Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az baj ha ellenérzéseim...

Az baj ha ellenérzéseim vannak azok iránt akik (szerintem) túlságosan szeretik az állatokat?

Figyelt kérdés

Mármint azzal hogy valaki szereti az állatokat még nincs bajom, sőt, én is szeretem őket valamennyire.

De ha valakinek az állatszeretete embergyűlölettel párosul, azt elítélem. Ami még ennél is jobban felháborít amikor az állatokat istenként ábrázolják, akik soha nem bántanak senkit. Jó, azt elismerem, hogy az emberek több rossz dolgot tesznek mint az állatok, de az állatok társadalma (szerintem) nagyon hasonlít az emberekéhez. Mármint az állatvilágban is bántani szokták a gyengéket, ott is van megerőszakolás (aki nem hisz nekem: [link] stb. De visszatérve a témára, nagyon unom amikor beképzelve kijelentik, hogy minden ember rossz, de ők csak meg nem értett zsenik akiket ok nélkül (na persze) bántanak és az állatok az egyetlenek akik tisztelik őket.

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

Ha esetleg rosszul fogalmaztam volna,a #10-dik válaszadó (és a kérdező) a tipikus példa. Ha ennyire szeretne büntetlenül ölni, akkor ölje meg a kutyáját (ne értsetek félre, nem tolerálom az állatkínzást).

u.i.: bocsánat, ha a kérdés provokatív de ezt muszáj volt kiírnom.



2018. ápr. 1. 20:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%
Nem baj. Kerüld őket és kész. Én se bírom, amikor valaki akkkkkkora nagy állatbarát, hogy közben szarik az emberekre.
2018. ápr. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, itt nem arról van szó, hogy túlságosan szeretik az állatokat, hanem, ahogy te is írod, az embergyűlölet a gond. Ebből a szempontból lenyegtelen, hogy az illető szereti- e az állatokat, vagy sem.
2018. ápr. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#2 Csak azért írtam bele a túlságosan állatszeretőket, mert a nagyrészük gyűlöli az embereket.
2018. ápr. 2. 07:26
 4/16 anonim ***** válasza:
24%
Ne haragudj, de többre tartok egy állatot, mint bármelyik embert.. Bennük nincs kétszínűség, rosszindulatúság, kapzsiság..ezt lehetne sorolni reggelig.. Írhatsz akármit, legyen akármilyen jó egy ember, a rossz ott van mindegyikben. Egy kutya maximum bizalmatlan, vagy veszett..bár erről is általában az ember tehet.
2018. ápr. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Facebookon benne vagyok egy környezetvédelmi csoportban, főleg a műanyag hulladékokról van szó. Mikor pl. szóba kerül, hogy az 1-2 évig hordható műanyag cipők/táskák helyett, amik természetesen a szeméthegyet növelik, valaki bőrcipőt/bőrtáskát hord, esetleg valaki valami állati zsiradékkal/hússal kapcsolatosan posztol, akkor rögtön 10 vegán a torkának esik, elmondja mindennek, hatalmas veszekedés van belőle, minden ilyen vitát az adminisztrátoroknak kell berekeszteni, minden egyes alkalommal. Vegánokról/állatvédőkről azt hinné az ember, hogy jószívűek, de a valóság az, hogy a többségük egy agresszív embergyűlölő idegbeteg.
2018. ápr. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%

Az emberek nagyobb része szereti az állatokat, alap tulajdonságnak tekinthető.

Az valamilyen szocializálatlan gyerekkori környezet eredménye lehet, ha valakiből ellenszenvet vált ki.

Elnyomó, merev, rideg szülők, állatgazdálkodás, stb.


Amúgy gondolom, ti sem imádjátok az embereket, a szomszédotokat, a környezetetekben élőket. Csak hát valamit mondani kell ilyen esetben...


Amúgy igen, vannak a beteges állatvédők, akik valóban a csalódottságuk miatt csakis az állatokhoz menekülnek, és minden létező ember egy gyilkos.

Ők is már betegek.....igen, csakúgy, mint az állatokat gyűlölők. :(

2018. ápr. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Kedves #4! Na te vagy az a típusú ember, akit nem kedvelek, sőt gyűlölők. Ha egy kutya rám támad, akkor hagyjam magam, mert ő egy ártatlan angyal és nem ő tehet róla???
2018. ápr. 20. 20:41
 8/16 A kérdező kommentje:
#5 Az állatkínzók hogy jönnek ide?
2018. ápr. 20. 20:56
 9/16 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem érdemes néhány dolgot tisztázni.


Az egyik, hogy ember és állat között van egy lényeges különbség, az ember tisztában van a tettei következményeivel, tudatosan cselekszik. Az állat ösztönösen. Egy állat nem tudja felmérni azt ha elpusztít egy másikat azzal szomorúságot, kárt, akármit okoz. Az ember fel tudja mérni. Éppen ezért sokkal súlyosabb bűn ha egy ember öl meg egy állatot (és itt most nem a disznóra gondolok, amit a húsáért ölnek le, hanem pl egy kutyára, akit kegyetlenségből ölek meg) mintha egy állat egy másikat.

Nem teljesen jó példa, de kicsit hasonló, a büntetőjog is. Ha véletlenül ölök meg valakit, az emberölésnek számít, ha szándékosan akkor gyilkosságnak. A különbség csak annyi hogy egyik esetben nem tudtam hogy meg fogom tenni, a másik esetben igen. A kutya sem gondolkodik azon hogy hú majd délután jól megölöm a nyulat. Jön a nyúl, beindul az ösztön hogy zsákmányt kell szerezni a túlélés érdekében és megöli. Hiába kapna a gazdajától 2 órával később vacsorát. Ő azt nem tudja így átgondolni. Nem tudja értelmezni a jövőt. Az ember tudja. Na ez a különbség. Ha ezt nem tudja elfogadni az ember, akkor mégis milyen jogon tartja magát magasabbrendűnek mint egy állat?

2018. máj. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

"De visszatérve a témára, nagyon unom amikor beképzelve kijelentik, hogy minden ember rossz, de ők csak meg nem értett zsenik akiket ok nélkül (na persze) bántanak és az állatok az egyetlenek akik tisztelik őket."


Én sok kutyatartónál vettem észre ezt a hozzáállást.Utálják az embereket,mert sokan kibtak velük,és ezért a kutyáik felé fordulnak,ok,megértem.Viszont a kutyáik túlzott szeretetével kiprovokálják maguknak egyes,a környezetükben élő emberek unszimpátiáját.Tehát ők is ugynúgy btatnak másokat,de hát ez már nem érdekli őket...Pl.nem képes a kerítését megcsinálni normálisan,hogy ne szökjön ki rendszeresen a kutya,és bokán harapjon járókelőket,vagy elég,ha csak megugatja őket.Nem akarják felfogni,hogy a saját kutyájukat csak ők ismerik,van,hogy még ők sem.Aztán ha megy a feljelentés,akkor újra "igazolni" vélik az egoista álláspontjukat,hogy "Na a szemét emberek,már megint"

2018. máj. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!