Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti szerettek/szeretnétek...

Ti szerettek/szeretnétek olyan településen élni, ahol (szinte) mindenki ismer mindenkit?

Figyelt kérdés
Engem rettenetesen nyomaszt ez, de hallottam már olyat, akinek meg pont ez tetszik egy kis településben.
2018. ápr. 21. 23:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem szeretek, én ugyanis baromira nem tudom megjegyezni, hogy ki kicsoda meg kinek kije. Múltkor valaki kereste egy közvetlen szomszédunkat, és nem tudtam, kit keres. Pedig naponta beszélek vele, csak sosem tudtam a vezetéknevét, mert midig bácsizom.

Másrészt itt legalább nincs meg a veszélye, hogy elmegyek az utcán egy ismerős mellett, egyszerűen csak köszönök mindekinek.

2018. ápr. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem problémáznék ezen. Tisztességes embernek tartom magamat. Nem zavarna egyáltalán az ismeretség egy új helyen.
2018. ápr. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

Rühelltem.

Én is tisztességes embernek tartom magam, de ez nem véd meg semmitől. Bármivel kihúzhatod a gyufát, ha megtetszel annak a férfinek, aki Jucikának tetszik, akkor Jucika dolgokat fog rólad terjeszteni, ha téged vettek fel a közeli kisvárosba közalkalmazottnak, nem Gizike lányát, akkor Gizike fog rólad mindenfélét terjeszteni. De néha az is elég, ha szimplán ellenszenves vagy nekik.

Évek óta a fővárosban élek, itt a közeli barátokon, kollégákon kívül senki rám se bagózik, és ez eszméletlenül felszabadító.

2018. ápr. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha én magamat nézem, akkor nem sok vizet zavarnék, mivel élek, de nem úgy ahogy más :D Elmennék dolgozni, meg haza, meg a boltba, magamra csukom az ajtót és ennyi.
2018. ápr. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Éltem, nem szerettem, anyám előbb tudta hányas lett a dolgozatom általánosban, mint én. Vagy éppen olyanokat mondtak a nyugdíjas vénasszonyok apámnak amit nem is tőlem hallottak, stb stb.
2018. ápr. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen a közösség. Egy jó közösségben nem zavarna, olyan helyre szívesen költöznék. Egy rossz közösségben, amilyen anyai nagyanyám faluja, ott zavarna, és onnan menekülnék.


Különben egy panel vagy más társasház is olyan, mint egy falu, itt is ismerik egymást az emberek, de van olyan közösség, ami borzalmas, meg olyan is, ami jó. Az embereken múlik, hogy jó-e ott vagy sem.

2018. ápr. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egy jó közösségben igen, de olyan csak az álmomban van.


Itt ahol most élek nem, van pár rosszindulatú, pletykás, unatkozó vénasszony az utcában, volt már, hogy olyat hallottam vissza magamról, hogy csak tátottam a szám, hogy mi van? És előtte napokig furcsálltam, hogy ha köszönök miért néznek rám olyan lekezelően...

2018. ápr. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én utálom ha mindenki ismer, mindenki kérdezősködik, a legjobb lenne egy anonim környezetben élni.
2018. ápr. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én olyan településen élek, ahol elvileg, mindenki ismer mindenkit. Különösebben nem zavar, mert én az időm nagy részét vagy itthon töltöm, vagy a munkahelyeme, ami viszont máshol van. Szóval nem nagyon "tárgyalom meg" szomszédokkal, masokkal, hogy kivel mi van a faluban, mik a legújabb "hírek".
2018. ápr. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Minél normálisabbak, annál inkább igen.
2019. ápr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!