Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért tartanak furcsának a...

Miért tartanak furcsának a barátaim az érdeklődési köreim miatt?

Figyelt kérdés

Mindig azt mondják, hogy elvont vagyok meg "érthetetlen". Most konkrétan azért mondták, mert nem akarok elmenni bulizni. Nekem az olyan,mintha lemennék a boltba egy kiló kenyérért, semmi "eufórikus" élményt nem ad. Semmit. Ellenben van 5 dolog ami nagyon-nagyon érdekel, de ezek - számomra - bőven megadják azt az érzelmi löketet ami a boldogsághormonokat kiváltja.


1, pénzkereset - imádom amikor fizetnek

2, Sebesség - oda vagyok a gyors dolgokért, főleg amikor én vezetem őket. Boldoggá tesz ahogy gyorsul, nem tudom jobban megfogalmazni :)

3, Olyan dolgok, amik "szélsőségesek". - pl. nagyon brutális kifáradás edzéseken, ejtőernyős ugrás, érdekel a bungee-jumping is illetve minél jobban kitenni a testem megpróbáltatásoknak, pl. hegymászás a lehető legkevesebb biztosítással vagy hidegzuhany(egy mindennapi példa). Küzdősport edzéseken direkt a legnagyobb és legerősebb srácot választom ellenfélnek vagy 2 ember kérek hogy egyszerre támadjon. Ezektől úgy érzem,mintha fejlődnék valamerre, tapasztalnék. Persze, általában baromira fáj, de utána úgy érzem magam,mintha "repülnék".


4, értékteremtés - nem csinálok olyan dolgokat amik úgy töltik az időmet, hogy azzal sem szellemileg, sem anyagilag,lelkileg, testileg nem fejlődöm. Még a buszon utazva is hallgatok nyelvleckéket vagy olvasok. Illetve szeretek jót tenni az emberekkel, bókolni nekik, segíteni. Meg az állatokat is szeretem, önkénteskednék ha lenne menhely a közelben :)



De amikor több ember van egy helyen, a legkevésbé sem zavar ha senki nem szólal meg. Órákig képes vagyok a legkisebb kedv-vesztés nélkül csendben maradni. Mások ilyenkor már tiszta idegesek, látom rajtuk.


5, Nők. Természetesen, ezen nincs mit magyarázni :)


Mi a baj velem? Vannak barátaim, de mindenki furának tart amiért nem azt csinálom amit mindenki más. És elég rossz érzés hogy nincsenek hozzám hasonlóak sehol :S

22/F



2013. jún. 20. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi a baj veled? Az ég világon semmi.

A szokásos sablonszöveg jön: Nem lehet mindenki ugyanolyan.

Te nem tartod kicsit furcsának, amikor valakit egyáltalán nem érdekel a pénz, és nem keresi mindenben a hasznot? Magadban nem jegyzed meg magadnak, hogy "Nem értem én ezt az embert!", mikor valaki azt mondja, hogy szörnyen fél a gyorsaságtól?

Neked nem furcsa, hogy valaki egyszerűen csak viszolyog az extrém sportoktól, amiket te imádsz?

Nem gondolkodtál még el ezen?

Egyébként, én egyáltalán nem tartok furcsának semmit azok közül, amiket leírtál. Most komolyan, 22 éves fiatal férfi vagy, és szólt már meg valaki azért, mert érdeklődsz a nők iránt?...

Nekem is elég sajátos az érdeklődési köröm, de már megszoktam, hogy a legtöbb ember lelkileg/agyilag hibásnak tart miatta, ezért nem is reklámozom.

2013. jún. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én sem reklámozom, de az zavar hogy hiába keresek hozzám hasonlót, nem találok.
2013. jún. 20. 20:22
 3/6 anonim válasza:
Ki mondta, hogy egy társaságban mindenkinek egyformának kell lennie, sőt ... Nem is értem ..., már mint értem, de még sem.
2013. jún. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ha egyidős lennék veled, rögtön lecsapnék rád ;)

"gond" nincs abban, amit leírtál, ha ez neked így jó, folytasd tovább :D

2013. jún. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
szerintem cuki vagy ;) 16/L
2013. jún. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Engem is furának tartanak a barátaim mert én más zenét hallgatok mint Ők, más sportok iránt érdeklődöm, más ételeket szeretek, máshogy gondolkodom. De ez csak természetes, hisz mi emberek mindannyian különbözünk. Persze, néha kicsit rosszul esik, hogy kinevetnek, vagy azt mondják rád, hogy "fura" vagy csak azért mert te olyan vagy amilyen. De ezt el kell fogadni. Lesz még ilyen bőven az élet során.
2013. jún. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!