Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a csecsemőke...

Miért van az hogy a csecsemőket jobban szeretik?

Figyelt kérdés

Született egy tesom és rühellem.... Elötte csomót játszottam a családdal beszéltünk meg minden,most hogy megszületett a hugom mindenki isteníti és engem le se sz@rnak...szó szerint. Ha az a kis !,?:(:/_';(:###!@(# bajt csinál engem csesznek le. Annyira utállom azt hogy a kisgyerekekkel kivételeznek hogy már kezdem nem szeretni őket.

Az a poén hogy ha velem történik valami rosz, akkor jaj majd rendbe jössz..ha a kicsivel lesz valami majdnem az egész család meg utca meg mindenki oda gyűllik hogy szegéény azt csak egy horzsolás én meg eltörtem a lában és még hozzám vágják hogy miért nem figyelsz idiota...

De mindenki ezt csinálja. Meg unom hogy ha van egy sorozat amit NAGY..ismetlem. NAGY gyerekeknek készítenek pl rick és morty akkor a szülő minek pereli a sorit csert trágár..a gyerek minek nézi? Igen trágár nem neki való ez van de miért kell betiltatni mindent csak mert a kicsiknek nem megfelelő. Kapcsolom be a tv erre én kicsi pónim...szuper.. Minden csatorna tiszta dedó színte mert a drága szülők jelentik a nagyobbaknak gyártot sorozatokat mert a gyerek nézi.hát az nem a gyártók hibája. Röviden ennyi.

Arra szeretnék választ kapni hogy mjért van ez..és hogy hogy érjem el hogy rám is odafigyeljenek kicsit


2018. ápr. 14. 21:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A szülőkben, legfőképpen az anyában genetikailag kódolva van, hogy az újszülött gyermekét óvja mindentől meg aztán aranyosak (gondolom) te mint idősebb testvér féltékeny vagy rá, viszont téged is bizonyára szeretnek (talán) csak te már öregebb vagy szakállad is va... Mármint, mivel idősebb vagy tudsz magadra vigyázni, de az újszülött tesódnak alanyi jogon jár a gondoskodás, babusgatás, törődé... Akarom mondani több odafigyelést érdemel.
2018. ápr. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
Neke két nagy pofon kéne. Mennyi idős vagy 9? Ilyen az, amikor elvan kényeztetve a gyerek. Nem te vagy a világ közepe, fogadd el. Ő még kicsi, te meg már nagy kanca vagy, fejezd be a dedózást, próbálj meg kicsit érettebben gondolkodni.
2018. ápr. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
#2 Hö? Nem vetted túlságosan a szívedre? Tudod ő még gyerek, gyerek! Na ne veszekedjünk előtte. Nem ért meg ilyen bonyolult dolgokat. Figyelj, ne haragudj az előttem szólóra. Túl alacsony az enzim szintje és a vércukra is rakoncátlankodik.
2018. ápr. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kiskorodban megkaptad feltehetően a törődést, szeretetet, féltést. A kis tesód most van ebben a korban. Ő még nem tus magára vigyázni.
2018. ápr. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
*tud
2018. ápr. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Fura, én már 10-11 évesen tudtam, hogy nem csak én vagyok a világon. Igaz, erről főleg a szülők tehetnek, mert a nevelés már nem nagyon megy nekik. Reaper, te meg írhatsz tovább virágnyelven, itt úgyis azt szeretik..
2018. ápr. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Képzeld el, ha babaként nem lennénk aranyosak, szerinted hányan éltük volna túl az első évet? Full kihaltunk volna, már réges rég mind egy szálig. Az is egészen normális, hogy túlzásba esnek a szülők, nézd el nekik, mert ilyenkoe nem teljesen beszámíthatóak. Eleve kevesebbet alszanak, állandóan szétaggódják magukat mindenen, de közben ott az a szándékosan túlaranyos kisbaba, ami minden pillanatban boldogsághormonokkal fröcsköli tele az agyukat. Orvosilag elmebeteg állapot. Csak erről nem illik beszélni, mert mindenkivel ez van. Kiegyeztünk vele a fajfentartás érdekében.


Vígasztaljon a tudat, hogy lesz az a gyerek még akkora mint te most. Addigra bizony rég elmúlik a cukiság. Addig te törekedhetnél arra, hogy legyen mire büszkének lenni a szüleidnek, mert ez a másik amire nagyon alkalmas egy gyerek. Hogy olyan ügyes, jó tanuló, figyelmes, önálló, mindaz ami a kistesó akkor még nem lehet akárhogy igyekezne is.


Van még néhány jó hónapja, ne sajnáld tőle. Aztán ő is csak egy gyerek lesz. A kisebbik, a többedik.


Mit tehetnél, hogy rád is figyeljenek? Ez a lényeg. Vonulj vissza. Legyél csendes, ha keresnek ülj valami tankönyv fölött, mintha olvasnál belőle. Mondj ilyeneket, hogy kikapcsolod a tévét mert ártalmas a fejlődésben lévő idegrendszerre. Mindig tereld a babákra a beszélgetést, mindegy mi a téma. Kezdj el grafittal rajzolni csendéletet az elhagyott tárgyakról.


Örülök, hogy segíthettem!

2018. ápr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Magam is tudom h féltékenység de nem kell letámadni.gondoltam h lesz ilyen hogy elkezdik páran a kisgyeret védeni és ajnározni és megint ő a jaj szegény én meg a féltékeny rossz kislány.nem azt mondtam hogy foglalkozzanak velem egész nap csak hogy ha kitöröm a lábam pl akkor jöjjenek segiteni és ne azzal legyenek elfoglalva hogy melyik képen a legcukibb a kicsi. Egyébként épp ez a bajom hogy ez ugy van mint a macskáknál pl. Amég kicsi jaj de cuki amint felnő akár utcára is tennék. Ezért van hogy a kicsik parancsolnak.

Pl a rajzversenyen. Az jó volt tök igazságtalanúl nyert. Ez olyan mintha akarnátok nagyon nagyon egy állást,erre jön egy dedós és neki adják mert jaj de aranyos. Meg ülök a buszon és mellém ül egy kisgyerek. Nem elég hogy leboritott szörpel,utánna elkezdte rángatni a gatyámon lévő láncokat. Erre mindenki. De aranyooos egyem meeg...hát én nem élveztem és kirántottam a kezeiből a láncokat mielött eltépi mert nem olyan masszivak azok! És elkezdett bőgni. Na mondom de jo.

Erre mindenki engem kezd oltogatni hogy jaj de egy G*** vagy! Ő még kicsi! Minek neked lánc! Mekkora egy b****o..megsérülhetett volna. Na most nem azért de az az én holmim fenének rángatja. Azt majd elszakad. Én meg majd akkor elkezdem rángatni az anyja nyakláncát. Rászolhattak volna de nem mert az egész búsz köré gyült h de cuki

2018. ápr. 15. 08:26
 9/14 anonim ***** válasza:
Értem mit írsz, és van benne igazság, de te meg azt értsd meg, hogy ő a testvéred, és neked kell a legjobban szeretned, védened. Te is voltál kicsi, téged is babuzsgattak. Egy csecsemő, még nem tud a rideg világról semmit. Neki nagyobb igénye van a gondoskodásra/szeretetre. Ő nem tudja elmondani mit szeretne, hol fáj stb. Inkább mutass példát, és legyél nagyon jó testvére.
2018. ápr. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Jogosak az érzéseid. A féltékenység is, nem is igazán tehetsz róla, hiszen részben ösztőnös. Valóban idegesítő mikor teljesítmény nélkül felülértékelnek valakit. Sajnálom, hogy ezt kell mondjam, de ez sajnos nem áll meg a kisbabáknál, később is lépten-nyomon szembesülnöd kell vele. Az kapja az állást akinek van ismerőse, az keres többet akinek több haverja van a felsővezetésben, aki soványabb, erősebb, magasabb, ugyanolyan a kutyája mint a főnöknek, az kap fizetésemelést akinek hálistennek nincs családja magánélete ott tud lenni éjjel-nappal hétvégén is, akármilyen versenyt az nyer aki árva, aki hátrányos helyzetből érkezett, és kihangsúlyozandó, hogy ezt tudja is róla mindenki mert jó sokszor elmesélte. Emellett tehetsz te bármit, lehet neked ötször rosszabb volt minden, de senki nem tud róla, háromszor annyit tanultál, de olyan normálisnak látszol aki talán majd egyszer arra vetemedik, hogy a hétvégét a családjával töltené, vagy nem marad minden nap 2-3 órát ingyen melózni, úgyhogy esélytelen leszel.


És mit fogsz tenni? Semmit. Semmit se tudsz tenni. Elkezded irigyelni ezeket? Konkrétan azt, hogy mások hátán vagy a saját nyomorán kapaszkodott fel? Te így tennél, ha tehetnéd? Vagy esetleg majd másokon éled ki a frusztációidat és utálsz mindenkit aki pont nem olyan mint te? Ha nő vagy a férfiakat, ha férfi vagy a nőket, a bal oldat, a jobbat, az állatbarátot a gyerekpàrtit, a befogadót az elmenekülőt, a vallásost az ateistát, lényeg hogy legyen kit hibàztatnod azért mert a rendszef amiben élsz igazságtalan? Körülnèztél már kicsit a világban? Ilyet akarsz mint amilyen most? Legalább próbáld meg, hogy ne ez maradjon. Beszélj a szüleiddel, mondd el hogyan èrzel, mit szeretnél máshogy. Fogd fel, hogy ha igazad is van, az egèszről pont a kisgyerekek nem tehetnek. Szerethetnéd is őket akár, nem azért mert aranyosak, hanem mert belőlük még lehet bàrmilyen ember attól függően milyen környezetben nőnek fel. Ha ellenséges világot látnak, mitől lesznek majd mások mint a mostaniak? Tehetnél valamit ez ügyben. Komolyan mondom. Nekem nem mindegy milyen vilàg lesz itt.

2018. ápr. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!