Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sokat gondolkodtam az élet...

Sokat gondolkodtam az élet értelmén, de nem jutottam sokra. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Mi értelme, ha úgy is véget ér? Talán a boldogságban eltelt pillanatok? De akkor miért mással van,aki szeret boldoggá tett és hozzám tartozik...? Mi értelme van, ha egyedül maradok, és egyedül semmi sem jó? Én érzem, hogy nem lesz más, ő volt az igazi...


Na de mi van azzal, akinek van párja, egyszer el fogja veszíteni, mert halandó. Utána mi lesz az élete értelme? Talán van folytatás, csak a testünk hal meg és tényleg van egy hely, ahol az örökkévalóságban létezünk tovább? És ha létezik ez a hely, egyszer onnan is távozunk? Ott lesz velünk az a személy, aki a legfontosabb nekünk, vagy nem látjuk többet viszont?



2018. ápr. 14. 19:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam ezen gondolkodni. Jelenleg nem túl sok értelmét látom az életemnek. Céltalannak érzem magam, csak úgy eltelnek a napjaim, de a leginkább az aggaszt, hogy állandóan gyötör a magány...
2018. ápr. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én is keresem, de valahogy nem találom ,pedig jó lenne találni egy kapaszkodót de nem sikerül.

Nincs értelem csak a végtelen körforgás a gödör mélyén. Néha kiléphetünk a fénybe, akkor és ott becsüljük meg a pillanatot és raktározzuk el magunkban, mert ennyi.

2018. ápr. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az élet értelmetlen és igazságtalan. Van aki örökké egyedül marad, magányra van kárhoztatva.

Ennélfogva felesleges az élet mögött tartalmat keresni.

2018. ápr. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Dolgozhatz a jövőért, egy szebb világért.
2018. ápr. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az élet értelme nem egyéni szinten keresendő.

Társadalmilag, globálisan az egész emberiség életének értelme maga az élet fenntartasa. Az már más kerdes hogy az egyének cserélődnek. Az a fejlodes miatt kell. Minél szinesebb különfélébb egy kolónia, mindig megujulo egyedekkel, annál nagyobb az alkalmazkodokepessége a szintén megujulo környezeti/ külső változásokhoz


Egyéni szinten egy pontnak valoban nem sol ertelme van. Lasd pl hangyaboj-egy hangya esete.

2018. ápr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem kell mindenre tudni a választ.

Aki elveszti a párját, attól ő még él tovább. Nehezebben, de idővel megbékél.Magunkért (is) élünk, nem csak másokért.

Olyan mindegy, hogy van-e örökkévalóság. Nem szeretnék macska lenni, mert annak állítólag kilenc élete van. Egy életünk van, azt éljük jól, amennyire lehet, és nem az anyagiakra gondoltam.

Senki nem ígérte, hogy boldogságban éljük le az életünket. De mi tehetünk azért, hogy legyenek boldog pillanataink. A boldogság nem állapot, csak percekre, rövid időre adatik meg. Az sem sűrűn. De jól van ez így...ha nincs jól, akkor is így van.

2018. ápr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Legyen küldetésed: pl előzd jobbról a kormányt és uralkodj örökké:)


Túlvilág nem létezik. Az élet biológiai értelme a gyermek(ek) nevelése, spirituális értelme pedig, hogy felismerd, hogy mindenki ugyanazt az életet éli. MIndenki egy, a mindenki közül viszont eggyel (aki a gyermekeid másik szülője lesz) tényleg élhetsz egy életet. A világ en dolog felismerése ellen dolgozik elég sikeresen. Aki rájön hogy a párjával teljes életet tud élni, az igazán haszontalan a hatalom zámára, ezért ezt a felismerést igyekszenek akadályozni. :) Hát előre!

2018. ápr. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Lazy Lover ***** válasza:
hogy semmi értelme sincs....
2018. ápr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 15. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Az élet értelme nem egyéni szinten keresendő.

Társadalmilag,"


Ja,hogyne,ezért uralkodik a világban a kizsákmánylás:)


Ha az életnek nem lenne egyéni értelme,akkor nem is akarnak élni senki.

2018. ápr. 15. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!