Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Számba véve a lehetőségeket...

Számba véve a lehetőségeket ez megvalósítható lenne az én esetemben?

Figyelt kérdés
Kezdem azzal hogy 28 vagyok, introvertált, már gyerekkoromtol a tanulás nehezen ment diszlexia diszkalkuliában szenvedtem, manapság is nagyon nehezen megy a tanulás, új dolgok megjegyzése. 2013-ban próbálkoztam esti sulival érettségivel, de olyan rengeteg volt az anyag hogy nem bírtam nem ment a tanulás ezért otthagytam. Most a fejembe vettem hogy újra neki fussak és annyit tanuljak amennyit csak bírok és tudok hogy felkészüljek rendesen, azután meg az a terv vagyis fantáziáltam hogy ha jól sikerülne akkor egyetemre is mennék. magamról annyit hogy tényleg nagyon nehezen megy a tanulás, érzem is hogy elmaradott vagyok. A történelembe is voltak olyan emberek akik valami hátránnyal születtek de még is elérték amit akartak. Megvalósítható lenne, vagy ez olyan dolog hogy rá kell születni? Egyik haverom szerint ne eröltessem, egy szakmán belül is jónak lehet lenni. Igen ám csak én azt érzem egy egyetemi végzettséggel kinyilna a világ előttem, már azzal is hogy tanulok műveltebb lennék, meg adna egy keretet az életemnek, amolyan önmegvalósítás lenne. Elérhetem vagy ne eröltessem? Csak igy meg olyan korlátoltnak érzem magam, alig vannak lehetőségeim. Mit csináljak?
2018. ápr. 27. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindent lehet, csak akarni kell. :)
2018. ápr. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni milyen irányban tanulnál tovább. Úgy tudom felmentést is lehet kérni tárgyakból. Én végtelennek látszó hátrányból láttam embereket levizsgázni. Meg főleg olyanokat, akiknek nem számított az idő. Nem olyan amire születni kell. Ha van rá lehetőséged meg kell próbálni.
2018. ápr. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én beleadnék mindent és a szorgalmammal pótolnám azt a hátrányt, amiről írsz.

Mindenben lehet fejlődni, akarat kell és kitartás. Sok sikert!

2018. ápr. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem akarlak eltántorítani, de szerintem az sokat elárul ha egy esti sulis érettségivel nem bírtál.

Miközben köztudott, hogy ott tényleg csak arra mennek, hogy meglegyen az érettségi.

Ezt pedig az is megfejeli, hogy te egyetemre szeretnél menni.

Elárulok egy szörnyű nyílt igazságot, az egyetemen nem csak azt tanulod, amit szeretsz!

Vannak kiegészítő tantárgyak(töltelék tantárgyak), amiket ugyanúgy meg kell tanulnod és azokból vizsgáznod kell.


Az érettségis anyag pedig az egyetemi anyag közelében sincs, főleg hogy az érettségire simán rákészülsz annyival, hogy megoldod az előző évi feladatsorokat.


Egy viszonylag egyetemi vizsgával meg nincs ilyen.


Főleg, hogy az egyetmen a kettes nem 20 és 25%-tól van, hanem 59-60%!!!!



Mindezek ellenére próbáld meg! Legalább akkor tudod, hogy mire vagy képes, mi sikerült és mi nem.

Az a legtisztább és nem lesz az, hogy 50 évesen azon filózol, hogy miért nem próbáltad meg.

2018. ápr. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézd, én szeretek a realitás talaján maradni: előbb érettségizz le, utána fantáziálgass, mert akkor nem fogsz annyira pofára esni, ha nem jönnek össze a dolgaid. Az érettségi röhejesen könnyű, az egyetemnek a nyomába sem ér. Nem egy ismerősöm van, aki teljesen összeroppant a vizsgák súlya alatt, pedig nekik semmiféle tanulási nehézségük nincs. Szóval ha sikerül az érettségid, akkor vágj bele, meglátod, menni fog-e. Ha nem, akkor meg ugye nincs is miről beszélni, hiszen anélkül nem mehetsz tovább.


Én pl. mindig is ügyvéd szerettem volna lenni, de aztán családi dolgok miatt kaptam pár idegösszeomlást és azóta egyáltalán nem bírom a stresszt. Próbáltam, többször is, nem tudok iskolába járni. Kikészít, pszichoszomatikus tüneteim lesznek a legkisebb idegeskedéstől is. Én már belenyugodtam, lehet diploma nélkül is élni :)

2018. ápr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!