Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pár év múlva tényleg alap...

Pár év múlva tényleg alap dolog lesz a diploma úgy, mint ma az érettségi?

Figyelt kérdés

Régebben az érettségi számított nagy dolognak, és ma az szenved, aki beérte a 8 általánossal.

Én most fogom megszerezni a technikusit (élelmiszeripar), de anyum szerint kell a diploma, mert anélkül később nem fog boldogulni az ember.

Légyszi ne gyertek a villanyszerelő, festő stb. szakmákkal, mint ellenpélda, mert ez engem nem érint.


2018. jan. 31. 10:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
A normálisabb cégek tudják, hogy a diploma egy papír... A nyelvvizsga is, az érettségi is. Attól még, hogy egyszer fel tudtál készülni egy vizsgára az nem azt jelenti hogy érted is az anyagot. Sok helyen nem feltétel az érettségi se, hanem megnézik, hogy mit tudsz.
2018. jan. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Nem feltétel az érettségi se? :D :D Haha! Tudod hol nem feltétel? Ha biztonsági őrnek mész egy aluljáróba, ott valóban nem feltétel.


Igen, tényleg alap lesz a diploma, nyugodtan szerezz egyet, nem fog ártani.

2018. jan. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Neked kellene utánanézned, hogy mennyivel keresel kevesebbet a technikusi végzettséggel, mint a diplomával, amit megszereznél.

Ha érdekel mélyebben az adott szakterület, akkor mindenképpen szerezd meg a diplomát, ha utálod, akkor ne kínozd magad! Neked kell döntened, hogy mi az, amire hajlandó vagy és mire nem.

2018. jan. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%

Ja, a JÓ piacképes diploma alap.


Nekem egészségügyi van, Svájcba költöztem a vőlegényemmel, NEM tudom elismertetni, mert itt NINCS ilyen szak, amit én tanultam.

Hoppá, volt egy diplomám és szobalánykodok.

2018. jan. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%
Egy dolgot ne felejtsünk el. Ha mindenki diplomás irodista lesz akkor mégis ki fog dolgozni?
2018. jan. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van lehetőséged és motivációd hozzá csináld meg biztos, hogy előny lesz. De az, hogy a diploma alap dolog lesz szimpla hülyeség.
2018. jan. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Diplomás vagyok és nem irodista.
2018. jan. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
kell olyan is aki fizikai munkát végez, buszt vezet stb. szóval nem, nem lesz alap. de nyilván attól függ mihez kell neked...az tény hogy bizonyos munkakörökben előny, másokban meg elvárt, alap
2018. jan. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyen irányba szeretnél továbbtanulni. De egyébként igen, a legtöbb esetben alap.
2018. jan. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%
Már ma sem ér sokat... csak egy papír, soft skillek nélkül mehetsz diplomával is a szallag mellé... ahyogy mennek is sokan.
2018. jan. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!