Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most akkor a fővárosiak...

Most akkor a fővárosiak szeretik Budapestet vagy nem?

Figyelt kérdés
2018. márc. 10. 21:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Van aki szereti van aki nem
2018. márc. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Szeretem, mert minden kéznél van. De a vidéki levegő és csend is jólesik olykor.
2018. márc. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem. A bkv tele van, büdös...

Az okmányiroda tele van, lassú...

Nyáron a körútra kiköltöznek a bárok, éttermek és nem lehet elférni a járdán.

94 óta józsef körúti vagyok, de az utóbbi pár évben baromira zavar, hogy az éttermek kisajátítják a járdát. :/

2018. márc. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szeretem a tényt, hogy az ország közepén van, és sok jó hely elérhető helyben vagy relatív kevés utazással. Viszont házat inkább az agglomerációban vennék, természethez közel, csendesebb helyen.
2018. márc. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__91871..


Nem mindegy neked?

Te azzal törődj, hogy te szereted vagy sem!

Van aki szereti, van aki nem, de senki nincs kötelezve, vagy lebetonozva, hogy itt éljen.

2018. márc. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Én nem szeretem, nagyon nem. Csak ha a téma felmerül, az is baj, ha vki szereti, az is, ha nem, az is h.lye, aki szidja és az is, aki nem.

A budaiak szerint Buda sokkal jobb. Szerintem maximum a villák.

2018. márc. 11. 08:09
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Megvannak az előnyei, de a hátrányai is, én itt születtem, itt nőttem fel, inkább megszoktam, nem tudnám egyértelműen azt mondani, hogy szeretem vagy nem szeretem. Van, ami jó, van, ami nem. Bosszantanak az éjjel zajos szomszédok, a tömegközlekedésen azok az utasok, akik orrfacsaró szaggal szállnak fel, jó, hogy viszonylag könnyen elérhetők vásárlási lehetőségek, és nem kell minden rendelésemhez futárt kérni, sok a munkalehetőség, még ha nem is mind jó, de könnyebben lehet lépegetni nehéz helyzetben is, mint egy eldugott kis faluban mondjuk az ország keleti csücskében... stb. Lehetne végtelen hosszan sorolni az előnyöket és hátrányokat.

Én egyébként egyre inkább úgy vagyok, hogy jó lenne kiköltözni az agglomerációba, kertes házba, és onnan bejárni dolgozni.

2018. márc. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Ha valamit gyorsan megkapnak, igen, de ha 10cm séta kell vagy 1 perc várakozás, akkor már gyűlölik s egymást is:D


Ilyenek a kalitkában tartott madarak, akik a városból ki sem látnak, de kimozdulni sem akarnak lábaikkal, mert fárasztó:DDD

2018. márc. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A lakhelyemnél és a munkahelyemnél időben ugyanannyit vagy többet kell gyalogolni/utazni egy-egy boltért, nagyobb szupermarketért, egyéb boltért, mint az általam ismert községekben.

Kisbolt a munkahelyemnél nincs is, szerintem az egész városrészben nincs, pedig ismert, sűrűn lakott városrész ahol sok különböző munkahely van, ismertebb cégek is. Az általam ismert községekben mind több kisbolt is van. Igaz, nyilván egy kisbolt drága dolog, de 1. Pesten is, 2. Így is sokszor jöhet jól.


Sőt, községből 10 perc vonattal a szomszéd, nagyobbacska város. Tény, hogy mondjuk óránként jár, de amíg a vissza irányút várod, elintézel valami mást is.

Budapesten 30-40 perc lehet csak oda egy plázához vag egyéb helyre, ahol tudsz vásárolni, patika, posta van, nem zár délután hatkor, amikorra még oda se érsz...

A 4-6 vonala, esetleg a vonalától picit kijjebb még jó az intrastruktúra, de az 1-es vonalához közelítve, azt elérve már a fentebb ecsetelt, községnél is rosszabb bptellátottság fogad.



Nekem Budapest zsúfolt, az emberek egymást tapossák és összeérnek, annyian vannak. Aszfalt és beton, épületek mindenütt, kevés zöld és kevés fa, lakásokba vagyunk zsúfolva.

Peremkerületből ugyanannyi idő beérni, mint agglomerációból. Még csak nem is megbízhatóbb, pl a dugóba kerülő buszok miatt.


A közbiztonságra és a kerület fejlődésére csak a rossz hírű kerületek áldoznak, azokat bekamerázzák, felújítanak házakat, újakat építenek, a kerületek felkapaszkodnak lassan.

Az egykor szebb napokat látott városréstek pedig hétről-hétre csúsznak lejjebb, pl az általam ismert budaiak. A drogdílertől kezdve az alkoholistán és a hajléktalanon át a bizony egyre több romáig minden van, mérhetetlen mennyiségű kosszal, tag-gel, máló vakolatokkal, fel nem újított panelekkel, lepukkant közterületekkel, elhanyagolt, így gazos, koszos, vécének használt zöldfelületekkel..



De legalább kiegyenlítődik Bp, a jó városrészek lecsúsznak, a rosszak felemelkednek.



Szóval el innen, el, majd amint lehet.

Nekem nem is szülővárosom, nem is éreztem soha teljesértékűen otthonomnak és mindig úgy voltam vele, hogy 2. legfőbb álmom kötözni.



Egyébiránt meg, ha jót mondok a városról, az a baj, ha rosszat akkor az.

2018. márc. 11. 10:33
 10/14 anonim ***** válasza:
Persze, Budapestnek is vannak jobban kieső részei. Viszont például webshopok átvételi pontjai jóval nagyobb arányban vannak jelen, mint más településeken, több a választási lehetőség, mit hol veszel meg. Oké, én mondjuk előszeretettel vásárolok webshopban személyes átvétellel, szóval rutinos vagyok ezekben, dolgoztam is webshopban, így látom azt az oldalt is. A plázák az egy más műfaj.
2018. márc. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!