Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szüleim szerint alap dolog az...

Szüleim szerint alap dolog az érettségi és utána tovább kéne mennem tanulni. Hogyan magyarázzam el nekik, hogy még az érettségi is alig fog sikerülni?

Figyelt kérdés

Szóval világ életembe buta voltam ,vagyok is suliba is mindig épp, hogy puskázással sikerült a kettes, volt, hogy osztályt ismételtem, akkor szégyelltek a szüleim, nem mehettem sehova velük jó ideig.


Most érettségi, viszont nem tudok semmit, puskázni meg ott képtelenség, jó lehet, de értelme nem sok van.


Szerintem nem fog sikerülni a vizsga, a szüleim szerint ha nem sikerül akkor szégyent hozok rájuk és el sem tudják képzeni mi lesz mivel nekem tovább kell tanulnom lehet azt gondolják ,hogy én valami zseni vagyok és 18 év alatt nem jött le, hogy 90-es IQ-val még átlagos ember szintjét sem ütöm meg, ja és a másik, hogy képtelen vagyok tanulni, nem ragad meg semmi a fejembe, ha dolgozat van és nincs puskám a doga előtti szünetbe olvasom el, majd írom le a válaszok 40%-át. Viszont ha előző nap tanulnék akár egy napot is, csak a név, osztályt tudnám kitölteni.


Szóval sikertelen érettségi után nekem lőttek, szerintem itthon sem maradhatok mert egy szégyennel nem fognak egy háztartásban élni, főleg, hogy nem is lett az a világ életébe rossz tanuló ember PHD.


Jaj, és szerintük csak kitartás a tanulás...


2018. ápr. 15. 13:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, és szerintük csak kitartás a tanulás...


Szerintem is

2018. ápr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Költözz el tőlük és éld a saját életedet. Tudom mondani könnyű. A megvalósításhoz egy kis idő szükséges. Elmúltál 18 ugye? Először munkahely, ha ez megvan albérlet. Lehet ez egy szoba is vagy akármilyen lyuk kezdetnek, akár munkásszálló is. Lényeg, hogy kezdjél valahol. Aztán ha már lesz több pénzed (spóróni keményen egy darabig) javíthatod az életkörülményeidet. A következő lépés pedig a szakma tanulás lehetne. Azt tapasztalom, aki nem olyan jó tanulásban az ügyes és könnyen mennek neki a gyakorlati dolgok. Szakács, sofőr mind jól keresnek. Szóval függetlenedj először. Én ehhez kívánok neked kitartást!
2018. ápr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam csak rendesek votlak a tanáraim (matek,fizika) látták hogy tanulok.Szabályokat részmegoldásokat mindíg tudtam mert azt belehetett magolni.Számítások nem mentek.

Valószínűleg ha eddig eljutottál az írásbeli sikerülni fog minimum százalékra tehát nem lesz meg a kettes de mehetsz szóbelizni.

Ha nem is tanulod szét magad akkor is menj el az írásbelire.

2018. ápr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én is egy buta gyengeelmèjű hülye vagyok (sajnos ez az igazság). Nem látom meg a lényeget, ahol kell, nem értem meg az összefüggéseket, egyszerűen nem fogok fel, vagy csak alig dolgokat.


Az érettségi nekem is egy gyötrelem volt, de a tanáraim áttugdostak rajta, mert, hogy nem rajtam múlt, az hétszentség.

A megoldás nekem az volt, hogy felismertem a “fogyatékosságom” és maszk mögé rejtettem.


Sz@r munkám lett, de félretettem a pénzt, inkább koplaltam. Aztán elköltöztem, új munkám lett és egy hamis múltat mutattam az új körmyezetemnek. Innen már egyszerű volt. Tudom, hogy sokan elítélik ezt, de mindenhonnan van kiút. Nekem a maszk és a hazugság volt az. Nem akartam a pancser droid szerepében élni egész életemben.


Fel a fejjel, igyekezz leérettségizni!

2018. ápr. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1. Az érettségi tényleg alap dolog, ha van minimális józan eszed, sikerül (kivétel ez alól talán az idegen nyelv, de még az sem biztos). Ha nem megy, akkor tényleg a szorgalmadon (is) múlik.

2. Valamit muszáj utána tanulni, ha mást nem, egy szakmát, mert egy sima érettségi annyira alap, hogy csak akkor tűnik fel, ha nincs, ha van, a kutyát nem érdekel:(

3. A szüleidnek abban természetesen nincs igazuk, hogy szégyelljenek azért, mert nem megy a suli, kivétel, ha lustaság miatt nem megy. HA kértél tőlük segítséget és nem kaptál (akár személyesen, akár korrep óra formájában), akkor az ő felelősségük is a sikertelenséged.


Mindenesetre az érettségivel kapcsolatban legyél bizakodó, menni fog, hidd el!

2018. ápr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

1# vagyok

mondjuk ha eddig nem foglalkoztál vele, mostmár éppen ideje különböző tanulás módszertani típusokat kipróbálni.

És hidd el, ötöst munkára és szorgalomra adnak. Kettest adnak csak két szép szemre.

2018. ápr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A jegyeidet nem látták?
2018. ápr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7: Na ez az! Eddig nem tűnt fel a szülőknek, hogy idáig is épphogy eljutott?
2018. ápr. 16. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

De csak voltak húzó tantárgyak, múlt évben föci 5, töri 5 úgy ,hogy azokat már harmadikas korom óta önszorgalomból "tanultam" vagyis olvasgattam meg néztem filmeket stb. jó, szakmai az örök kettes, biosz is ( érettségi tantárgy ) meg a magyar amiből kettes vagyok.


Köszönöm a tippeket.

2018. ápr. 16. 21:46
 10/12 anonim ***** válasza:
Merre mennél továbbtanulni, vagy miért kell neked a biosz? Olyan szakmán vagy ahol alap?
2018. ápr. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!