Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha kihagytál egy (vagy) több...

Ha kihagytál egy (vagy) több évet egyetem előtt és/vagy szakot váltottál stb. mennyiben változtatott meg? Mennyivel másabb neked így az egyetem, mint aki "rendesen" (gimi után azonnal) bekerült?

Figyelt kérdés

Biosz szakos voltam, remélhetőleg szeptembertől viszont orvosis leszek, csak egy jó emelt kémia választ el tőle, mert mázlimra, hogy anno emelteztem bioszból. :D

Persze tudom, hogy egy kémia semmi az orvosis tárgyakhoz/vizsgákhoz képest, de azért elgondolkozok, mennyire fogom bírni azt a nagy váltást, ami most "1 év pihi" után jönne. Habár szerintem a biosz szak se annyira nehéz.. Ráadásul nem is vagyok az a társaság közepe típusú ember, inkább introvertált vagyok, viszont szeretnék barátkozni, részt venni programokban meg ilyesmikben is, mert biosz szakon elzárkóztam ezektől, így a koliban se lett túl sok ismerősöm. :\ Persze nem célom, hogy partiállat legyek, és kettesekkel átbukdácsoljak, hiszen később majd emberéletek fognak múlni az én döntésemen, így végtére is a tanulás lesz nekem a legfontosabb, hogy aztán rendes orvos lehessek. Csak szeretnék azért élni is. :) De nem tudom, hogy miben változtassak, és hogyan.. Pláne az "overthinking" tulajdonságomon. :D



2018. febr. 25. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Munka után nappalira bekerülni tok sz@r. Te legalább közben tanultál. Ne emlegesd másoknak, hogy te egy evet máshol jártál, mert kinéznek. Beszélj a gimiről, érettségiről, és utána csak az orvosiról, mivel itt kezdesz. Nem kell hazudnod, de ne feszítsd a húrt.
2018. febr. 26. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Nekem van egy csoporttársam,aki előtte biológia szakra járt. Az ő véleménye alapján az sem könnyű. Neki az a fura,hogy itt nincs annyi zh,viszont ettől függetlenül állandóan tanulni kell. Persze nem a nap 24 órájában,belefér pár buli/szemeszter,mozi,kávézás. De nem muszáj amúgy partiállatnak lenned ahhoz,hogy kettesekkel bukdácsolj. Sokszor anélkül is rohadtul fogsz örülni a kettesnek.:) És itt nincsen vizsgakiváltósdi. Nagyon ritkán van,nagyon nehezen. Biosz szakos volt osztálytársam 6-ból 5 vizsgát ki tudott váltani a téli vizsgaidőszakban.
2018. febr. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hú köszönöm nagyon a válaszokat! :) Nem terveztem dicsekedni azzal, hogy máshova jártam, de nem értem, miért titkoljam el, hogy bioszos voltam, ráadásul a koromból is látszik (21 vagyok) hogy valami nem stimmel.

Hát akkor nem hiszem, hogy egy biosz szakra jártunk, én szte-s voltam egyébként. Nekem nem volt annyira sok zh-m, ráadásul egy félévben kétszer volt 1-2 hét, amikor konkrétan mindenből zh volt vagy ilyesmi, az húzós volt azért, de nem annyira mint a vizsgaidőszak. Elég strapás gimibe jártam (pl. bioszból a csontokat nem csak magyarul vettük, hanem latinul is, emlékszem hogy még a csigolyák részeit is vettük magyarul-latinul :D), úgyhogy nekem ezért nem tűntek nehezeknek a követelmények, bár nem mindenki osztotta a véleményemet. Azért amiket hallottam, egy orvosi vagy gyógyszerészet szak nehezebb azért, mint a biosz, már ha összehasonlítom a kettőt.

2018. febr. 26. 15:58
 4/4 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell titkolni,nálunk senki sem néz ki senkit ezért.:D Én nem gondolnám,hogy az orvosi nehezebb.Én inkább azt,hogy a munka lesz,sokkal nehezebb.(klinikusokra gondolok itt,ahol emberéletek is sokszor "tétek".)Csoportunk 25-30% nem is rögtön érettségi után jött.Volt aki dolgozott,más újra kezdte az egyetemet,mert régebben már elkezdte,csak valamiért abbahagyta.:)
2018. febr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!