Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan szokásod, amit...

Van olyan szokásod, amit mások furcsának tartanak?

Figyelt kérdés
Én például szenvedélyesen szeretem a tulipánokat, és a kínai cipő illatát/szagát (kinek mi :D ). Mindkettő nagyon jó érzés, ha érzem/látom, de fogalmam sincs miért. Van ilyen furcsaságotok?
2018. ápr. 20. 12:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Azt hallottam, hogy a kìnai cipők készìtéséhez újrahasznosìtott hulladékokat is felhasználnak. Elég érdekes szaga van a cipőknek, de ha ezt szereted. :)
2018. ápr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Imádom pelenkázni a kislányomat. 😂 Nyilván, ha kakilt is, azt kevésbé élvezem, de egy sima pisis pelus csere az nálunk csupa móka és kacagás. 😄
2018. ápr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Néha úgy érzem, hogy csak olyan van :S
2018. ápr. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Tejföllel eszem a bundáskemyeret :)
2018. ápr. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A levesből mindig először a levet eszem meg, a tésztát meghagyom a zöldségekkel, aztán mikor már "száraz" , öntök rá sok ételízesítőt és úgy eszem meg villával. Imádom :)

A rántott húsnak csak a bundáját eszem meg, a húst belőle nem (általában odaadom a páromnak). Nagyon fontos, hogy a bunda ne tapadjon a húshoz, mert akkor nehéz "levetkőztetnem".

Csak a másnapos bundás kenyeret eszem meg. Frissen nem ízlik.

Csak a tapadós rizst szeretem, a pergőset nem. A párom viszont fordítva van ezzel :D

Szerelmes vagyok a nyári eső illatába.

Felizgat a villámlás és a mennydörgés.

Nem tudok úgy elaludni, ha a takaróm cipzáros/ gombos része nem a lábamnál van.

Szeretem az új bútor, a benzin és a festék illatát.


Most ennyi jutott eszembe.

2018. ápr. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát, hol is kezdjem... :D A boltokban sosem veszem el az első két terméket a polcról, mindig csak az azok mögöttit. Képtelen vagyok leülni a wc-re, ha az ülőke meleg. Frissen mosott tányérból, pohárból, vagy evőeszközzel nem tudok enni (értsd úgy, hogy a szekrényből veszem ki az előző nap bepakoltat). Nem íz, hanem illat alapján fűszerezem az ételeket. Egész órakor sosem indulok el sehova, pl. ha épp kereken 8 óra van, akkor várok 1 percet. Sőt, ha harangoznak, akkor sem indulok el, megvárom, amíg befejezik. A hónap első napján sosem adok ki nagyobb összeget semmire. Szeretek pénzt eldugni saját magam elől. :D Pl. néhány ruhadarab zsebébe, könyvek lapjai közé, esetleg cipőkbe. Így elég gyakran ér még akár évek múlva is kellemes meglepetés. Hirtelen ennyi, de biztos van pár hülyeségem, ami nekem már olyan természetes, mint a levegővétel, és eszembe sem jut. :D

A kínai cipők szagát én is szeretem, sőt némelyik autó kipufogófüstjének a szagát is.

2018. ápr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Főétkezésnél mindig az édessel kezdek, mert nem bírom ha a végén édes íz marad a számban.

Ha megfogom a telefonom mindenképp kezet kell mossak ha eszek valamit.

Tankolásnál is van nálam kézfertőtlenítő, mert a koszos kezemmel nem szeretem összefogdosni a táskám/kormányt.

A lábfejem alatt párna van, úgy tudok csak aludni.

Fürdés után képtelen vagyok otthoni papucsba bújni, erre kimondottan mamuszt használok, ehhez hasonló, hogy ha mezitláb vagyok kellemetlen zokniba bújni ha nem mosom meg.

Utcai nadrággal nem ülök le a házban sehova, azonnal átöltözöm. (konyhai szék még belefér de csak azért mert ha idegen jön, úgy is ráül és akkor már mindegy)

2018. ápr. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban imádtam a kipufogó gőz szagát, de szerencsére nem lett belőlem szipus. :)

Van még egy sor hülye szokásom (kabalám, babonám): amikor felkelek, mindig a jobb lábamat teszem le először; filmet csak egyedül, fejhallgatóval szeretek nézni, ilyenkor még be is zárkózom, nehogy egy belépő családtag a frászt hozza rám véletlenül; ha már régóta keresek egy filmet DVD-n és végre sikerül megvennem, az annyira megnyugtat, hogy utána 1-2 évig meg sem nézem (speizolom); nem mobilozok BKV-n úgy, hogy más is láthassa: csak akkor használom, ha leghátul ülök; stb.

2018. ápr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A chipset máig úgy eszem, hogy előtte lenyalogatom a fűszert róla

A plus tablettát elnyalogatom, nem oldom fel vízben (úgy nem is szeretem)

A fagyasztott gyümölcsöt fagyasztva szeretem megenni.

A kádvízben mosom a hajam, úgy hogy belemerülök (nem tudom, ez fura e, de érdekesen néznek rám, mikor kiderül)

Hétvégi programom, hogy éjfél után, jól besötétítek, MP3 lejátszót teszek a fülembe, és órákig táncolok.

A szobabiciklin is teljes sötétben, zenét hallgatva tekerek.

Szoktam otthon magamban beszélni (elég sűrűn)

A leg blődebb, triviálisabb, cikibb „megható” filmjeleneten is elkezdek bekönnyezni, aztán dühös leszek magamra, mert akkora gáz.

Az előző hozzászólóval egyetértésben, engem is „felizgat a villámlás és a mennydörgés” és imádok arra aludni.

Elaltat még a monoton zaj, mint pl a porszívóé.

Imádom az egymástól elütő dolgokat keverni, így például a cukit a morbiddal. Pl.: ruházkodásban, bőrszerkóhoz nyuszis táska, ilyesmi.

Nem eszem meg a szárnyasokat újramelegítve, mert van valami undorító szaguk olyankor. Szóval vagy frissen, vagy hidegen.

Nekem nem természetes, hogy mikor valaki beszél hozzám, visszajelzést adjak. Én nagyon mereven figyelek és koncentrálok, ami mindenkit kiakaszt. Úgyhogy manapság magamat szoktam figyelmeztetni hogy „ jó, most pislogj, jó most mondj egy ühüm-öt vagy egy ahát…”

2018. ápr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A mirelit zöldségeket fagyasztva eszem. Telefonozni cdak úgy, ha más nem látja. Mindig a kevésbé finom dolhot eszem meg. Pl Brassóiból a húst eszemm először és a finom fűszeres krumplit utoljára.

Ha olyab az étel, hogy minde alkotó eleme finom, akkor bárhogy, de kihozom, hogy az utolsó falattal is azt egyem mint elsőre.

Katonákat vágok a szendvicsből.

Mindig korábban indulok 5 perccel, mint kellene.


Alvás előtt ringatózok. Csak takaróval alszok. 40 fokban is kell a hasam, derekam reszére. Zokniban nem tudok aludni. Meztelenül sem, csak bugyi, póló. Utálom ha látszódik a hasam.


Mindig, mindent eldugok magam és más elől is. Ha nincs itthon senki, sokszor játszok. Mármint nem telefon, gép hanem mint a gyerekek. Elképzelem, hogy valaki vagy valami más vagyok és eljátszom az életét.


21L

2018. ápr. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!