Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy akármibe...

Miért van az, hogy akármibe kezdek, akármit is csinálok, egy idő után nincs egy egészséges életszerű kitartásom?

Figyelt kérdés

Amikor anno suliba jártam, azért kezdtem unni, mert ahogy telt az idő nap nap után, egyre laposabb, monotonabb, kiszámíthatóbb lett minden, majd alig volt kedvem tanulni. Amikor szakmát tanultam, kb. ugyanez volt. Amikor dolgozok, akkor is eltelik pár hónap, majd megszűnik a motivációm, akármivel is foglalkozok. Ha sokadmagammal megyek valamerre, akkor is ellaposodottnak érzek nagyon sok dolgot, ha egyedül, akkor is, de olyankor néha hamarabb.

Miért van az, hogy bármibe is kezdek, tanulás, hobby, munka, sport, vagy bármilyen (akár szabadidős) tevékenység, hogy egyrenehezebbé válik az, hogy mozgósítsam magam? Miért múlik el hamar a kitartásom szinte bármihez? Hogyan lehetne ezen változtatni?

24/F



2018. ápr. 19. 01:24
 1/8 A kérdező kommentje:
És volt már olyan is, hogy emiatt rúgtak ki. Egy magán cégnél programoztam, majd a projekteet amik nekem voltak leosztva, egyre lassabban készítettem el, majd olyanokat mondtam hogy "Lassan csak meg lesz, stb...", és ugye a főnök mindenkin azt akarja látni, hogy aktívan munkatevékenységet csinál, de volt, hogy én már csak a fejemből bambultam ki 20-30 perceket, a főnök szemében azokban a pillanatokban szinte állókép voltam, majd egyre jobban megmagyarázta hogy "Mi faxt keresel te még a cégemnél ha lazsálsz?", majd megszűntette a munkaviszonyomat.
2018. ápr. 19. 01:29
 2/8 anonim ***** válasza:
40%

Mondjuk fel kéne nőni. A legtöbben nem szeretik a munkájukat, de meg kell csinálni, mert az a kötelességed.

Keress akkor olyan szakmát, ami érdekel, barmi gáz, ha tudsz programozni, amivel millió és egy izgalmas projektbe fel lehetne szívódni, te meg ennyire hal vagy.

2018. ápr. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
Ha neked a munka fúj és lusta vagy felkelni/csinálni/aktivizálni magad, akkor magad alatt vágod az életben a fát. Csak az a tied, amiért megdolgoztál, akár penzben, akár tudásban, akár bármiben. Amúgy meg a darwini elvek lassan rostálnak...
2018. ápr. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Dolgozni muszáj ez tény. Ha úgyis megunnád, sztem ne keress másik szakmát. Próbálj legalább 2-3 naponta szabadidős dolgot tervezni munka utánra, és lehetőleg minél sűrűbben váltogasd, hogy ne tudd megunni. Így majd a délutáni/esti progikra gondolva könnyebb lesz túlélni a napot. A melóhelyen emlékeztesd magad hogy muszáj, s ha nincs kedved akkor is csináld. Próbálj egy embert találni (családtag, jóbarát, akár szerelem) aki mindig kíváncsi rád, s te is rá, és akkor lesz mivel lekötni magad, meg lesz aki meghallgat.
2018. ápr. 28. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A nagy okosoknak üzennèm: egyszerü valakit lustának és munkakerülönek lekönyvelni, mint a probléma gyökerére leásni. Semmi jogotok itèlkezni, mègha igazatok is lenne, akkor sem...

Ezeregy oka lehet ennek a hozzáállásnak, de a beszükült látásmódotoknak köszönhetöen csak fehèrben ès feketèben gondolkoztok.

2018. máj. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Én is ilyen vagyok, már kb. nyolcadikos koromra éreztem, hogy bennem valahogy kevesebb az életre való kurázsi mint a hozzám hasonló korúakban. Az átlagom is rosszabb volt mint a többinek, amíg másoknak 3-as, 4-es, 5-ös, addig nekem a legtöbb éppen 2-es, vagy gyenge 3-as. Szóval így számszerűen is látszik, hogy én egyszerűen csak kisebb teljesítményű vagyok mint a többi ember. 8 órát én se bírok ki, de ha úgy vesszük, az iskola is ilyen 8:00-tól van 14:00-ig, 16:00-ig, vagy intézménytől függően változóan mikor meddig. De a lényeg hogy szabályozott időkeret van és nekem arra a leosztott időre se volt soha kitartásom. Amúgy én is munkanelküli vagyok jelenleg is.
2018. aug. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én fél év gyári meló után a monotonitás miatt olyan befásulttá váltam, hogy már a világ legfinomabb ebédjét vagy vacsoráját se lett volna gusztusom ledugni a torkomon. Ilyen manapság a munkaerőpiac, hogy az embernek lassan az életkedve is elszáll, szó szerint.
2018. aug. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mintha csak én írtam volna ki a kérdést. És igazából nem voltam rossz tanuló. Egy erős közepes, ami tényleg érdekelt, az ment. Pedig bírom a fizikai munkát, szívós alkat vagyok. De bármibe belekezdek, nem tudom véghez vinni. A kezdeti lelkesedésem alábbhagy és a teljesítményem rovására megy. Nem tudok kiteljesedni semmiben.
2018. aug. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!