerepül oldalról egy 20 éves suzukiba akkor szegény suzuki jobban megérzi. És a fizikát nem érdekli ki volt a hibás.

2018. ápr. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak nagyobb hírértéke van annak ha az ártatlan hal meg, ha a vétkes azt nem szokták nagy dobra verni, meg az emberek közt sem terjed annyira, de kb ennyi.
2018. ápr. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!