Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pánikbeteg vagyok és nem...

Pánikbeteg vagyok és nem tudok kimenni a házból mindenki lebolondoz tehetek én erről hogy rendesen rettegek? 18/L

Figyelt kérdés
Kocsin kívűl mással nem tudok utazni ha buszra kéne ülni szerintem eret vágnék. Mindenki lebolondoz meg hülyének néz mert itthon vagyok egész nap de nem tudok kimenni. Még az udvaron el vagyok de az utcára nem tudok kimenni. Nagyon borzalmas. Lassan el kéne mennwm dolgozni nem tudom hogy fogom ezt kivitelezni mert rendesen rettegek ha emberek közé kell menni.
2018. ápr. 24. 00:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
Pszichologus
2018. ápr. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
71%

Egy jó pszichológust javaslok, az megmondja mi lehet pontosan a bajod, de ne hagyd hogy felírjon bogyókat, azoktól csak rosszabb lesz...

Vannak otthonról végezhető munkák is, pl freelancer-en(idegen nyelvű) találhatsz alkalmi munkákat.

2018. ápr. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Szia! Párom èvek óta ettől szenved. Találtunk pszichilógust aki házhoz jött(6000/alkalom), pár találkozás után pszichiátert javasolt. Kiderült, hogy hormonális gondok miatt beteg. Kapott gyógyszert, azóta sokkal jobban van. Javaslom, hogy te is csináltas egy teljes vizsgálatot, sajnos nem mindig pszichès a dolog. Sokan nem fognak megèrteni, de ne add fel.
2018. ápr. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Duenna ***** válasza:
43%
Tanulj meg meditálni, ez oldja a streszt és a pánikbetegséget is. Itt egy alapmeditáció, ezt csináld meg minden nap, és egy hét múlva már sokkal jobban fogod érezni magadat: https://www.youtube.com/watch?v=3guDaUTihNg
2018. ápr. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
96%

Amit el tudsz képzelni azt meg tudod valósítani. Minden nap próbáld meg elképzelni, ahogy kint az utcán boldogan sétálsz és más emberekkel beszélgetsz és jól érzed magad. Ha ez megy, akkor könnyebben rászánod majd magad hogy kimozdulj. Lehet az is segít ha kezdetben olyan emberrel mozdulsz ki és sétálgatsz, aki mellett biztonságban érzed magad.

Azt is próbáld tudatosítani, hogy miért félsz az emberektől. Mit tehetnek veled, ami neked rosszul esne? És ha te ezektől félsz akkor más miért nem fél? Képzeld azt hogy más bőrében vagy, egy bátor emberében, aki kineveti azokat a dolgokat, ami téged összetörne.

2018. ápr. 24. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
39%
Az agórafóbia és a pánikbetegség nem játék, feltétlenül egyeztess először egy pszichológussal, aztán ha szükséges, akkor pedig pszichiáterrel.
2018. ápr. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
14%

Azt vettem észre, hogy most minden második ember pánikbeteg és nem tud kimenni a házból, főleg dolgozni nem tud emiatt.

30 éve ilyenről nem is hallottunk.

Ez egy egyszerű tanult viselkedési forma az esetek 90%-ban. A terápia is egyszerű: húzzál kifelé!

Tapasztalat.

Én féltem attól, hogy idegenekkel beszéljek telefonon. Egy pizza rendelés is kifogott rajtam. Élőben semmi gondom, de telefonon valamiért nem ment.

GYES alatt kezdtem depis lenni, ez csak rosszabb lett. A férjemmel is inkább messengeren beszéltem.

Erre micsoda véletlen: egy call centerben találtam adminisztrátori munkát. Aztán bedobtak a mély vízbe két hét múlva, hogy telefonálni is kell, ha 8 órás akarok maradni. Szerinted??!!🤤😫 Az első hívás előtt fizikailag rosszul voltam. Nap végén is még remegett a hangom. Pár nappal később ugyanolyan rutin feladat volt, mint a papírmunka.

Te is ezért pánikolsz: szokatlan és félsz, hogy valami történni fog. Minél többször csinálod, annál hamarabb megszokod. Ez szinte minden indokolatlan félelem esetén segítség. Pókfóbiát is így gyűrtem le. Nem tartok madárpókot, de nem menekülök minden pici kaszáspóktól.

A pszichológusok mit tudnak csinálni? A:semmit. B:ír fel dilibogyót, függetlenül attól, mi okozza. C: hosszú hónapokig udvarol, mire elmondod, mitől félsz, aztán hónapokig győzköd, hogy nincs semmi baj, ami alatt TE teljesen belelovallod magad abba, hogy nagy a baj, és évekig fizetsz neki azért, hogy sokáig fenntartsa a problémád, mert kell a fix fizetős páciens.

2018. ápr. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
5%

#7 még azt mondja húzzál kifele,mekkora egy flegma paraszt...


Kérdező velem is ez volt. De imádkoztam,hogy múljon el, minden napom egy szenvedés volt,az utcán attól rettegtem,hogy elájulok,meghalok,izzadtam stb... Aztán egyik napról a másikra jobban lettem... Én szépen fogalmazok,nem úgy mint egyesek..Szembe kell nézned a problémáiddal... Én is azt tettem... és jobb lett. Neked is menni fog! Higyj benne. :)))

2018. ápr. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
14%
Persze ha nem lennének a szüleid, akik eltartanak, akkor nem maradnál otthon, így aztán a kényelem is jócskán közrejátszik. Meg a fenti válaszoló, aki azt írta, hogy “Párom èvek óta ettől szenved” tehát csajozni/pasizni ki tudtok járni, csak a munkavállalás okoz akkora nehézséget. Ettől elég hiteltelen, hogy komolyan betegek lennétek.
2018. ápr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%
#9 es egy világi barom,ne törődj vele.
2018. ápr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!