Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pánikbeteg vagyok és nem...

Pánikbeteg vagyok és nem tudok kimenni a házból mindenki lebolondoz tehetek én erről hogy rendesen rettegek? 18/L

Figyelt kérdés
Kocsin kívűl mással nem tudok utazni ha buszra kéne ülni szerintem eret vágnék. Mindenki lebolondoz meg hülyének néz mert itthon vagyok egész nap de nem tudok kimenni. Még az udvaron el vagyok de az utcára nem tudok kimenni. Nagyon borzalmas. Lassan el kéne mennwm dolgozni nem tudom hogy fogom ezt kivitelezni mert rendesen rettegek ha emberek közé kell menni.
2018. ápr. 24. 00:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
95%

Fokozatosan. Először menj ki az utcára, menj el a sarokig. Ezt játszd addig, amíg már nem okoz gondot az, hogy elsétálj odáig! Fokozatosan menj egyre tovább, aztán ha nem vagy rosszul, menj 1 megállót busszal vagy villamossal! Szépen lassan megszokod és rájössz, hogy hülyeség volt ennyire rettegni.

Üdv: egy volt pánikbeteg

2018. ápr. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyok rá képes
2018. ápr. 24. 13:47
 13/16 anonim ***** válasza:
78%

Én is azt hittem. Aztán kimentem. Rászántam magam,pedig már bőgtem a napszemüveg alatt. De sikerült. És fokozatosan jobban lettem... 1 évig tartott ez,mindennap...ez a betegség

egy másik volt pánikbeteg

2018. ápr. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
46%

Pszichiáter elsőnek. Felír szorongáscsökkentőket. Én így elsőre úgy látom, hogy ez már van olyan súlyos, hogy kelljen a gyógyszeres segítség, mert amúgy teljesen akadályozva vagy.


És emellett folyamatos terápiára is szükség van. Tehát pszichológussal kellene találkoznod rendszeresen, és sokat kellene tanulnod a problémádról, okairól, megoldásáról... könyvek, cikkek stb..


Jól jön egy segéd, aki árnyékként van melletted, biztonságérzetet nyújt. Fontos, hogy ő nem csinálhat helyetted semmit!


Kórházakban van lehetőség ingyenes pszichológusra/pszichiáterre. Esetleg sulipszichológus jöhet még szóba, ha iskolás vagy

2018. ápr. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
46%
Pszichiáter... addig felejtsd el a melót.
2018. ápr. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ne hallgass arra a sok hülyére, aki beírja, hogy "jáááj gyógyszert ne szedj". Hidd el, amikor nekik van valami bajuk, beveszik a gyógyszert, csak neten könnyű kibickedni. Ha már súlyos a problémád, muszáj a gyógyszeres kezelés, amíg a terápia nem kezd el hatni, mert az több hét is lehet. Utána le lehet állni a gyógyszerről. Vágj bele minél hamarabb, nem érdemes pazarolni az időt, amikor élhetnél normális életet is. Sok sikert!
2018. ápr. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!